اشتباهات راهبردی رژیم صهیونیستی؛ شمارش معکوس برای سقوط نتانیاهو

دبیر انجمن بین المللی ضد صهیونیستی با بیان این که آمریکایی ها نمی خواهند هزینه خطای استراتژیک صهیونیست ها را بدهند، خاطرنشان کرد: شکاف میان آمریکا و رژیم صهیونیستی عمیق تر شده و بایدن تلاش می کند صف خود را از اقدامات نتانیاهو جدا کند.

به گزارش ووکس، پس از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر 2023، مقامات رژیم صهیونیستی اشتباهات اطلاعاتی و راهبردی زیادی را مرتکب شده و با تحلیل های نادرست از شرایط، فکر می کردند می توانند در مدت کوتاهی کار را در غزه یکسره و به اهداف خود دست یابند.

در واقع رژیم صهیونیستی با اشتباهات راهبردی متعدد به نوعی به یک خودکشی ناخواسته دست زده که این اقدام به اختلاف میان آمریکا و اسراییل و اختلاف در هیات حاکمه رژیم صهیونیستی منجر  و شکست هیمنه این رژیم را در ابعاد نظامی و اطلاعاتی در پی داشته است.

اشتباهات راهبردی رژیم صهیونیستی؛ شمارش معکوس برای سقوط نتانیاهو

«حسین کنعانی مقدم» در گفت وگو با ووکس در تحلیل خود از شکست های پی در پی رژیم صهیونیستی با توجه به تحولات منطقه و اشتباهات راهبری این رژیم اظهار داشت: فارغ از این که عملیات وعده صادق در شکست هیمنه رژیم صهیونیستی از نظر نظامی و اطلاعاتی چه اثراتی داشته، همین که طلسم ناپذیری صهیونیست ها شکسته شد و در جنگ اراده ها، اراده ملت ایران پیروز شد و توانست از خاک خودش به اهدافی در داخل سرزمین های اشغالی حمله کند و قلب پایگاه هوایی این رژیم را مورد هدف قرار دهد را می توان گفت زلزله ای اتفاق افتاده و این استعفاها درون رژیم صهیونیستی پس لرزه هایی است که خود را نشان می دهد، بنابراین سقوط نتانیاهو چند گام به جلو رفته و باید شاهد شمارش معکوس اثرات طوفان الاقصی و عملیات وعده صادق باشیم. 

دبیر انجمن بین المللی ضد صهیونیستی همچنین درباره بی اعتمادی به آمریکا در منطقه پس از شکست های اسراییل، آن هم در شرایطی که تا این اندازه مورد حمایت قرار داشت؟ گفت: آمریکایی ها چه دموکرات ها چه جمهوری خواهان امنیت آمریکا و اسراییل را به یکدیگر گره زده اند اما دولت بایدن که در شرایط بسیار حساس انتخابات آبان ماه است به نظر می رسد در تلاش است تا صف  خود را از اقدامات نتانیاهو جدا کند. 

اشتباهات راهبردی رژیم صهیونیستی؛ شمارش معکوس برای سقوط نتانیاهو

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: در واقع علیرغم این که لابی صهیونیست را برای رای آینده حفظ می کند، نمی خواهد هزینه خطای استراتژیک را آمریکایی ها بدهند و دیدیم در قطعنامه 2728 (قطعنامه آتش بس در غزه) نیز رای ممتنع دادند. 

وی ادامه داد: بنابراین شکاف میان نوع تعاملات دولت ایتلافی نتانیاهو با آمریکا خود را نشان می دهد و این که آمریکایی ها صراحتا اعلام کردند که از اقدامات صهیونیست ها حمایت نمی کنیم، نشان دهنده شکاف عمیق تر میان آمریکا و رژیم صهیونیستی است و نتانیاهو و اعضای کابینه هم این را فهمیده اند. 

اشتباهات راهبردی رژیم صهیونیستی؛ شمارش معکوس برای سقوط نتانیاهو

این کارشناس مسایل فلسطین همچنین درباره نقش اسراییل در سنتکام اظهار داشت: فرماندهی عملیات در منطقه و تمام عملیات مشترک در اختیار سنتکام است و کاملا اتاق جنگ با حضور افسران اسراییلی است، گرچه عملیات رژیم صهیونیستی علیه پایگاه هشتم شکاری بیش تر شبیه جوک نظامی بود، اما همه معتقدند که آمریکا، صهیونیست ها و سنتکام دیگر دست خودشان را رو کردند و نشان دادند هیچ چیزی برای اقدام علیه ایران ندارند به همین دلیل سنتکام ناتوانی خود را نشان داد و این که قادر نیست اقدامی را وسیع علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد. 

پایان خبر ووکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشتباهات راهبردی رژیم صهیونیستی؛ شمارش معکوس برای سقوط نتانیاهو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشتباهات راهبردی رژیم صهیونیستی؛ شمارش معکوس برای سقوط نتانیاهو"، کلیک کنید.