اختصاص یک کانال ویژه برای پخش برنامه های زنده نامزدهای ریاست جمهوری

اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات صدا و سیما؛

اختصاص یک کانال ویژه برای پخش برنامه های زنده نامزدهای ریاست جمهوری

ستاد انتخابات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که ستاد انتخابات سازمان یک کانال اختصاصی را در سامانه تلوبیون برای پخش برنامه های زنده و ضبطی به هر یک از نامزد ها اختصاص خواهد داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ووکس، اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به استحضار مردم شریف ایران می رساند در پی سانحه غم انگیز شهادت رییس جمهور و همراهان در سانحه بالگرد، بلافاصله ستاد انتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما هفته گذشته تشکیل شد. این ستاد بلافاصله طی جلسات فشرده و برای ایفای وظایف سنگین رسانه ملی در تامین بستر های لازم برای تبلیغات نامزد های محترم، موارد زیر را مصوب کرد:

1. قرعه کشی برای تعیین زمان بندی تولید و پخش برنامه های تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزد های انتخابات ریاست جمهوری بلافاصله پس از اعلام فهرست نهایی نامزد های محترم با حضور نمایندگان آنها در سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

2. برنامه های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزد های انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره های پیشین ترکیبی از برنامه های زنده و ضبطی از جمله مناظره خواهد بود.

3. ستاد انتخابات سازمان همچنین یک کانال اختصاصی را در سامانه تلوبیون برای پخش برنامه های زنده و ضبطی به هر یک از نامزد ها اختصاص خواهد داد.

4. هر یک از نامزد های محترم می توانند در صورت تمایل دو مستند تلویزیونی سی دقیقه ای و دو مستند رادیویی سی دقیقه ای برای پخش در شبکه های رادیویی و تلویزیونی تهیه کنند.

5. ستاد های تبلیغاتی هر یک از نامزد ها همچنین می توانند دیدگاه های ایشان خطاب به مردم هر یک از استان ها را برای پخش در شبکه های صدا و سیمای استان ها در قالب یک برنامه بصورت رو به دوربین به تعداد استان ها تهیه کنند.

6. با توجه به این که براساس قانون، نظارت بر برنامه های تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی نامزد ها اعم از ضبطی و زنده به کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سپرده شده، کلیه برنامه های ضبط شده نامزد ها باید در موعد مقرر که متعاقبا اعلام می شود، تحویل این کمیسیون شود.

بر اساس ماده 62 قانون انتخابات ریاست جمهوری، ترتیب و تنظیم تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزد های انتخابات ریاست جمهوری باید به تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برسد، لذا موارد پیشنهادی ستاد انتخابات رسانه ملی در نخستین جلسه این کمیسیون در تاریخ نهم خرداد مطرح شد و به تصویب کمیسیون یاد شده رسید.

ستاد رسانه ملی همچنین مصوب کرد گروه های برنامه ساز با هدف پربارتر شدن هر چه بیشتر برنامه های تلویزیونی مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری، از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در طراحی سوالات در برنامه های مناظره، میزگرد و گفتگو استفاده و برنامه ریزی کند.

جزییات برنامه های ذکر شده تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی شامل مناظره ها و میزگرد ها و نیز سایر برنامه های زنده و ضبطی متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختصاص یک کانال ویژه برای پخش برنامه های زنده نامزدهای ریاست جمهوری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختصاص یک کانال ویژه برای پخش برنامه های زنده نامزدهای ریاست جمهوری"، کلیک کنید.