ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان

شامگاه 31 فروردین شبکه سی ان ان اعلام کرد تصاویر ماهواره ای نشان می دهد به پایگاه هوایی اصفهان هیچ آسیبی وارد نشده و منابع عبری زبان هم از به بن بست رسیدن مذاکرات با حماس برای تبادل اسرا گزارش دادند. در همین حال تلویزیون صهیونیستی از مشاجره لفظی شدید میان بنیامین نتانیاهو و وزیر خارجه آلمان بر سر وضعیت غزه خبر داد و اردن هم اعلام کرد مصمم است در تحولات غزه، آسمانش با سوءاستفاده رژیم صهیونیستی مواجه نشود.

به گزارش ووکس، مهمترین اخبار منتشرشده در شامگاه جمعه 31 فروردین یا ناظر بر تحولات اخیر خاورمیانه – از نفوذ ریزپرنده ها به آسمان اصفهان تا حمله مقاومت لبنان به تجهیزات جاسوسی صهیونیست ها – بود و یا بر اختلافات داخلی و بگومگوهای خارجی صهیونیست ها – از مشاجره لفظی شدیدی میان بنیامین نتانیاهو و وزیر خارجه آلمان درباره وضعیت غزه تا انتقادات رهبر اپوزیسیون صهیونیست ها از «مسخره» توصیف کردن حمله این رژیم به آسمان اصفهان از سوی وزیر امنیت داخلی نتانیاهو – تکیه داشت.

گزیده اخبار ووکس در این بخش و دیگر بخش های خبری در 8 ساعت گذشته را می خوانید:

در تصاویر ماهواره ای، پایگاه هوایی اصفهان آسیبی ندیده است

جهان – شبکه سی ان ان در خبری اختصاصی اعلام کرد مطابق با تصاویر ماهواره ای به دست آمده، پایگاه هوایی اصفهان هیچ آسیبی ندیده است و نشانه ای از انفجار در هیچ ساختمانی دیده نمی شود.

ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه نیز در ادامه رایزنی ها و ملاقات های دیپلماتیک خود در نیویورک، در نشستی با حضور سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در واکنش به ساقط شدن چند ریزپرنده توسط پدافند ایران در اصفهان، گفت: حامیان رسانه ای رژیم صهیونیستی در تلاشی مذبوحانه سعی داشتند از شکست مجددشان، پیروزی بسازند و این موضوع را بزرگ نمایی کنند؛ در حالی که ریزپرنده های ساقط شده هیچ خسارت مالی و جانی در برنداشته اند. 

تاکید اردن بر حفظ آسمان کشورش از سوءاستفاده صهیونیست ها

امیرعبداللهیان همچنین در پاسخ به تماس تلفنی ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن که او نیز در نیویورک است، اظهار کرد: امروز منطقه بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش است و رژیم اسراییل از مسیر جنگ روانی به دنبال منحرف کردن اذهان از موضوع اصلی غزه است و یادآور شد: ما مصمم هستیم در تحولات غزه، آسمان این کشور مورد سوءاستفاده اسراییل قرار نگیرد.

بن بست در مسیر مذاکرات تبادل اسرا

از سویی منابع عبری هم اعلام کردند مذاکرات با حماس درباره پرونده تبادل اسرا به بن بست رسیده و کابینه جنگ صهیونیست ها 12 روز است درباره پرونده اسرای اسراییلی نزد مقاومت در نوار غزه مذاکره ای انجام نداده است. 

مشاجره نتانیاهو با وزیر خارجه آلمان

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم از مشاجره لفظی شدیدی میان بنیامین نتانیاهو و وزیر خارجه آلمان خبر داد و تاکید کرد دیدار پرتنشی که میان «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «آنالنا بربوک» وزیر خارجه آلمان در جریان سفرش به تل آویو صورت گرفت، به دلیل اتهامات بربوک علیه نتانیاهو درباره گرسنه نگه داشتن غزه، به دعوا و جر و بحث میان دو طرف انجامید. 

این شبکه تلویزیونی به نقل از منابع آگاه از جزییات این مذاکرات گفته است نتانیاهو بر سر وزیر خارجه آلمان فریاد زد و بربوک هم به شدت از نتانیاهو و «ران درمر» وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و این دیدار پرتنش تا حد بگومگوی شدید و فریاد نتانیاهو درباره اوضاع غزه رسید. بربوک به نتانیاهو درباره وضعیت غزه گفته این منطقه به سمت قحطی می رود و وضعیت گرسنگی در آنجا فاجعه بار است.

توییتی برای تمسخر اسراییل

اختلافات در داخل سرزمین های اشغالی نیز به جایی رسیده که «یاییر لاپید» رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی با انتشار توییتی نابخشودنی متشکل از یک کلمه («مسخره») اسراییل را تمسخر کرده و هیچگاه وزیری در کابینه تا این اندازه به امنیت اسراییل و وجهه بین المللی آن آسیب وارد نکرده است. پیش از این بن گویر با انتشار توییتی درباره حادثه بامداد امروز در اصفهان از مسیولیت رژیم صهیونیستی در این حادثه خبر داد و آن را حمله ای «ضعیف و مسخره» از سوی این رژیم توصیف کرد.

