راه آهن رشت-کاسپین با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود

راه آهن رشت-کاسپین با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود

بندر کاسپین به عنوان بخشی از راه آهن قزوین – رشت و آخرین قطعه از کریدور ریلی دریا به دریا، فردا سه شنبه 8 خرداد با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود.

به گزارش ووکس، راه آهن رشت – بندرکاسپین به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های ریلی و اولویت دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال-جنوب فردا سه شنبه 8 خرداد و با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می رسد.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندر انزلی را فراهم می سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه آهن رشت – بندرکاسپین به طول 37 کیلومتر با اعتبار بیش از 30 هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می کند.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه آهن رشت-کاسپین با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه آهن رشت-کاسپین با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود"، کلیک کنید.