بایدن هم زمان با دفاع از حافظه اش باز هم گاف داد!

بایدن هم زمان با دفاع از حافظه اش باز هم گاف داد!

رییس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری همزمان با دفاع از اینکه حافظه خوبی دارد بار دیگر گاف داد!

به گزارش ووکس، «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری همچنان که تلاش کرد از سلامت ذهنی خود در واکنش به زیر سوال رفتن قدرت حافظه اش در یک گزارش دفاع کند بار دیگر گاف داده و با این گاف وضعیت سلامت خود را بیشتر زیر سوال برد.

رسانه های آمریکایی گزارش دادند، جو بایدن روز پنجشنبه به گزارش منتشر شده از سوی یک بازرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا به نام «رابرت هور» واکنش نشان داد.

وزارت دادگستری آمریکا گزارش رابرت هور از تحقیقات فدرال در مورد سوءمدیریت بایدن در قبال اسناد محرمانه این کشور را روز پنجشنبه منتشر کرد. رابرت هور در این گزارش از تحقیقات درباره سوءمدیریت بایدن نسبت به این اسناد نوشت که بایدن عمدا اسناد طبقه بندی شده دولت واشنگتن را نگهداری و افشا کرده است اما توصیه به طرح اتهامات کیفری علیه رییس جمهور آمریکا نکرد. رابرت هور همچنین در گزارش خود در توصیف بایدن او را «مردی سالمند و دارای حسن نیت که حافظه ای ضعیف دارد» خواند.

این گزارش، جو بایدن را بر آن داشت تا با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی که از قبل چندان درباره آن اطلاع رسانی نشد در مقام دفاع از قوای فکری و ذهنی خود بر آید اما او در همین کنفرانس نیز بار دیگر گاف داده و «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهور مصر را به اشتباه «رییس جمهور مکزیک» خواند.

در بخشی از گزارش هور نوشته شد که بایدن نمی تواند به یاد بیاورد که پسرش، «بو بایدن»، کی از دنیا رفته است.

جو بایدن درباره این بخش گفت: «او چطور جرات کرده که این موضوع را مطرح کند؟»

رییس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره مرگ پسرش گفت: «این مساله به هیچ وجه ربطی به آنها (بازرسان) ندارد.»

بایدن در ادامه این کنفرانس همچنان با سوالی درباره جنگ غزه مواجه شد که هنگام پاسخ دادن به این سوال و هنگام توضیح درباره نقل و انتقال کمک های بشردوستانه از طریق مصر به غزه به اشتباه از السیسی به عنوان رییس جمهور مکزیک یاد کرد.

جو بایدن در دفاع از حافظه اش گفت که می داند دارد چه کار می کند و ادعا کرد که «آمریکا را مجددا به رونق برگردانده است.»

او اظهار کرد: «من یک پیرمرد هستم و می دانم که دارم چه کار می کنم. من رییس جمهور آمریکا بوده ام و کشور را دوباره به رونق برگرداندم. من نیازی به توصیه (رابرت هور) ندارم.»

او خاطر نشان کرد: «حافظه من خوب است.»

بایدن در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی همچنین با این پرسش مواجه شد: «آیا دست کم از بابت بی احتیاطی در مدیریت اسناد محرمانه مسیولیت قبول می کنید؟»

رییس جمهور آمریکا در پاسخ کارمندان خود را مقصر خوانده و گفت مسیولیت او از این بابت است که دقیقا ندید که آنها هنگام جابجا کردن اسناد دارند دقیقا چطور عمل می کنند.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن هم زمان با دفاع از حافظه اش باز هم گاف داد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن هم زمان با دفاع از حافظه اش باز هم گاف داد!"، کلیک کنید.