آمار مصرف زعفران در کشور

آمار مصرف زعفران در کشور

آفتاب‌‌نیوز :

علی حسینی، گفت: علی رغم کاهش تولید زعفران در سال گذشته، اما روند عرضه زعفران عادی است.

او با بیان اینکه سالانه ۶۰ تا ۷۰ تن زعفران در کشور مصرف می‌شود، افزود: زعفران تولیدی ایران به دلیل برتری در کیفیت قابل رقابت با دیگر کشورهاست.

حسینی ادامه داد: برآورد‌ها حاکی از آن است که امسال تولید زعفران نسبت به سال قبل رشد چشمگیری داشته باشد که براین اساس میزان صادرات و حضور در بازار‌های هدف پررنگ می‌شود.

عضو شورای ملی زعفران با تاکید بر تدوین سیاست مناسب مدیریت تولید و تجارت زعفران افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که امسال تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال افزایش یابد، از این رو مسئولان باید عزم جدی برای اتخاذ سیاست هاس کلی مدیریت تولید و صادرات در پیش بگیرند.

به گفته او، با افزایش عملکرد در واحد سطح، تولید به انبوه می‌رسد که در این صورت قیمت‌ها قابل رقابت خواهد بود.

حسینی گفت: بنابر آمار پتانسیل تولید بیش از هزار تن زعفران در کشور وجود دارد، درحالیکه تولید فعلی زعفران یک چهارم پتانسیل مزارع است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار مصرف زعفران در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار مصرف زعفران در کشور"، کلیک کنید.