آزادسازی خرمشهر خط بطلانی بر خیال واهی دشمن بود

آزادسازی خرمشهر خط بطلانی بر خیال واهی دشمن بود

ووکس/خراسان شمالی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: آزادسازی خرمشهر خط بطلانی بر خیال واهی دشمن بود.

سرهنگ الهی راد در نشست خبری امروز (30 اردیبهشت ماه) که به مناسبت آزادسازی خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس کشور است که با انجام سلسله عملیات هایی به جهانیان ثابت کردیم انقلاب اسلامی شجره طیبه ای است که در باورهای عمیق این ملت ریشه دارد.

وی ادامه داد: بیت المقدس یکی از عملیات های بزرگی بود، البته قبل از آن، عملیات های دیگری انجام شده بود، اما با انجام این عملیات، خرمشهر آزاد شد. عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر حاصل اراده و وحدت میان مردم و نیروهای مسلح بود.

وی با اشاره به این سخن امام راحل مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد، بیان کرد: بسیاری از کارشناسان معتقدند دفاع مقدس به دو مرحله قبل از آزادسازی و بعد از آزادسازی خرمشهر تقسیم می شود و ما باید از دستاوردهای عملیات بیت المقدس بهره های لازم را بگیریم و آن را به درستی برای نسل جوان تبیین کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی با اشاره به اینکه برای گرامیداشت سوم خرداد ماه برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده 50 عنوان برنامه با 1000 برنامه در استان اجرایی می شود. فضاسازی و تبلیغات، برجسته کردن شعارهای آن زمان، پخش بانگ مقاومت، رونمایی از 42 عنوان کتاب دفاع مقدس، برپایی یادواره جامعه اطلاعاتی استان و … به مناسبت آزادسازی خرمشهر در این استان برگزار می شود. این برنامه ها با هدف امیدآفرینی برای نسل جوان انجام می شود.

الهی راد تاکید کرد: امروز عملیات بیت المقدس را بهتر روایت می کنیم چون شاهد تحقق «وعده صادق» بودیم و آن، یکی از خرمشهرها بود.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آزادسازی خرمشهر خط بطلانی بر خیال واهی دشمن بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آزادسازی خرمشهر خط بطلانی بر خیال واهی دشمن بود"، کلیک کنید.