ترور برای بقا – ووکس

ترور برای بقا - ووکس

این روزها نام فلسطین بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان ها افتاده و از اقصی نقاط جهان به گوش می رسد و یک جنبش عمومی برای احقاق حقوق مردم غزه آغاز شده است. البته جنایت صهیونیست ها که در ماه های اخیر به اوج خود رسیده، محدود به وقایع بعد از عملیات طوفان الاقصی و ماه های اخیر نمی شود و قدمتی 75 ساله دارد و مهاجرت اجباری و پاک سازی قومیتی سوغات شوم صهیونیست ها در این تهاجم است.

به گزارش ووکس، به نقل از جام جم، رسانه ای شدن بخشی از جنایت های ارتش صهیونیستی در غزه و مخابره تصاویر بیمارستان ها و مراکز درمانی که تاکنون سانسور می شد همبستگی عمیقی را بین ملت های مختلف علیه رژیم کودک کش اسراییل رقم زد و این کینه به اقدام بزرگ و ارزشمندی نظیر تظاهرات مردم وتجمع دانشجویان جهان علیه صهیونیست هامنجرشد.گزارش های ارسالی ازدانشگاه های آمریکا یکی از شگفت انگیزترین اخبار این روزها بود و باعث شد تا نقاب از چهره سران آمریکا کنار رفته و افکارعمومی جهان با ماهیت تروریست پرور این دولت استعماری آشنا شوند چراکه اگر حمایت های بی دریغ کاخ سفید از این رژیم تداوم نداشت، کار اسراییل پیش از اینها یکسره شده بود و ملت مظلوم غزه قربانی زیاده خواهی صهیونیست های غاصب نمی شدند.

مروری بر تاریخ پرفرازونشیب منطقه غرب آسیا حکایت از این دارد که کشورهای غربی ازجمله آمریکا برای بهره مندی از مواهب و امکانات استراتژیک این منطقه، رژیمی با عنوان اسراییل را علم کردند تا با اقدامات ایذایی و تروریستی علیه ملت های منطقه غرب آسیا، اهداف استعماری آنها را محقق کند اما رویدادهای اخیر نشان می دهد که بومرنگ این بدخواهی ها به سمت کشورهای غربی برگشته است و افکارعمومی این کشورها با محاکمه آنها خواستار بازنگری این سیاست های نژادپرستانه هستند؛ مساله ای که به زعم کارشناسان توجه و عدم توجه به آن، حاکمیت آمریکا و دولت بایدن را با چالشی جدی مواجه کرده و به افول هژمونی آن می انجامد.

یکی ازموضوعاتی که ریاکاری و استانداردهای دوگانه دولت های غربی را به صورت واضح آشکار کرده و موجب رسوایی آنها می شود استفاده دوپهلو از پدیده تروریسم است. سیاستمداران غربی از یک سو در سخنرانی ها و موضع گیری های شان مکررا از لزوم مقابله با تروریسم می گویند و از طرف دیگر با حمایت از گروه های تروریستی و تقسیم آن به دو بخش خوب و بد، رویه دروغین خود در فریب افکارعمومی را آشکار می کنند.

سناتورهای آمریکایی و دیپلمات های اروپایی پشت تریبون های رسمی، خودشان را دشمن نخست گروه های تروریستی معرفی می کنند اما تاکنون عملیات قابل توجهی از سوی آنها علیه اهداف غربی صورت نگرفته است و همواره در راستای تحقق اهداف آمریکا که جنگ افروزی و دست اندازی به ثروت های ملت هاست حرکت کرده اند و بی دلیل نیست که از حمایت آنها نیز برخوردار هستند و تروریسم در خدمت آمریکاست؛ مساله ای که با نگاهی به عملکرد دولت های غربی قابل رویت است و می توان رد پای آنها را در روابط متقابل دید. تشکیل دولت غاصب صهیونیست که مصداق کاملی از تروریسم است بخشی از این تعامل است که صدمات زیادی را بر پیکره جهان اسلام و جامعه بشری وارد کرد. شواهد و مستندات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد مقامات اروپایی با همراهی صهیونیست ها، از حمایت مردم بی دفاع غزه خودداری کرده و ناقض حقوق بشری شده اند که داعیه پاسداری از آن را دارند و عجیب تر آن که در برخی موارد از اقدامات بشردوستانه ای که در حمایت از حقوق مردم فلسطین انجام گرفته است نیز جرم انگاری کرده و مانع ارسال کمک های بشردوستانه شده اند.
   
نقش آمریکا در تثبیت جریان های تروریستی

می سال 1948 بود که اعلامیه دولت آمریکا مبنی بر شناسایی دولت اسراییل صادر شد. درحالی که این طرح هنوز در مجمع عمومی سازمان ملل در جریان بود و کارشناسان مشغول بررسی و گفت وگو درباره طرح قیمومیت بودند اما تصمیم گیرندگان کاخ سفید مثل همین حالا که چشم و گوش خود را نسبت به جنایات صهیونیست ها بسته اند، بدون توجه به نتایج بررسی سازمان ملل، دولت اسراییل را به رسمیت شناخته و مسیولان اسراییلی نیز استقلال خود را اعلام کردند و این آغاز راه آمریکا برای حمایت از اسراییل بود. موضوعی که در این هفته ها به دلیل آن به مصاف شهروندان کشورش رفته و حتی برای حفاظت از منافع اسراییل تمام اصول قانونی را زیر پا گذاشته است.

