حسن یزدانی جمعه روی تشک بوداپست؛ کامران قاسم پور تنها مسافر ایتالیا؛ اعزام به ساساری در چه حالتی؟

حسن یزدانی جمعه روی تشک بوداپست؛ کامران قاسم پور تنها مسافر ایتالیا؛ اعزام به ساساری در چه حالتی؟

درحالیکه حسن یزدانی طی روزهای آینده باید در مجارستان کشتی بگیرد، کامران قاسم پور هم تنها کشتی گیری است که قرار شده به جام ساساری ایتالیا برود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری ووکس، دومین و آخرین رقابت رنکینگ دار اتحادیه جهانی، روزهای 17 تا 20 خرداد ماه در مجارستان برگزار می شود و روز جمعه حسن یزدانی قرار است بعد از مدت ها دوری و سپری کردن دوره نقاهتِ بعد از جراحی کتف، روی تشک برود.

درحالی که سال هاست وزن 86 کیلوگرم جهان خالی از مدعی جدی شده و رقابت اصلی صرفا بین حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی بوده، عظمت دولتبیکوف قزاق و مایلز امینه از سن مارینو جدی ترین رقبای یزدانی در این تورنمنت هستند که البته در حالت عادی نباید برای او مشکل ساز شوند، همانطور که در سال های اخیر همه رقبا غیر از تیلور، شکست های یک طرفه ای را مقابل یزدانی تجربه کرده اند.

چندی پیش کامران قاسم پور بعد از ماه ها کش وقوس در مورد احتمالات بازگشتش به 86 کیلوگرم، رسما برای رقابت با حسن یزدانی در هر میدانی اعلام آمادگی کرد که فدراسیون و کادرفنی در این خصوص واکنش خاصی نداشت تا روز گذشته که محسن کاوه در برنامه تلویزیونی دراین خصوص تاکید کرد طبق چرخه، حسن یزدانی حالا هم ملی پوش 86 کیلوست و به بوداپست خواهد رفت تا وضعیت کتفش مشخص شود.

او درواکنش به اعلام آمادگی اخیر کامران قاسم پور هم گفت که از همان ابتدا، قاسم پور آلترناتیو یزدانی بوده و رقابت مخفیانه ای بین آنها نیست. درواقع اگر حسن یزدانی به المپیک نرسید، کامران قاسم پور جایگزین او خواهد شد.

در این میان، کامران قاسم پور تنها کشتی گیری است که برای اعزامش به ایتالیا اقدام شده و در مسابقات ساساری ثبت نام شده است؛ اما در چه حالتی او به ایتالیا خواهد رفت؟

به نظر می رسد اگر حسن یزدانی به صورت یک طرفه و مقتدرانه همه حریفانش را در بوداپست شکست دهد و با نظر فدراسیون و کادرفنی تیم ملی، حضورش در المپیک قطعی شود، احتمال عدم اعزام کامران قاسم پور به ایتالیا هم وجود دارد.

او قرار بود در وزن 86 کیلوگرم این رقابت ها کشتی بگیرد، اما اگر یزدانی نتواند نظر مساعد کادرفنی را جلب کند، این اعزام به حتم اتفاق می افتد تا کامران قاسم پور پیش از رقابت احتمالی با حسن یزدانی و یا اعزام به المپیک، در وزن 86 کیلو محک بخورد.

درصورت انتخاب حسن یزدانی برای المپیک، طبق چرخه به کامران قاسم پور در وزن غیرالمپیکی 92 کیلوگرم شانس داده خواهد شد و او به رقابت با امیرحسین فیروزپور و مبین عظیمی برای حضور در آلبانی اضافه می شود.

 

 

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حسن یزدانی جمعه روی تشک بوداپست؛ کامران قاسم پور تنها مسافر ایتالیا؛ اعزام به ساساری در چه حالتی؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حسن یزدانی جمعه روی تشک بوداپست؛ کامران قاسم پور تنها مسافر ایتالیا؛ اعزام به ساساری در چه حالتی؟"، کلیک کنید.