خودروی ارتقا یافته غزال ایرانی رونمایی می شود/مجهز به 5 مترمربع پنل خورشیدی

در گفت وگو با ووکس؛

خودروی ارتقا یافته غزال ایرانی رونمایی می شود مجهز به 5 مترمربع پنل خورشیدی

یکی از اعضای تیم خودروی غزال ایرانی از رونمایی نمونه ارتقا یافته این خودروی خورشیدی خبر داد و گفت: غزال مجهز به 5 متر مربع پنل خورشیدی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ووکس، در سال 1394 مراحل ساخت خودوری خورشیدی غزال ایرانی 3 به پایان رسید. غزال 3 سومین خودرو از نوع غزال ایرانی است که از سوی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران ساخته شده است.

این خودروی چهار چرخ با گنجایش دو سرنشین می تواند حداکثر تا 130 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد. غزال3 در مسابقات استرالیا 2015 مقام سوم سرعت و مقام هفتم را در طی مسافت به دست آورد. این خودرو در روز آفتاب می خورد و شارژ می شود و اگر به اندازه کافی هم شارژ نشود با برق قابل شارژ است.

تور علمی غزال ایرانی در سال 1395

تور علمی غزال ایرانی 3 از روز 26 تیرماه 1395 آغاز شد و تا دوم مردادماه ادامه داشت. هدف این تور علمی آشنایی عموم مردم و قشردانشگاهی با این دستاورد ملی بود. در مدت زمان 8 روزه این تور علمی، تقریبا فاصله دو هزار و 700 کیلومتری منطقه آزاد انزلی تا منطقه آزاد کیش طی شد.

از آنجایی که این  خودروی خورشیدی در حال ارتقا است نسخه 4.5 آن به زودی رونمایی می شود.

آرمین پورعبدی، مدیر ساخت و تولید خودروی غزال گفت: غزال 4.5،  شتاب صفر تا صد آن 9 ثانیه است، هنوز رنگ نشده که بعد از رنگ آمیزی رونمایی خواهد شد.

وی در خصوص مزیت غزال 4.5 نسبت به غزال 3 گفت: غزال 4.5 چهار نفره شده و شتاب آن نسبت به ورژی های قبلی بهبود یافته است. چرخ های این نوع از غزال به موتور وصل می شود و به این شکل نیست. شبیه خودرو هایی داخلی و خودروهایی که مردم استفاده می کنند، شده است. 

پورعبدی در خصوص پرفورمنس این محصول گفت: از این نظر از غزال 3 عقب تر است به این دلیل که این پلتفرم روی مسابقات است ولی هر چقدر به خودروی شهری نزدیک شود مسایل پرفورمنسی تاثیر می گذارد و روی بهبود آن تلاش می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که پنل خورشیدی در نسل 4.5 کجا نصب شده است، گفت: پشت قسمتی که صاف است پنل خورشیدی نصب می شود که نزدیک به 5 متر مربع است.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی کار های نهایی غزال 4.5 انجام می شود، گفت: قول داده اند امسال رونمایی شود. 

پورعبدی با بیان اینکه غزال 3 خزر تا خلیج فارس را طی کرد گفت: احتمالا غزال 4.5 مسابقات نرود چرا که یک بار به مسابقات رفت و در دبی آسیب دید. قصد داریم آنرا به مابقات بفرستیم اما شاید همراه با غزال 5 باشد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروی ارتقا یافته غزال ایرانی رونمایی می شود/مجهز به 5 مترمربع پنل خورشیدی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروی ارتقا یافته غزال ایرانی رونمایی می شود/مجهز به 5 مترمربع پنل خورشیدی"، کلیک کنید.