با سلامتی خود بازی نکنید!

با سلامتی خود بازی نکنید!

آفتاب نیوز :

همستر کامبت جدیدترین بازی در دنیای بازی های کریپتویی تلگرامی است که کاربران می توانند فقط با ضربه زدن روی نمایشگر دستگاه خود، سکه ی مجازی کسب کنند؛ در مورد آینده این بازی حرف و حدیث زیاد است و هنوز مشخص نیست که آیا در آینده این سکه ها تبدیل به پول واقعی می شود یا همه سرکار هستند! 

هنوز هیچ مقام مسیولی به طور رسمی درباره این بازی اظهارنظر نکرده و در سکوت خبری روز به روز بر تعداد کاربران این بازی افزوده می شود.

همستر پرطرفدار در تمامی سنین و سلایق

سن کاربران این بازی مختص به یک محدوده خاص نیست و در میان تمامی سنین این بازی فراگیر شده است و این روزها جمعیت زیادی از مردم در تمامی سنین و سلیقه سخت مشغول ضربه زدن به نمایشگر تلفن همراه خود هستند.

با سلامت خود بازی نکنید! 

«همه گیری این بازی چندان خوشایند نیست» این جمله را دکتر محمد تقی حلی ساز متخصص طب فیزیکی و توانبخشی به تابناک می گوید.

حلی ساز ادامه می دهد: به طور کلی فعالیت های موبایلی با توجه به ذات تلفن همراه در دراز مدت برای بدن اگر نگوییم مضرر است لااقل مفید نیست.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می افزاید: با توجه به نزدیک بودن دکمه ها و کوچک بودن صفحه شما اگر بهترین کارها را هم با آن انجام دهید در دراز مدت آسیب جدی به بدن شما می رساند.

حلی ساز با انتقاد به برخی که استفاده از «همستر» را ساده و بی ضرر می دانند؛ ادامه می دهد: قانونی در علم پزشکی وجود دارد به عنوان صدمات کوچک، ولی تکرار شونده، به عنوان مثال بافتن بافتنی، فعالیتی نیست که در کوتاه مدت به بدن آسیب بزند، اما در بلند مدت می تواند عوارضی برای بدن داشته باشد، به عبارت دیگر فعالیت های سبک مانند استفاده از گوشی و ضربه زدن به تلفن نمایشگر در کوتاه مدت آسیبی ندارد، اما بعد از مدتی عوارض آن بروز پیدا می کند.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی عنوان می کند: فعالیت های سبک اگر تکرار شونده و در دوران های طولانی ادامه پیدا کنند قطعا صدمات جبران ناپذیری را به بدن می زنند.

همستر دشمن شماره یک گردن، شانه و آرنج! 

حلی ساز هشدار می دهد افرادی که بیش از حد درگیر استفاده از تلفن همراه و این بازی شوند، در مرحله اول دچار آسیب در بخش های گردن، شانه، آرنج و دست ها می شوند و اگر این موضوع به صورت طولانی ادامه پیدا کند کمر و بخش های دیگر بدن نیز دچار عوارض های شدید خواهد شد.

او در خاتمه البته بر این نکته هم تاکید کرد که استفاده 10 الی بیست دقیقه ای از تلفن همراه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با سلامتی خود بازی نکنید!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با سلامتی خود بازی نکنید!"، کلیک کنید.