بلینکن خواستار پذیرش فوری آتش بس از سوی حماس شد

بلینکن خواستار پذیرش فوری آتش بس از سوی حماس شد

به گزارش ووکس «متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره پیشنهاد برقراری آتش بس کامل و همه جانبه در غزه به عنوان بخشی از قرارداد آزادسازی گروگان ها و تضمین آزادسازی تمامی آنها و افزایش ارسال کمک های بشردوستانه به تمامی مناطق غزه گفت وگو کرد.

به نقل از ووکس به گفته میلر، وزیر خارجه آمریکا در این دیدار ضمن تقدیر از اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای امضای توافق مدعی شد، «مسیولیت موافقت با آن بر عهده جنبش حماس است.»

بلینکن در این دیدار ضمن تاکید دوباره بر پایبندی جدی آمریکا به حفظ امنیت رژیم صهیونیستی گفت: این پیشنهاد می تواند در بلند مدت منافع امنیتی اسراییل از جمله ادغام بیشتر در منطقه را تقویت کند.

به گفته میلر، وزیر خارجه آمریکا با «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز ضمن تقدیر از پیشنهاد یاد شده تاکید کرد که «حماس باید بدون هیچ تاخیری این قرارداد را بپذیرد.»

همچنین بلینکن دوباره تاکید کرد، «علاوه بر بازگشت گروگان ها به نزد خانواده هایشان، این پیشنهاد منافع امنیتی اسراییل را در بلند مدت تقویت خواهد کرد که از جمله آنها ایجاد امکانی برای برقراری آرامش در طول مرزهای آن با لبنان است که برای اسراییلی ها فرصت بازگشت را فراهم می کند.»

پیشنهاد آتش بس جدید شامل سه مرحله؛ برقراری آتش بس در نوار غزه، آزادی اسرا و بازسازی غزه می شود و هر مرحله 42 روز به طول می انجامد. براساس این پیشنهاد، مرحله اول 6 هفته خواهد بود و طی آن آتش بس جامع و کامل برقرار شده و ارتش رژیم صهیونیستی از تمامی مناطق پرجمعیت غزه عقب نشینی می کند.

قرار است در مرحله اول در ازای آزادی صدها زندانی فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی، تعدادی از اسرای صهیونیستی از جمله زنان، افراد میانسال و زخمی ها آزاد شوند. در طول این 6 هفته، رژیم صهیونیستی با جنبش حماس در مورد مرحله دوم آتش بس مذاکره خواهد کرد، مرحله ای که شاهد پایان دایمی جنگ خواهد بود.

مرحله دوم هم 6 هفته به طول خواهد انجامید و شامل آزادی اسرا و سربازان صهیونیستی باقی مانده و حفظ آتش بس می شود. مذاکرات در مرحله دوم برای رسیدن به مرحله سوم انجام می شود. مرحله سوم که آن هم 6 هفته طول می کشد شامل بررسی وضعیت غزه پس از جنگ و بازسازی آن می شود.

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا توضیح داد که براساس این پیشنهاد رژیم صهیونیستی، غیرنظامیان فلسطینی می توانند به خانه های خود در تمام مناطق غزه، از جمله شمال آن، جایی که این رژیم محدودیت های طولانی مدت اعمال کرده است، بازگردند.

بایدن گفت: کمک های بشردوستانه افزایش می یابد و روزانه 600 کامیون وارد غزه می شود.

سخنگوی جنبش حماس در گفت وگو با شبکه خبری «اسکای نیوز عربی» اعلام کرد که این جنبش دید مثبتی به پیشنهاد بایدن داشته و در حال بررسی آن بوده و به آن پاسخ خواهد داد.

این مسیول حماس با تاکید بر لزوم عقب نشینی کامل نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از غزه تاکید کرد: پیشنهاد بایدن با پیشنهادهایی که پیش از این با آنها موافقت کردیم، فاصله زیادی ندارد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن خواستار پذیرش فوری آتش بس از سوی حماس شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن خواستار پذیرش فوری آتش بس از سوی حماس شد"، کلیک کنید.