به درویش بابت انتخاب اوسمار تبریک می گویم / مشکلات زمان گل محمدی، در استقلال تکرار شد!

سپهر ستاری: استقلال و پرسپولیس در هفته بیست وسوم لیگ برتر با نتایج مشابه یک بر صفر آلومینیوم اراک و ملوان را شکست دادند تا رقابت در صدر جدول همچنان نزدیک و حساس دنبال شود. استقلال با 50 و پرسپولیس با 49 امتیاز مدعیان اصلی قهرمانی در این فصل محسوب می شوند و رقابت شان در 7 هفته پایانی بسیار حساس و نفس گیر است. حساسیت بالای مسابقات باعث شده 2 باشگاه خارج از زمین هم علیه هم موضع بگیرند و بیانیه های تندی منتشر کنند. در روزهای اخیر جنگ رسانه ای بین استقلال و پرسپولیس بسیار جدی شده و شاید در هفته های آینده شدت بیشتری هم بگیرد.

بهزاد داداش زاده، بازیکن اسبق پرسپولیس و استقلال، در گفتگو با ووکس درباره آخرین وضعیت این 2 باشگاه صحبت کرده که در ادامه آمده است:

عملکرد پرسپولیس را در بازی با ملوان چطور دیدید؟

پرسپولیس تیم خیلی خوبی بوده و هست. این پرسپولیس اگر وارد حاشیه نشود، می تواند موفق باشد. روند پرسپولیس در زمان یحیی گل محمدی با اتفاقاتی که افتاد، مثبت نبود. همانطور که قبلا از آقای درویش انتقاد می کردیم، الان باید از او تشکر کنیم. چون پرسپولیس در جذب بازیکن موفق تر عمل کرد. پرسپولیس الان هم باید همه جوره از حاشیه دور باشد. جلوی ملوان هم انصافا بازی خوبی انجام داد و ملوان هم گربه سیاه پرسپولیس بوده و الان هم شرایط خوبی دارد و به دنبال سهمیه آسیایی است که امیدوارم به خواسته هایش برسد. پرسپولیس هم رو به جلو عالی بود و توانست از ارسال ها به گل برسد. تمام بازیکنان پرسپولیس بوی گل می دهند و مشکل بزرگ تیم در خط دفاعی است. مصدومیت بیرانوند برای هواداران دغدغه بزرگی بود ولی انصافا امیررضا رفیعی، گلر جوان و آینده داری است و امیدوارم مربیان به او اعتماد کنند. حتی در بازگشت بیرانوند هم باید از رفیعی حمایت شود تا در روزهای سخت کمک کند.

بعد از بازی هم بحث درباره گل آفساید پرسپولیس زیاد بود.

این دیگر تشخیص داوری است. گل زیبایی بود و اشتباهات داوری در فوتبال وجود دارد. خیلی از تیم ها از اشتباهات داوری سود می برند و داوران پراشتباه شده اند. کمیته داوران باید مدیریت کند و ما هر چقدر بگوییم فاید ندارد. مهم 3 امتیاز بازی بود که پرسپولیس گرفت و امیدوارم این بردها تداوم داشته باشد.

در مجموع شرایط پرسپولیس را از زمان حضور اوسمار ویرا چطور ارزیابی می کنید؟

شرایط واقعا فرق کرده است. باید به درویش بابت این انتخاب تبریک گفت. ما یک دوره از درویش انتقاد می کردیم ولی الان به نظرم گزینه خوبی را انتخاب کرده اند. اوسمار بهترین انتخاب بود و هزینه هنگفتی نشد و بازیکنان خوبی هم خریده شدند. بعضی ها نگران نتایج تیم با اوسمار بودند ولی خدا را شکر اتفاقات خوبی رخ داده و می بینید که الان پرسپولیس آرامش نسبی را دارد. برای موفقیت باید هم از حاشیه دور باشد و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

به درویش بابت انتخاب اوسمار تبریک می گویم / مشکلات زمان گل محمدی در استقلال تکرار شد!

