دستگاه های مسوول در بندر شهید رجایی باید به وحدت رویه برسند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

دستگاه های مسوول در بندر شهید رجایی باید به وحدت رویه برسند - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ووکس، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از بخش های مختلف گمرک شهید رجایی بندرعباس؛ با اشاره به برخی اقلام دپو شده در گمرک که مورد نیاز کشور هستند، اظهار کرد: ضرورت دارد با هماهنگی بین دستگاهی موانع موجود در برابر ترخیص کالاهای موردنیاز کشور را رفع کنیم و چنانچه در برداشت متفاوتی از قانون وجود دارد تلاش کنیم تا به یک اشتراک نظر در فهم از قانون برسیم.

وی علت بازدید خود از بندر و گمرک شهید رجایی را تلاش در راستای اصلاح رویه ها و کاهش زمان معطلی کالاها در گمرک دانست و گفت: بدون تردید با ایجاد سامانه های مشترک میان گمرکات، بنادر و اموال تملیکی و اتصال آن ها به سامانه جامع تجارت از بسیاری از این نواقص و ناهماهنگی ها که سبب عدم ترخیص کالاها می شود، جلوگیری خواهد شد.

محسنی اژه ای تاکید کرد: ضرورت دارد مسوولان سازمان های مربوطه هر چه سریع تر نسبت به راه اندازی کامل سامانه های مورد نیاز، اتصال و ایجاد دسترسی های لازم تدابیر مورد نیاز را در نظر بگیرند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به وجود تناقض در میان برخی بخشنامه های معاونت حقوقی گمرک، گفت: بخشنامه های متفاوت و متناقض از جمله عواملی است که زمان معطلی کالاها در گمرک را افزایش می دهد و نهایتاً منجر به متروکه شدن کالاها می شود از این رو ضرورت دارد بخش حقوقی گمرک نیز در تصمیم گیری ها به وحدت رویه برسد.

اژه ای با بیان اینکه هدفش از این بازدید شناسایی مقصرین در گمرک نیست، گفت: وضعیت گمرک شهید رجایی نسبت به اسفند 1400 که از آن بازدید به عمل آوردیم بسیار بهتر و مطلوب تر شده است اما هنوز نواقص و ناهماهنگی هایی در این گمرک میان دستگاه های مسیول وجود دارد که باید هرچه سریع تر نسبت به رفع آنها اقدام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگاه های مسوول در بندر شهید رجایی باید به وحدت رویه برسند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگاه های مسوول در بندر شهید رجایی باید به وحدت رویه برسند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.