استفاده از واژه «اسراییل» در رسانه های عراقی ممنوع شد

استفاده از واژه «اسراییل» در رسانه های عراقی ممنوع شد

در نشست مشترک هیات رسانه ای ایران و عراق در بغداد بر لزوم اهمیت مسیله فلسطین و دفاع از ملت مظلوم تا پیروزی نهایی تاکید شد. در این نشست اعلام شد که استفاده از «اسراییل» در رسانه های عراقی ممنوع شده و آن ها باید از رژیم صهیونیستی به جای این واژه استفاده کنند.

به گزارش ووکس، در نشست هیات رسانه ای بازدید کننده ایران به ریاست فرشاد مهدی پور، معاون رسانه ای و تبلیغات وزارت ارشاد با هیات کمیسیون رسانه و ارتباطات عراق به ریاست علی الموید که در بغداد برگزار شد، دو طرف درباره گسترش همکاری های دوجانبه رسانه ای، مدیریت تولید محتوا، جلوگیری از اخبار جعلی و تشکیل اتاق فکر مشترک و همچنین بازتاب جهانی مراسم اربعین رایزنی و تبادل نظر کردند.

 در این نشست فرشاد مهدی پور با تاکید بر اولویت دادن به مسیله فلسطین به عنوان اولویت جهان اسلام، پیشنهاد کرد رویداد بزرگی با حضور فعالان رسانه ای حامی فلسطین در کشور عراق برگزار شود تا از ظرفیتهای آحاد و افکار عمومی کشورهای اسلامی استفاده شود. 

همچنین علی الموید، رییس کمیسون رسانه و ارتباطات عراق نیز در این نشست ضمن تاکید بر گسترش روابط رسانه ای دو کشور ایران و عراق، پرداختن به اهمیت مسیله فلسطین را ضروری دانست و گفت: اربعین همیشه استمرار داشته است و دارد و مسیله فلسطین نیز تا پیروزی کامل امت اسلام و نابودی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت .

وی افزود: استفاده از کلمه اسراییل در رسانه های عراق ممنوع شده است و بجای آن از رژیم صهیونیستی یا رژیم غاصب صهیونیستی استفاده می شود. فشارهایی از سوی آمریکا و برخی کشورها برای جلوگیری از اجرای آن وارد شد اما این مسیله قانونی و اجرایی شده است. 

رییس کمیسیون رسانه و ارتباطات عراق در ادامه گفت: روز جمعه همه دانشگاه های عراق شاهد برپایی تظاهرات در حمایت و همبستگی با دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه های آمریکا که مورد سرکوب و ضرب و شتم قرار گرفتند بود.

وی همچنین درباره موضع دولت عراق بیان کرد: نخست وزیر در نشست سازمان ملل و همچنین گفت وگو با بایدن، دفاع مقتدرانه ای ملت مظلوم فلسطین کرد که بی سابقه بود.

الموید در ادامه با اشاره به برگزاری همایش کشورهای عربی در امارات متحده عربی در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: این همایش را به کارزار بزرگ عربی دفاع از ملت فلسطین تبدیل خواهیم کرد و به برخی کشورها اعلام کرده ایم و آن ها هم استقبال کرده اند.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از واژه «اسراییل» در رسانه های عراقی ممنوع شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از واژه «اسراییل» در رسانه های عراقی ممنوع شد"، کلیک کنید.