رییس جمهور آمریکا در ادامه تصمیم های متعددی را در راستای پاسداری از موجودیت نحس اسراییل اتخاذ کرده و در نخستین ملاقات رسمی با مقامات صهیونیستی، مبلغ صدمیلیون دلار در اختیار آنها قرار داد و با تاسیس دفتر سیاسی در تل آویو به روابط دیپلماتیک میان آمریکا و اسراییل رسمیت بخشید تا سایر کشورها نیز از این قاعده پیروی کنند. خوابی که برای منطقه غرب آسیا دیده بودند و با جهاد رزمندگان محور مقاومت کابوسی شد که علاوه بر اضمحلال صهیونیست ها برای آمریکایی ها نیز پرمخاطره شده است. اما آمریکا به همین هم بسنده نکرده و تلاش های زیادی را برای پذیرش اسراییل در سازمان ملل متحدانجام داد واین خوش خدمتی ها بالغو تحریم نظامی وارسال اسلحه به اسراییل از طرف آمریکا تکمیل شد و مجموعه این کارها اراده آمریکا در تشکیل این رژیم تروریستی را نشان می دهد که علنا اعلام جنگی علیه اعراب و ساکنان فلسطین بود.
   
ریشه های تروریسم در غرب آسیا 

این سلسله اقدامات باعث شد تا کشورهای غربی به رهبری آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و دلارهای نفتی برخی حکام دست نشانده در منطقه اضلاع مثلث تروریسم را در منطقه غرب آسیا کامل کنند. برخورداری از منابع طبیعی فسیلی یکی از مواردی بود که باعث شد تا غربی ها چشم طمع به این منطقه دوخته و این پهنه جغرافیایی را تبدیل به مامن تروریست ها کنند. از سوی دیگر وقوع جنگ در این منطقه سود کلانی را نصیب این دولت های استعماری می کرد و آمریکا برای ادامه حیات خود محتاج میلیون ها دلاری است که از طرف کارخانه های اسلحه سازی به خزانه آنها سرازیر می شود. پس پرواضح است که جنگ افروزی از طریق حمایت از تروریسم در منطقه بهترین راه برای جوش دادن این معاملات پرسود است.علاوه بر آمریکا، اسراییل نیز به دلایل متعددی برای حمایت از گسترش تروریسم در منطقه اشتیاق دارد: از ابتدای تاسیس رژیم منحوس صهیونیستی در غرب آسیا و در قلب سرزمین های اسلامی حفظ امنیت مهم ترین دغدغه این رژیم بوده و هست. از طرفی صهیونیست ها به دلیل نداشتن وسعت و جمعیت کافی به منظور جنگ مجبور است تا از درگیری بلندمدت با کشورهای منطقه و حتی جنبش های اسلامی مانند حزب ا… و حماس اجتناب کند. بنابراین بهترین راه برای درگیرنشدن مستقیم در منطقه حمایت از گروه های تروریستی است تا کشورهایی مانند سوریه، لبنان و ایران درگیر مبارزه با تروریسم شوند و از مبارزه با اسراییل دست بردارند.

تولید و حمایت تروریسم از سوی آمریکا یکی از توطیه های پنتاگون است تا طی آن رقبای منطقه ای این دولت استکباری مشغول حل وفصل این مساله ویران کننده در داخل مرزهای شان باشند و برای رهایی از آن دست به دامان آمریکا یا متحد صهیونیست ها شوند و به این ترتیب این کشورها علاوه بر این که مجری سیاست آمریکا باشند، منافع اقتصادی چشمگیری را نیز نصیب دولت های غربی کنند. پس از بهار عربی و سقوط حکومت های خودکامه در آفریقا و غرب آسیا، حکومت های وابسته که با دیدن عاقبت هم کیشان خود دچار هراس شده بودند برای رهایی از خشم مردم به دولت های تروریست پرور متوسل شدند و اعتراف مقامات آمریکایی در تاسیس داعش نشان از همراهی مستمر آنها با گروه های تروریستی دارد و عجیب آن که بازهم دولت های خودکامه وابسته به غرب از گزند داعش در امان بودند.

حمایت دولت های اروپایی از گروهک تروریستی منافقین و پشتیبانی از گروه های مسلح تجزیه طلب مثال های نغزی است که نشان می دهد دولت های غربی با استانداردهای دوگانه خود گاهی برای مقابله با تروریسم به کشورهای دیگر لشکرکشی کرده و استقلال آنها را زیر سوال می برند و بعضا با پذیرش افرادی که نقش مستقیمی در کشتار 17هزار نفر از شهروندان ایرانی داشته اند، تمام قوانین مرتبط با این موضوع را زیر پا گذاشته و برای آنها فرش قرمز پهن می کنند. 

به هرتقدیر وقایع این روزهای غزه وجنون نسل کشی توسط صهیونیست ها و حمایت عریان مدعیان حقوق بشر از این رژیم نژادپرست نشان می دهد که باید مراقب آدرس غلط رسانه های غربی بود. موضوعی که در نامه رهبر معظم انقلاب که سال ها پیش خطاب به جوانان اروپایی نوشته شده بود هم به آن اشاره شده بود و معظم له فلسطین را مرز حق و باطل عنوان و تاکید کرده بودند: «تا زمانی که معیارهای دوگانه بر سیاست غرب مسلط باشد و تا وقتی که تروریسم در نگاه حامیان قدرتمندش به انواع خوب و بد تقسیم شود و تا روزی که منافع دولت ها بر ارزش های انسانی و اخلاقی ترجیح داده شود، نباید ریشه های خشونت را در جای دیگر جست وجو کرد.» بنابراین صحنه های غم انگیزی که این ماه ها از غزه مخابره می شود ریشه در خشونت آمریکایی دارد و به فضل خدا با بیداری جهانی که در سطح جهان فراگیر شده است، به نابودی صهیونیسم و آزادی قدس منجر می شود.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترور برای بقا – ووکس" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترور برای بقا – ووکس"، کلیک کنید.