این روزها بحث واگذاری استقلال و پرسپولیس هم جدی شده است. به نظرتان ممکن است این موضوع روی عملکرد تیم ها تاثیر بگذارد؟

سال هاست بحث واگذاری وجود دارد ولی تجربه من می گوید این اتفاق رخ نمی دهد. منافع خیلی افراد دخیل است و خیلی ها از طریق 2 تیم پول در می آوردند و به شخص واگذار نمی شوند. به نظرم هر جایی که این 2 تیم را خرید، باید از پیشکسوتان خوشنام استفاده کند که بتوانند تغییر و تحول ایجاد کنند و پیشکسوتانی نیایند که برای منافع خودشان تیم را نابود کنند. این اواخر هم پیشکسوتانی را دیدیم به تیم های پایه و مدیران چسبیدند. خیلی ها در استقلال و پرسپولیس بازی کردند ولی کسی که یک سال بوده، الان بیشتر از کسی که 10 سال بوده درآمد دارد!

عملکرد استقلال را در این هفته ها چطور دیدید؟

استقلال از اول فصل به نسبت شرایطش بد نبود ولی الان خودش را درگیر حواشی و مشکلات خانوادگی کرده است. الان ما یک سری حرف و حدیث می شنویم که اختلاف بین 2 طرف زیاد است و مثلا بازیکنان نکونام خریداری نشده است. خطیر یک مدیر جوان است که آمده کار کند و نکونام هم سرمربی تیم است. همان مشکلات گل محمدی و درویش بین نکونام و خطیر تکرار شده است. الان هم استقلال تا اینجا خوب کار کرده و صدرنشین است ولی اعضای تیم باید بدانند عضو چه تیمی هستند و در صحبت هایشان دقت کنند. اگر خودزنی کنند، خودشان آسیب خواهند دید.

به درویش بابت انتخاب اوسمار تبریک می گویم / مشکلات زمان گل محمدی در استقلال تکرار شد!

در شرایط فعلی شانس کدام تیم را برای قهرمانی بیشتر می دانید؟

الان 5 تیم هنوز شانس دارند ولی روند پرسپولیس از همه تیم ها بهتر است که حاشیه ندارد، در آرامش به سر می برد و کارش را می کند. نکونام هم در این شرایط سخت کار بزرگی کرده و صدر جدول را دارد ولی مشکلاتی وجود دارد و در استقلال خودزنی می کنند. در کنفرانس خبری هم حرف هایی می زنند که به حاشیه بروند. روند پرسپولیس انصافا بهتر بود. سپاهان و تراکتور هم ترمزشان کشیده شد. البته نمی توان گفت کدام تیم قهرمان است. از مسیولان فدراسیون فوتبال می خواهم که نگاه ویژه ای به این بازی ها داشته باشند چون هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. قبلا هم پیش آمده که مثلا کم کاری رخ داده یا برای حضور در تیم بعدی در دام شرط بندی و بعضی مربیان بیفتند. در لیگ یک هم اتفاقات عجیبی می بینیم و بعضی گل ها شبهه برانگیز است. باید نظارت زیادی روی این اتفاقات باشد.

در روزهای اخیر 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس بیانیه هایی را هم علیه طرف مقابل صادر کردند و اعضای 2 تیم هم علیه هم صحبت کردند. نظر شما درباره فضای به وجود آمده چیست؟

متاسفانه این مسایل حاشیه درست می کند. بازیکن در جایگاهی نیست که درباره تیم رقیبش صحبت کند و وظیفه اش این است که بازی کند. در این فوتبال بعضی بازیکنان با زد و بند دلال ها درحالی که شایستگی پوشیدن پیراهن این 2 تیم را ندارند، میلیاردی پول می گیرند. پیراهن 2 تیم بر تن خیلی بازیکنان گشاد است و این فضای بیانیه نویسی جز آسیب به خودشان و تیم شان فایده ای ندارد. پرسپولیس الان از حاشیه دور است و روند خوبی دارد، اگر وارد حاشیه شود آسیب می بیند. تنها چیزی که می تواند پرسپولیس را شکست دهد، حاشیه است.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به درویش بابت انتخاب اوسمار تبریک می گویم / مشکلات زمان گل محمدی، در استقلال تکرار شد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به درویش بابت انتخاب اوسمار تبریک می گویم / مشکلات زمان گل محمدی، در استقلال تکرار شد!"، کلیک کنید.