رد اتهامات درباره استفاده از پهپادهای ایران در درگیری های اوکراین

رد اتهامات درباره استفاده از پهپادهای ایران در درگیری های اوکراین

نماینده ایران در سازمان ملل در نیویورک ارجاعات ناروا و بی پایه و اساس نمایندگان ایالات متحده و بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران درخصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در درگیری های اوکراین را رد کرد.

به گزارش ووکس، امیرسعید ایروانی در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل،نوشت: ارجاعات ناروا و بی پایه و اساس نمایندگان ایالات متحده و بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران درخصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در درگیری های اوکراین طی جلسه توجیهی علنی اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اوکراین که در 14 مه 2024 تحت عنوان دستور کار «حفظ صلح و امنیت اوکراین» مطرح شد، رد می کند.

وی افزود: بر خلاف این ادعاهای بی اساس، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای مناقشه اوکراین همواره موضعی بی طرفانه اتخاذ نموده و این موضع اصولی بدون تغییر باقی مانده است. لذا هرگونه ادعایی مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در فروش، صادرات یا انتقال سلاح بر خلاف تعهدات بین المللی اش کاملاً بی اساس بود و قاطعانه مردود است. ایران بار دیگر بر تعهد تزلزل ناپذیر خود به پایبندی به قوانین بین المللی بشردوستانه تاکید می کند.

نماینده ایران گفت، همچنین مایلم از فرصت استفاده نموده و قویاً ادعاهای مشابه و ارجاعات نامناسب علیه کشورم را در بیانیه های نمایندگانایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و سوییس که در خلال جلسه توجیهی آزاد شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اوکراین مطرح شد، رد کنم. موجب امتنان است چنانچه مکاتبه حاضر به عنوان سند شورای امنیت ثبت و توزیع گردد.  

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رد اتهامات درباره استفاده از پهپادهای ایران در درگیری های اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رد اتهامات درباره استفاده از پهپادهای ایران در درگیری های اوکراین"، کلیک کنید.