از پیشنهاد مالی به AVC تا زیرسبیلی رد کردن والیبال ایران به دلیل تحریم ها

از پیشنهاد مالی به AVC تا زیرسبیلی رد کردن والیبال ایران به دلیل تحریم ها

در نشست کمیته های مختلف کنفدارسیون والیبال آسیا موضوعات متخلفی از جمله پیشنهاد تغییر سهمیه بندی تیم های شرکت کننده در قهرمانی باشگاه های آسیا، تاکید بر تداوم پروژه اروآسیا و اعتراض اسلامی به تضمین 10 هزار دلاری برای ایران و پرداخت نکردن جریمه ازسوی مغولستان مطرح شد.

به گزارش ووکس، جلسات سالیانه کمیته های کنفدراسیون والیبال آسیا در تایلند و با حضور اعضای ایرانی برگزار شد.

نشست کمیته داوران کنفدارسیون والیبال آسیا از جمله این نشست ها بود که با حضور اعضا از جمله محمد شاهمیری از ایران روزهای 12 و 13 بهمن تشکیل شد.

پیشنهاد سهمیه بندی جدید در قهرمانی باشگاه های آسیا

در این نشست اعلام شد که پنج رویداد والیبال سال 2024 قاره کهن در رده سنی بزرگسالان شامل رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های مردان و زنان آسیا، چلنج کاپ مردان و زنان آسیا و مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا زیر نظر ورد والی برگزار می شود.

بر این اساس پیشنهاد شد که مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان و زنان آسیا با حضور هشت تیم در دو گروه مقدماتی برگزار شود و چهار تیم برتر راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

هشت تیم شرکت کننده شامل میزبان، پنج تیم از پنج منطقه آسیا و دو تیم دیگر بر اساس رده بندی فدراسیون جهانی برای فدراسیون های ملی انتخاب شوند. این پیشنهاد با واکنش متفاوت اعضای کمیته های داوران و مسابقات روبرو شود و برای اجرایی شدن نیاز به تصویب از سوی هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا دارد.

همچنین در نشست کمیته داوران درباره قوانین جدید داوری والیبال که کمیته داوران و مقررات فدراسیون جهانی والیبال آن ها تایید و در مسابقات سال 2023 به صورت آزمایشی اعمال شد، بحث های کارشناسی انجام گرفت و این قوانین برای تصویب نهایی به هیات رییسه فدراسیون جهانی والیبال ارسال گردید.

پیشنهاد مالی عضو ایرانی کنفدراسیون آسیا چه بود؟

جلسه کمیته مالی کنفدراسیون والیبال آسیا نیز با حضور رییس این کنفدراسیون برگزار شد و مهدی اسلامی به عنوان نماینده ایران به صورت آنلاین در این جلسه شرکت کرد. علاوه بر پنج عضو کمیته مالی، ریتا سوبوو رییس کنفدراسیون والیبال آسیا، کیاتیپونگ دبیرکل کنفدراسیون آسیا به همراه شانریت وانگپراسرت مدیر اجرایی آسیا نیز در این نشست حضور داشتند.

جلسه با خوشآمد گویی ریتا و تاکید بر فعالیت و همبستگی اعضای کمیته ها برای تصویب پروپوزال های موثر آغاز شد. ایشان ادامه فعالیت والیبال از سال 2022 را طبیعی خواند و اتمام کرونا را سرآغاز مثبتی برای شروع هیجان والیبالی در سالن ها دانست.

محور این نشست درخصوص درآمدها و هزینه های مالی، اسپانسرهای سال 2024 و قرارداد با والیبال ورلد بود که اسلامی عضو ایرانی کمیته در خصوص بیعانه 10 هزار دلاری و تضمین نامه فدراسیون ها برای شرکت در مسابقات آسیا، حفظ حقوق میزبان در پرداخت جرایم انصراف از شرکت در مسابقه و کمک هزینه میزبانی با توجه با قرارداد با والیبال ورلد به عنوان اسپانسر جدید پیشنهادات و توضیحاتی ارایه داد.

وی درخصوص شرایط ویژه ایران برای پرداخت تضمین با توجه به وجود تحریم های مالی با در نظر گرفتن اعتبار والیبال ایران برای حضور در مسابقات و همچنین عدم پرداخت جریمه مغولستان اعتراض کرد و خواهان پیگیری موضوع ازسوی هیات رییسه و کمیته مسابقات شد.

افشاردوست در اروآسیا تدریس می کند؟

نشست کمیته مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا نیز برگزار شد و محمود افشاردوست عضو ایرانی این کمیته به صورت آنلاین در آن شرکت کرد.

تداوم پروژه اروآسیا از جمله مباحث این نشست بود که پیشنهاداتی از جمله افزایش تعداد مربیان شرکت کننده در این دوره ها داده شد. همچنین مقرر شد که پروژهای جدیدی در حوزه مربیگری آسیا تعریف شود و سمینارهای مربیگری مخصوص آسیا با دعوت از مربیان و اساتید برجسته بین المللی و کمک مدرسان آسیایی برگزار شود که در این سیمنارها مباحثی همچون توسعه تکنیک و استراتژی های جدید والیبال تدریس شود.

بررسی عملکرد کمیته مربیان آسیا در سال 2023 از دیگر محورهای این نشست بود. همچنین مقرر شد که مدرسین جهانی همچون محمود افشاردوست از ایران، پارک کی وون از کره جنوبی و …. مربیانی را برای تدریس مباحث همچون روانشناسی، بدنسازی، تکنیک و تاکتیک به کمیته مربیان معرفی کنند تا در نهایت سه نفر برای تدریس در پروژه های اروآسیا در آینده انتخاب شوند.

گفتنی است پروژه دوره های مربی گری اروپا – آسیا از سال 99 برای ارتقای سطح فنی مربیان جوان اورآسیا راه اندازی شده است تا در آینده از بهترین های جهان شوند.

ایران در کنفدراسیون آسیا چند کرسی دارد؟

غلامرضا نوروزی عضو کمیته پزشکی AVC نیز به صورت آنلاین در جلسه سالیانه این کمیته شرکت و نظرات خود را در مورد موضوعات مطرح شده بیان کرد.

نادر انصاری به عنوان عضو کمیته ساحلی آسیا و مسعود یزدان پناه به عنوان عضو کمیته مسابقات آسیا نیز به صورت حضوری در نشست کمیته های خود شرکت کردند و در این نشست ها موضوعاتی مطرح شد که باید ابتدا به تصویب هیات رییسه کنفدراسیون آسیا برسد و بعد به صورت رسمی اعلام شود.

جلسه هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا ماه می در بالی اندونزی برگزار می شود و تمام مصوبات مطرح شده در نشست کمیته های آسیا برای تصویب نهایی مطرح خواهد شد.

گفتنی است فدراسیون والیبال ایران به عنوان یکی از فعال ترین ارگان های کنفدراسیون والیبال آسیا با داشتن بیش از 8 کرسی بین المللی در کمیته های مختلف این کنفدراسیون شناخته می شود.

پایان خبر ووکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از پیشنهاد مالی به AVC تا زیرسبیلی رد کردن والیبال ایران به دلیل تحریم ها" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از پیشنهاد مالی به AVC تا زیرسبیلی رد کردن والیبال ایران به دلیل تحریم ها"، کلیک کنید.