آماده باش مدیریت بحران تهران برای بارش های شدید فردا و پس فردا

آماده باش مدیریت بحران تهران برای بارش های شدید فردا و پس فردا

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی برای تشدید سامانه بارشی در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت از آماده باش کامل مدیریت بحران در این ایام خبر داد.

به گزارش ووکس، حامد یزدی ووکس با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت ماه، گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی این سامانه از عصر فردا دوشنبه سوم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در شهرستان های، فیروزکوه، دماوند، شمیرانات، شمال تهران، پردیس و امامزاده داوود هشدار داد و گفت: منطقه اثر مخاطرات احتمالی در سراسر استان تهران به ویژه نیمه شمالی و غربی پیش بینی شده است، از این رو به همه شهروندان به خصوص ساکنان نیمه شمالی و غربی استان در خصوص جاری شدن روان آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها هشدار می دهیم که از تردد و توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخان ها اکیداً خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال رخداد صاعقه و بارش تگرگ گاهی وزش باد خیلی شدید به ویژه در نیمه جنوبی، نواحی غربی و ارتفاعات، از مردم عزیز می خواهیم از فعالیت های کوه نوردی به ویژه صعود به قله ها پرهیز کنند.

وی در ادامه بر عدم پرواز با پاراگلایدر و هواپیماهای سبک نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به پیش بینی وزش باد، احتمال خسارت به سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع، مانند برج ها و دکل ها وجود دارد و در این خصوص ضروری است که متولیان نسبت به استحکام و ایمنی این موارد تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

یزدی ووکس به احتمال لغزندگی و کاهش دید جاده ها و محدودیت دید به ویژه در گردنه های کوهستانی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف و کولاک امکان لغزش سنگ از ارتفاعات و ریزش بهمن از قله ها وجود دارد، توصیه اکید مدیریت بحران در این خصوص، احتیاط در تردد خودروها به ویژه در مسیرهای کوهستانی است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت پاکسازی دهانه پل، ها لایروبی کانال ها و آب روها نیز تاکید و اظهارکرد: با صدور هشدار نارنجی مدیریت بحران به حالت آماده باش کامل در آمده این هشدار به تمام دستگاه های اجرایی و امدادی برای کسب آمادگی های لازم ابلاغ شده است.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش مدیریت بحران تهران برای بارش های شدید فردا و پس فردا" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش مدیریت بحران تهران برای بارش های شدید فردا و پس فردا"، کلیک کنید.