برگزاری جشنواره بهارنارنج در شهر کومله

برگزاری جشنواره بهارنارنج در شهر کومله

شهردار کومله، از برگزاری جشنواره چهار روزه بهارنارنج در شهر کومله خبر داد و گفت: این جشنواره از 18 لغایت 21 اردیبهشت ماه و در 60 غرفه برگزار می شود.

منوچهر مهدی پور امروز، سوم اردیبهشت ماه در گفت وگو با خبرنگارخبرآنلاین گیلان، از برگزاری جشنواره بهارنارنج خبر داد و اظهار کرد: دهمین دوره جشنواره بهارنارنج به مدت چهار روز از 18 لغایت 21 اردیبهشت ماه در شهر کومله برگزار می شود.

وی کومله را شهر بهارنارنج دانست و افزود: هدف از برگزاری جشنواره بهارنارنج معرفی شهر کومله به گردشگران و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری است.

شهردار کومله با بیان اینکه با برگزاری جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و گردشگری به دنبال ایجاد شادی و نشاط و شادابی برای شهروندان و گردشگران و مسافرین هستیم، گفت: جذب گردشگر یکی از برنامه های شورا و شهرداری کومله بوده که در این راستا از ظرفیت جشنواره های فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

مهدی پور با اشاره به برگزاری جشنواره یک روزه بهارنارنج در سنوات گذشته، خاطرنشان کرد: سال گذشته جشنواره بهارنارنج سه روزه برگزار شد که امسال به چهار روز افزایش پیدا کرده و در هر روز، ویژه برنامه خواهیم داشت.

وی روز نخست جشنواره بهارنارنج را ویژه کودکان و دانش آموزان دانست و تاکید کرد: علاوه بر برنامه های علمی و پژوهشی و ورزشی برای دانش آموزان، برنامه های مفرح و شاد همچون نمایش های عروسکی را برای مخاطبان برگزار خواهیم کرد و شاهد حضور هنرمندان و مجریان برنامه های کودک خواهیم بود.

شهردار کومله روز دوم جشنواره را روز غذاهای محلی دانست و از علاقمندان خواست جهت شرکت در جشنواره به شهرداری مراجعه کنند و گفت: روز سوم، روز جشن بزرگ بهارنارنج است که با حضور میهمانان داخلی و خارجی و جمعی از هنرمندان برگزار می شود.

مهدی پور از برگزاری مسابقات کشوری شطرنج و بازی های بومی و محلی در روز چهارم خبر داد و اضافه کرد: جشنواره بهارنارنج کومله در سال 1401 ثبت ملی شد که سال گذشته از ثبت ملی آن رونمایی کردیم؛ همچنین جشنواره بهارنارنج به عنوان یک رویداد گردشگری ثبت شده و شاهد حضور چشمگیر مردم و گردشگران در این جشنواره سالانه هستیم.

وی با اشاره به درآمدزایی 10 میلیارد تومانی مردم محلی در جشنواره سال گذشته، خاطرنشان کرد: در این جشنواره تولیدات بومی و محلی و صنایع دستی و مشتقات بهارنارنج به فروش می رسد.

شهردار کومله از پیش بینی حضور 10 تا 15 هزار گردشگر در جشنواره بهارنارنج سال جاری خبر داد و متذکر شد: مردم محلی و روستاییان در 60 غرفه اقدام به فروش تولیدات کشاورزی خود خواهند کرد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری جشنواره بهارنارنج در شهر کومله" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری جشنواره بهارنارنج در شهر کومله"، کلیک کنید.