ابزات؛ سلاح مخوف جدید روسی در نبر با اوکراین/ فیلم

به گزارش خبرگزاری ووکس، سامانه متحرک ضد پهپاد موسوم به «ابزات» قادر است تمامی محدوده های فرکانس فعال را مسدود کند.

اولگ ژوکوف، مدیر کل شرکت تحقیقاتی و تولیدی روسیه “Geran” روز سه شنبه به خبرگزاری دولتی تاس گفت:«در حال حاضر این دستگاه ضد پهپاد ارتش روسیه در جنگ جاری در اوکراین استفاده می شود.

هوش مصنوعی در حال حاضر به عنوان یک “دارایی مهم” در جنگ جاری در اوکراین در نظر گرفته می شود. براساس گزارش نیوزویک هر دو طرف در تلاش هستند تا از هوش مصنوعی در پایین کشیدن و سرنگونی پهپادهای دشمن قبل از تکمیل ماموریت خود استفاده کنند.

ابزات؛ سلاح مخوف جدید روسی در نبر با اوکراین/ فیلم

ابزاتف سکوی پارازیتی است که الگوریتم های هوش مصنوعی را پیاده سازی می کند. این سیستم تسلیحاتی می تواند وظایف جنگ الکترونیک را بدون مشارکت اپراتور انجام دهد. این محصول در حال حاضر در یک منطقه عملیات ویژه استفاده می شود. این دستگاه مجهز به سیستم پارازیت است که می تواند از راه دور کار کند.

ابزات می تواند کل طیف فرکانس هایی را که وسایل نقلیه بدون سرنشین در آن حرکت می کنند یا پرواز می کنند، مسدود کند.

روسیه در حال حاضر یکی دیگر از این سکوهای قابل حمل مجهز به هوش مصنوعی به نام «گیورزا» را ساخته است که توسط ارتش روسیه در اوکراین استفاده می شود. موسسه مطالعات جنگ، یک اندیشکده مستقر در ایالات متحده، در تحلیل درگیری در اوکراین در 22 آوریل گفت که هوش مصنوعی مختل کننده “گیورزا” قادر است به طور مستقل تشخیص دهد که آیا یک پهپاد بر روی یک جنگنده اوکراینی است یا بر روی یک جنگنده روسی کار می کند.

منبع: newsweek

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابزات؛ سلاح مخوف جدید روسی در نبر با اوکراین/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابزات؛ سلاح مخوف جدید روسی در نبر با اوکراین/ فیلم"، کلیک کنید.