جزیره 32 میلیارد دلاری یک ابرثروتمند!/ عکس

به گزارش خبرگزاری ووکس، بنابر گزارش بیزینس اینسایدر، لری پیج، یکی از افراد ثروتمند و مشهور دنیای فناوری، جزیره ای خصوصی به نام کایو نورته را چند سال پیش در کاراییب به قیمت 32 میلیون دلار خریده است. این جزیره ی 300 هکتاری سواحل سفید و مرجان و لاک پشت های دریایی دارد و بین پورتوریکو و جزایر ویرجین بریتانیا واقع است.

براساس اسناد ملکی و پرونده های حقوقی، خرید کایو نورته شامل بخش بزرگی از جزیره به قیمت 28٫7 میلیون دلار و بخش کوچکی به قیمت 3٫4 میلیون دلار است. درنتیجه، قیمت کل این مجموعه برای پیچ بیش از 32 میلیون دلار بوده است.

هم بنیان گذار گوگل جزیره را در سال 2018 به واسطه شرکتی به نام U.S.Virgin Island Properties خریده است. همچنین، در سال های گذشته پیج و همسرش، لوسیندا ساوثورث، با کمک همان شرکت به چندین جزیره ی دیگر خریده اند.

جزیره 32 میلیارد دلاری یک ابرثروتمند!/ عکس

در سال 2019، پیج از هرگونه نقش اجرایی در آلفابت، شرکت مادر گوگل، کناره گیری کرد و از زندگی در حوزه ی فناوری دور شد. او یکی از افراد پولدار جهان است و تقریباً 127 میلیارد دلار دارایی دارد. پیج به داشتن مجموعه ای از جزایر خصوصی در مناطق گرم سیری جهان، مانند جزایر لولیک و جزیره ی یوستاتیا و جزیره ی تاوروا شهرت دارد.

دلیل پیج برای خرید جزیره مشخص نیست؛ اما برخی حدس می زنند که او ممکن است از آن به عنوان پناهگاه، مکانی برای انجام آزمایش های علمی، فرار از شلوغی و فشار زندگی شهری، سرمایه گذاری مالی و اقتصادی و نشانه ای از قدرت و وضعیت اجتماعی استفاده کند.

چندین نفر از افراد محلی به بیزینس اینسایدر گفتند که از آن زمان تاکنون فقط چندین هلیکوپتر را در حال فرود روی کایو نورته دیده اند و نشانه های از تخریب و حتی ساخت وساز در این منطقه مشاهده نشده است.

کایو نورته درحدود 20 مایل دریایی شرق پورتوریکو و درست در شمال شرقی کولبرا قرار دارد. کایو نورته به دلیل سواحل ماسه ای سفید و صخره های مرجانی اطراف، پناهگاهی برای لاک پشت های دریایی درمعرض خطر شناخته شده است، برای همین از اهمیت اکولوژیکی فراوانی برخوردار است.

مشخص نیست که لری پیج جزیره کایو نورته را در حالت طبیعی خود حفظ خواهد کرد یا خیر؛ اما او باید به خوبی با حساسیت های اکولوژیکی منطقه آشنا باشد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزیره 32 میلیارد دلاری یک ابرثروتمند!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزیره 32 میلیارد دلاری یک ابرثروتمند!/ عکس"، کلیک کنید.