بازتاب عملیات «وعده صادق» در رسانه های خارجی: اسراییل زیر آتش ایران

بازتاب عملیات «وعده صادق» در رسانه های خارجی: اسراییل زیر آتش ایران

آغاز عملیات پهپادی و موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی در همان دقایق ابتدایی با واکنش گسترده در رسانه های خارجی همراه شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ووکس، آغاز حملات پهپادی و موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی در همان دقایق نخست با واکنش گسترده در رسانه های خارجی همراه شد. در این گزارش نگاهی به واکنش رسانه های خارجی و بین المللی به آغاز حملات ضداسراییلی ایران انداخته ایم.

ان.بی.سی نیوز: تلافی ایران

شبکه خبری ان بی سی نیوز آمریکا پوشش خبری خود از حملات ایران علیه رژیم صهیونیستی را با عنوان «تلافی ایران» دنبال کرد و نوشت: «ایران به اسراییل حمله کرد و این حمله احتمال ایجاد جنگ منطقه ای را به دنبال دارد.» در ادامه گزارش به نقل از مقامات دولت بایدن گفته شده است که کشتی های جنگی آمریکا در منطقه آماده کمک به اسراییل هستند. گزارش می گوید که حمله ایران، اولین بار بود که به صورت مستقیم به اسراییل صورت می گرفت و این حمله چند هفته پس از آن صورت گرفت که حمله اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه منجر به جان باختن اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شد و تهران قول انتقام از این حمله را از قبل اعلام کرده بود.

رویترز: حملات گسترده پهپادهای ایران به اسراییل

خبرگزاری رویترز نیز درباره حملات ضد اسراییلی ایران نوشته است: حمله پهپادی ایران به اسراییل که انتظار می رود «در طی چند ساعت» صورت گیرد، از آخرین ساعات روز شنبه به وقت تهران آغاز شد. ارتش اسراییل هم تایید کرد که ایران ده ها پهپاد را روز شنبه به سمت اسراییل پرتاب کرد. این حمله ممکن است باعث تشدید تنش بزرگ بین دشمنان منطقه ای شود و همزمان آمریکا متعهد به حمایت از اسراییل است. یک ژنرال بازنشسته اسراییلی به نام «عاموس یادلین»، به خبر کانال 12 اسراییل گفت که پهپادهای ایرانی هر کدام به 20 کیلوگرم (44 پوند) مواد منفجره مجهز شده بودند.

الجزیره: آغاز عملیات ایران با نام «وعده صادق» علیه اسراییل

شبکه تلویزیونی الجزیره نیز در گزارشی درباره حمله ایران به اسراییل نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که طی عملیات «وعده صادق» با ده ها پهپاد و موشک اسرااییل را هدف قرار داده و این اقدام بخشی از مجازات «جنایت های اسراییل» است. به گفته الجزیره، این عملیات با ده ها موشک و پهپاد برای حمله به اهدافی خاص در سرزمین های اشغالی انجام شده است.

گاردین: اسراییل زیر آتش ایران

روزنامه انگلیسی گاردین چاپ لندن نیز در گزارش فوری خود درباره حملات ایران علیه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسراییل زیر آتش حملات گسترده پهپادی ایران قرار گرفته است و این اولین حمله مستقیم جمهوری اسلامی ایران به اسراییل است، هرچند سال هاست جنگ در سایه ایران و اسراییل علنی شده است. همزمان پایتخت های جهان در حالت آماده باش برای تشدید تنش ها در خاورمیانه قرار دارند. همچنین پرتاب پهپادهای قدرتمند شاهد ساخت ایران توسط ارتش اسراییل و منابع نظامی عبری زبان در حدود ساعت 11 شب روز شنبه به وقت محلی تایید شد و نیروهای نظامی اسراییل (IDF) اعلام کردند که بیش از 100 پهپاد به سوی اسراییل شلیک شده است.

تایمز اسراییل: مردم باید وارد پناهگاه ها شوند

خبرگزاری صهیونیستی تایمز اسراییل نیز از شرایط جنگی در این رژیم همزمان با آغاز حملات ایران خبر داد و گفت: آژیرهای خطر و بوق های بلند در سراسر شمال و جنوب و همچنین در بیت المقدس و بسیاری از شهرهای شمال کرانه باختری به دنبال حمله موشکی و پهپادی گسترده ایران به اسراییل به صدا در آمدند. همچنین ارتش اسراییل به ساکنان بلندی های جولان شمالی، منطقه نواتیم در جنوب اسراییل، دیمونا و ایلات دستور داده است تا اطلاع ثانوی در نزدیکی پناهگاه ها باقی بمانند.

ان.پی.آر: تعهد آهنین آمریکا به حمایت از اسراییل

وبگاه آمریکایی ان.پی.آر نیز با تایید حمله صورت گرفته از سوی ایران به اسراییل به نقل از برخی مقامات آمریکایی اعلام کرد: «آدرین واتسون»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به نقل از پرزیدنت بایدن گفته است که حمایت ما از امنیت اسراییل آهنین است. ایالات متحده در کنار مردم اسراییل خواهد ایستاد و از دفاع آنها در برابر تهدیدات از سوی ایران حمایت خواهد کرد.

بی بی سی: جهان منتظر است ببیند که ایران چه خواهد کرد

تلویزیون خبری بی بی سی انگلیس نیز در گزارش خود از پاسخ ایران علیه رژیم صهیونیستی نوشت: کشورهای منطقه و بسیاری از پایتخت ها در دیگر کشورهای جهان با نفس بند آمده به تماشا نشسته و منتظرند تا ببینند ایران در آینده چه خواهد کرد. حمله ایران به اسراییل پس از حمله هوایی اسراییل به مجتمع دیپلماتیک ایران در قلب دمشق، پایتخت سوریه صورت گرفت که در آن فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جان خود را از دست دادند. اسراییل هرگز به انجام چنین حملاتی اعتراف نمی کند، اما همه می دانند که اسراییل مسوول انجام این حملات بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازتاب عملیات «وعده صادق» در رسانه های خارجی: اسراییل زیر آتش ایران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازتاب عملیات «وعده صادق» در رسانه های خارجی: اسراییل زیر آتش ایران"، کلیک کنید.