خودروی سازمان یونیسف در شمال غزه مورد هدف قرار گرفت

خودروی سازمان یونیسف در شمال غزه مورد هدف قرار گرفت

یونیسف اعلام کرد که یکی از خودروهایش پیش از ورود به نوار غزه با یک گلوله هدف قرار گرفت.

به گزارش ووکس، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) امروز با انتشار بیانیه ای در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که روز چهارشنبه یکی از خوروهای این نهاد زمانی که منتظر ورود به شمال نوار غزه بود، هدف اصابت یک گلوله جنگی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، یونیسف در ادامه بیانیه خود بدون ارایه جزییات بیشتر اعلام کرد که در حال رایزنی با مسوولان اسراییلی درباره این حمله است.

همچنین این نهاد سازمان ملل تاکید کرد: «فعالان حوزه انسانی هنوز در روند کمک رسانی ها با خطراتی روبه رو هستند و اگر مطابق قوانین بین المللی انسانی از حمایت برخوردار نشوند، کمک های بشردوستانه هرگز به دست افراد نیازمند نخواهد رسید، گرچه به دلیل از بین رفتن تمامی ملزومات زندگی عادی در نوار غزه، این امر بسیار ضرورت دارد.»

رژیم اشغالگر صهیونیستی کمک رسانی به غزه از گذرگاه های زمینی را محدود کرده و در نتیجه آن کمک های غذایی، دارویی و سوخت بسیار اندک است و قحطی در حال گرفتن جان کودکان و سالمندان ساکن نوار غزه است.

پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کاروان امدادگران موسسه خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» نهادهای امدادرسانی که در غزه فعالیت دارند، به کارمندان خود درباره حملات این رژیم هشدار داده و نیز از رژیم صهیونیستی خواستند از جان نیروهای آنها حفاظت کند، اوایل آوریل جاری با وجود اینکه کاروان آشپزخانه مرکزی فعالیت های خود را با تل آویو هماهنگ کرده بود، هدف حمله قرار گرفت و هفت تن از امدادگران این موسسه جان خود را از دست دادند.

یونیسف در بیانیه های قبلی خود غزه را خطرناک ترین منطقه جهان که در آن کودکان زندگی می کنند، توصیف کرد.

این نهاد وابسته به سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به پیامدهای جنگ غزه برای کودکان فلسطینی، بارها تکرار کرده که آنچه در غزه در حال وقوع است، جنگ علیه کودکان است و این جنگ باید متوقف شود.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروی سازمان یونیسف در شمال غزه مورد هدف قرار گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروی سازمان یونیسف در شمال غزه مورد هدف قرار گرفت"، کلیک کنید.