حمله هکری به ارتش صهیونیستی

در ادامه اخبار مرتبط با سرزمین های اشغالی، گروه هکری «انانیموس» هم اعلام کرد به پایگاه داده های ارتش رژیم صهیونیستی نفوذ کرده و به حدود 250 هزار سند دست یافته است. این گروه هکری اعلام کرد با نفوذ به پایگاه داده های ارتش رژیم اشغالگر توانسته 20 گیگابایت داده، را به دست آورد و تهدید کرده که آن ها را در دسترس عموم قرار خواهد داد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش مدعی شده سرقت این حجم از اطلاعات نظامی با توجه به سامانه های امنیتی پیشرفته این رژیم، ناممکن به نظر می رسد و این گروه هکری را به تلاش برای به راه انداختن جنگ روانی متهم کرد.

حمله مقاومت لبنان به تجهیزات جاسوسی صهیونیست ها

مقاومت لبنان هم امروز از هدف قراردادن تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی با سلاح های مناسب خبر داد و اعلام کرد در این حملات مستقیم پایگاهی وابسته به رژیم صهیونیستی در «شبعا»، هدفی در شهرک یهودی نشین «المطله»، محل تجمع نظامیان اسراییلی در اطراف پایگاه «رویسات العلم» و محل تجمع سربازان صهیونیست در اطراف پایگاه الراهب، زیر آتش قرار گرفته اند و توپخانه تیم فنی صهیونیست ها حین تعمیر تجهیزات جاسوسی در پادگان «رامیم» هم هدف این حملات بوده که منجر به تلفاتی در میان نیروهای دشمن شده است. مقاومت فلسطین هم عصر امروز شهرک اشغالی سدیروت را هدف حمله قرار داد. 

هنیه به ترکیه رفت

اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس هم عصر امروز به همراه هییتی از رهبری این جنبش به ترکیه سفر کرد. قرار است این هییت با رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه درباره تحولات مرتبط با حملات صهیونیست ها علیه نوار غزه، نسل کشی مستمر ملت فلسطین و تحولات جنگ دیدار و رایزنی کند. هنیه روز چهارشنبه نیز با «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه در دوحه پایتخت قطر دیدار و رایزنی کرده بود.

حادثه ای در کنسولگری ایران در پاریس

محمد امین نژاد، سفیر ایران در فرانسه با اشاره به وقوع حادثه ای در محل ساختمان کنسولگری ایران در پاریس، اعلام کرد که یک ایرانیِ ظاهرا دچار اختلالات روانی، وارد محیط کنسولگری برای دریافت خدمات شده اما پس از حضور در این محل با نشان دادن مواد به ظاهر منفجره تهدید کرده که می خواهد اقدام انتحاری یا انفجاری انجام دهد که در نهایت پس از دخالت مسیولان سفارتخانه و متقاعد کردنش، او این مکان را ترک کرده است.

ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان

تاکید بر برخورد با هرگونه رفتار و کُنش اشتباه احتمالی ماموران گشت ارشاد

اجتماعی – مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی کشور در اطلاعیه ای تاکید کرده «برخی شیطنت هایِ رسانه ای توسط جریان سازیِ معاندین در اجرایِ سناریوهایِ ساختگی بر عزم و اراده پلیس تاثیری نخواهد داشت و ناگفته پیداست که پلیس عاری از خطا و اشتباه نبوده و با هرگونه رفتار و کُنش اشتباه احتمالی ماموران نیز برخورد خواهد شد.» در روزهای اخیر انتقاداتی از نحوه برخی برخوردها در جریان اجرای طرح نور (عفاف و حجاب) در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.

ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان

مسیولان متوجه اطرافیان کذاب و هتاک باشند

سیاسی – با انتشار اطلاعیه فراجا، سپهر خلجی، رییس شورای اطلاع رسانی دولت نیز در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «بعد از انتشار اطلاعیه فراجا و روشن شدن ابعاد مسیله، جا دارد برخی مسیولان متوجه اطرافیان هتاک، کذاب و اختلاف افکن که متاسفانه در مراکز رسمی کشور نفوذ کرده اند، باشند.» او تاکید کرد: «در این چند روز تا صدور اطلاعیه فراجا برخی عناصر رسانه ای و یا وابستگان به جریانهای سیاسی، غیرمسیولانه نوک پیکان انتقاد را متوجه دولت کرده و تلاش کردند با ایراد اتهام خط اختلاف را دنبال کنند.»

ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان

مصوبه ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اکسپو

فرهنگی – محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اخذ مصوبه ویژه ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه برگزاری اکسپو و ابلاغ آن از سوی رییس جمهوری، این مصوبه را «گام بسیار مهمی» در این زمینه دانست و تاکید کرد: بنا داریم جریان هنر تجسمی به رشد موردنظر در سال جاری و سال های آینده برسد.

ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان

بررسی حادثه اسکله پتروشیمی رازی

استان ها – صبح جمعه، حادثه ای در اسکله پتروشیمی رازی استان خوزستان منجر به فوت دو نفر و مصدوم شدن چهار نفر از نیروهای تعمیرات شد که دو نفر از مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. دادستان عمومی و انقلاب بندر امام خمینی(ره) در این زمینه اعلام کرد: علت حادثه سقوط جرثقیل بوده و موضوع در دست بررسی است.

همچنین ورزش ایران و جهان در 31 فروردین با رخدادهای گوناگونی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.

علم و فناوری هم در آخرین روز فروردین 1403 خبرهای متنوعی داشته که در این گزارش به گزیده ای از آنها پرداخته شده است.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادامه مشاجره نتانیاهو با خارجی ها و تداوم اختلافات داخلی / آخرین وضعیت پایگاه هوایی اصفهان"، کلیک کنید.