امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله واگن های وارداتی مترو حل شود

چمران در جمع خبرنگاران؛

امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله واگن های وارداتی مترو حل شود

رییس شورای شهر تهران درباره مساله واگن های وارداتی مترو گفت: علاوه بر نامه نگاری، ملاقات های حضوری نیز در این باره انجام شد و امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله حل شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ووکس، مهدی چمران پیش از آغاز جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: حرکت بزرگ و حماسی نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ملت ایران و همه آزادی خواهان جهان به ویژه فلسطینیان عزیز و خانواده شهدای کنسولگری کشورمان در دمشق تبریک می گویم و خدا را شاکرم که چنین قدرتی به نیروهای مسلح ما داده که دشمن متجاوز را تنبیه کنند و امیدوارم این تنبیه ها موثر باشد و در نهایت به نابودی این دشمن متجاوز ختم شود.

رییس شورای شهر تهران افزود: حرکت بسیار بزرگی اتفاق افتاده که خود آنها به بزرگی آن اذعان دارند و اعلام کرده اند فکر نمی کردیم به این گستردگی باشد. البته براساس قوانین نظامی این حرکت می باید اینگونه می بود که موثر باشد.

وی ادامه داد: اسراییل آغازگر یک تجاوز به خاک ما یعنی کنسولگری کشورمان در سوریه بود؛ لذا باید تنبیه می شد. متاسفانه مجامع بین المللی کوتاه آمدند. بر همین اساس باید خودمان پاسخ می دادیم و متجاوز را تنبیه می کردیم. اسراییل در شرایط خاصی قرار دارد که ممکن است به هر چیزی متوسل شود و به هر کاری دست بزند لذا نباید خدای نکرده این موفقیت غرور ایجاد کند و آماده باش را رها کنیم. باید منتظر حملات دیگر باشیم هرچند که آمریکا گفته اتفاق نمی افتد اما نباید به حرف های آمریکا وقعی نهاد. پدافند باید آماده باشد که از دریا یا کشورهای همسایه اگر تجاوزی صورت گرفت پاسخ به موقع داده شود.

چمران تاکید کرد: امیدواریم این تنبیه موثر بوده باشد و رها کند اما ما باید فکر کنیم که رها نمی کند و آماده باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در تشریح دستور جلسه امروز شورای شهر تهران نیز گفت: امروز از رییس سازمان بهزیستی دعوت به عمل آمده تا در صحن شورا حضور پیدا کنند تا در مورد موضوعات مختلف از جمله ارتباطات بهزیستی با شهرداری و شهر صحبت کنند و پرسش و پاسخ های اعضا نیز مطرح شود.

وی ادامه داد: در جلسه امروز سه بهای خدمات داریم که درخصوص پسماند، پسماندهای ساختمانی و پسماندهای ویژه پزشکی و صنعتی است.

چمران درپاسخ به سوالی درخصوص تفویض اختیار تایید واگن های وارداتی مترو از سوی وزارت کشور به متروی تهران نیز گفت: علاوه بر نامه نگاری، ملاقات های حضوری نیز در این باره انجام شد و این موضوع مطرح شده، امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله حل شود. چراکه حتی یک روز اگر موضوع به تعویق بیفتد ضرر خواهیم کرد. از سوی دیگر شهردار تهران نیز در هیات دولت تلاش می کند که این کار را به سرانجام برساند.

وی افزود: سیستم های اداری کند هستند؛ اما ما انتظار داریم موضوع جهادی و در سریع ترین زمان ممکن حل و فصل شود. وزارت کشور باید تایید نهایی را انجام دهد. وزارت کشور اعلام کرده که نیروهای تخصصی این کار را ندارد. موضوعی که قبلا هم توسط مترو انجام می شد که امیدواریم هر چه زودتر این کار انجام شود.

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: ورود واگن ها برای امسال منتفی نیست. شرکت سازنده مقداری از کارها را آغاز کرده، زمانی را برای طراحی می خواستند که اقدامات لازم در این حوزه را شروع کرده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله واگن های وارداتی مترو حل شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله واگن های وارداتی مترو حل شود"، کلیک کنید.