تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع ناترازی برق استان

تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع ناترازی برق استان

ووکس/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: برای رفع ناترازی تولید و مصرف برق استان باید چند کار را همزمان با هم انجام دهیم، از جمله نوسازی صنایع برق، تولید بیشتر و فرهنگ سازی جهت کاهش مصرف برق چرا که فرهنگ مصرف ما بهینه نیست و باید به مردم آموزش دهیم تا مصرف بهینه داشته باشند.

آیت الله مصطفی محامی عصر چهارشنبه در بازدید از شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با حضور در جمع کارکنان این مجموعه اظهار کرد: یکی از چالش های مطرح شده از سوی مسوولان صنعت برق ناترازی تولید و مصرف برق در این استان است که باید به تدریج این ناترازی از بین رود.

وی افزود: طبق گزارش های ارایه شده سرقت و عدم نگهداری تجهیزات از دیگر چالش های پیش روی صنعت برق است، که بخشی ناشی از مشکلات فرهنگی و بخشی مربوط به مشکلات معیشتی است که اگر این مشکلات معیشتی با فرهنگ دینی همراه نشود افراد جهت حل مشکلات اقتصادی خود دست به سرقت می زنند و نیاز به فرهنگ سازی دارد.

امام جمعه زاهدان ضمن تشکر از تلاش های مجموعه کارکنان شرکت های وابسته به وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان بیان کرد: شما به دنبال رفع ناترازی و ایجاد تناسب بین تولید و مصرف و جلوگیری از هدر رفت انرژی هستید و این مدل در زندگی همه ما انسان ها وجود دارد و بر حسب ظاهر دچار یک ناترازی هستیم و باید تلاش کنیم تا آن را از بین ببریم.

وی ادامه داد: ما انسان ها با یک زندگی محدود در دنیا مواجه هستیم و پس از مرگ به زندگی نامحدود آخرت می رسیم و نکته اینجاست که ما باید در همین دوران محدود دنیا، زندگی نامحدود در آخرت خود را بسازیم و این یک ناترازی است و باید حواس خود را جمع و از کوچکترین فرصت ها استفاده کنیم.

آیت الله محامی تصریح کرد: برای دستیابی به این هدف راهکارهایی وجود دارد مثلا کارهایی انجام دهیم که تاثیر آن محدود نباشد و دامنه تاثیر آن سال ها باقی بماند.

وی تاکید کرد: باید زیست مومنانه، متعهدانه داشت و خدمتگذار مردم باشیم که چنین وجودی بهشتی خواهد بود اما اگر وجودی کفرآلود و اهل شر رساندن به مردم باشیم وجود ما جهنمی خواهد بود و در آیات و روایات آمده است که بهشت و جهنم انسان ها با خود آن هاست.

امام جمعه زاهدان افزود: اگر کار برای خدا صورت گیرد و مجاهدت های شبانه روزی شما برای خدا باشد و هیچکس در جریان نباشد و از زحمات شما قدردانی نکند مزد زحمات شما در حساب و کتاب خدا گم نخواهد شد.

وی گفت: خدمات زیادی در طول دوران انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان صورت گرفته و به گفته مردم تفاوت شرایط کنونی با قبل از انقلاب مثل شب و روز است اما همچنان در شاخص های توسعه ذیل جدول هستیم که برای رفع این فاصله باید تلاش مضاعف داشته و با شتاب بیشتر حرکت کنیم.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع ناترازی برق استان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع ناترازی برق استان"، کلیک کنید.