این نکته عجیب قهرمان جام ملت ها را مشخص کرد

این نکته عجیب قهرمان جام ملت ها را مشخص کرد

به گزارش خبرگزاری ووکس؛ در آستانه فینال تمام عربی جام ملت های آسیا، هواداران هر دو تیم امیدوار به پیروزی و در نهایت قهرمانی تیم ملی کشورشان در این تورنمنت هستند. فینالی که شاید قبل از شروع جام حتی مردم هر دو کشور نیز هرگز فکر نمی کردند شاهدش باشیم.

با توجه به عملکرد خوب دو تیم اردن و قطر و همچنین وجود ستارگانی نظیر التعمری و اکرم عفیف در ترکیب دو تیم، پیش بینی تیم قهرمان از حالا کار سختی به نظر می رسد. اما اگربه خرافات معتقد هستید، یک دلیل بر پیروزی تیم ملی اردن در فینال جام ملت های آسیا وجود دارد و آن هم این است که اردن توانسته کره جنوبی را شکست دهد! بله، از جام ملت های 2007 تا 2019، قهرمان مسابقات در یکی از مراحل تجربه پیروزی مقابل کره جنوبی را داشته است.

به نقل از ورزش سه در جام ملت های 2007 عراقی ها در نیمه نهایی موفق شدند در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر سه بر کره پیروز شوند و در نهایت در فینال با برتری مقابل عربستان قهرمان بازی ها شدند.

چهار سال بعد بازهم در مرحله نیمه نهایی بود که کره بازهم در نیمه نهایی حذف شد و این بار ژاپنی ها بودند که با پیروزی مقابل کره در فینال با شکست استرالیا قهرمان مسابقات شدند.

در جام ملت های 2015 کره ای ها طلسم شکنی کردند و این بار از نیمه نهایی رد شدند. اما باز هم در فینال مغلوب شدند و این بار استرالیا بود که با شکست کره قهرمان مسابقات شد.

در جام ملت های قبلی در امارات اما کره زودتر از دفعات قبلی با جام وداع کرد. این بار قرعه به نام قطر افتاد که کره را در مرحله یک هشتم با یک گل حذف کند. قطری ها در پایان با پیروزی مقابل ژاپن در فینال، برای نخستین بار قهرمان جام ملت ها شدند.

اگر قرار باشد همه چیز طبق چهار دوره قبلی پیش برود، اردنی ها که موفق به حذف کره در نیمه نهایی شدند شانس بالاتری نسبت به قطر برای قهرمانی در آسیا خواهند داشت. مگر اینکه سرانجام این طلسم شکسته شود و تیمی با وجود حذف کره نتواند قهرمان بازی ها شود.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این نکته عجیب قهرمان جام ملت ها را مشخص کرد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این نکته عجیب قهرمان جام ملت ها را مشخص کرد"، کلیک کنید.