بهره برداری از طرح های آبرسانی به 70 روستای خراسان رضوی

بهره برداری از طرح های آبرسانی به 70 روستای خراسان رضوی

10 طرح مهم صنعت آب و برق استان خراسان رضوی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان با حضور سرپرست ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری ووکس از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح 10 طرح مهم صنعت آب و برق استان خراسان رضوی به ارزش 33 میلیارد تومان گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر مشهد طرح بزرگی است که در افق آن تصفیه روزانه 200 هزار متر پساب بهداشتی به منظور بهره برداری در بخش صنعت دیده شده است.

وی گفت: امروز 10 طرح مهم صنعت آب و برق استان خراسان رضوی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان با حضور دکتر مخبر، سرپرست ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.

این مسیول افزود: از جمله پروژه هایی که در بخش برق به بهره برداری رسید می توان به بهره برداری از 2 واحد نیروگاهی شامل واحد گاز نیروگاه راشد تربیت حیدریه و واحد گاز نیروگاه سبزوار اشاره کرد که با سرعت بسیار بالا توسط کارشناسان داخلی طراحی و اجرا شد.

وزیر نیرو ادامه داد: همچنین در این سفر 4 پست بسیار مهم برق نیز به بهره برداری رسید که شامل یک پست 400 کیلوولت و 3 پست 132 کیلوولت بود.

محرابیان در ارتباط با پروژه های آبی که امروز در استان خراسان رضوی به مرحله بهره برداری رسید نیز گفت: در حوزه آب نیز 2 طرح آبرسانی به بهره برداری رسید که شامل آبرسانی به شهر قوچان از سد تبارک به طول 23 کیلومتر و نیز آبرسانی به شهر تربت می شود.

وی با اشاره به اینکه در این سفر 70 طرح آبرسانی روستایی نیز به بهره برداری رسید، اظهار داشت: همچنین در این سفر چند طرح مهم تصفیه فاضلاب برای بازچرخانی آب افتتاح شد که از جمله آن می توان به طرح تصفیه آب شهر مشهد اشاره کرد، طرح بزرگی که در افق آن تصفیه روزانه 200 هزار متر پساب بهداشتی به منظور بهره برداری در بخش صنعت دیده شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری از طرح های آبرسانی به 70 روستای خراسان رضوی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری از طرح های آبرسانی به 70 روستای خراسان رضوی"، کلیک کنید.