رهایی 31 زندانی مالی در سال جاری/ 8 محکوم مهریه آزاد شدند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

رهایی 31 زندانی مالی در سال جاری/ 8 محکوم مهریه آزاد شدند - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ووکس به نقل از روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان یزد، سید مسعود عظیمی گفت : از این تعداد 26 محکوم با مشارکت نیکوکاران یزدی به مناسبت میلاد امام هشتم و با اجرای پویش بخشش کریمانه از زندان های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از نیکوکاران دارالعباده به دلیل کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد افزود: رقم بدهی این زندانیان 66 میلیارد و 937 میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ 61 میلیارد و 700 میلیون تومان از این مبلغ تامین شد.

وی افزود: بقیه این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ پنج میلیارد و 237 میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این 31 نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد 18 مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد هشت محکوم مربوط به پرداخت مهریه، سه محکوم مربوط به پرداخت نفقه، یک محکوم به پرداخت دیه حوادث کارگاهی و تعداد یک مددجو نیز مربوط به پرداخت دیه تصادفات رانندگی بودند.

عظیمی ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه کارکنان و اعضا کمیته صلح و سازش این ستاد مردمی گفت: از این تعداد آزادی تعداد 8 مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی و تعداد 23 مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد 3 مددجو زن و 28 مددجو نیز مرد بودند.

این مسیول در ادامه گفت: در سال جاری ستاد مردمی دیه استان یزد به مناسبت دهه کرامت اقدام به برگزاری پویش بخشش کریمانه کرد و در بسیاری از شهرستان ها و روستاها مردم همزمان با حضور خدام رضوی در قالب جشن های زیر سایه خورشید مبالغی را به این ستاد مردمی اهدا کرده و در همین راستا اهالی دوشنبه های رهایی نیز به مناسبت دهه کرامت نیز جهت آزادی 3 زندانی غیر عمد کمک کردند.

عظیمی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مسیولین دبیرستان دخترانه فرزانگان حکیم زاده یزد به دلیل راه اندازی پویشی با هدف کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برای سومین سال متوالی گفت: یکی دیگر از اقدامات زیبایی که در این ایام شاهد آن بودیم، کمک 40 میلیون تومانی دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرزانگان حکیم زاده یزد بود که این اقدام نیز در دهه کرامت اتفاق افتاد.

وی با تاکید بر این موضوع که ستاد دیه تنها مرجع رسیدگی به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد است گفت: تحقیقات پیرامون پرونده های مددجویان جرایم غیر عمد به صورت جامع و کامل توسط گروه تحقیق این ستاد صورت می گیرد و پس از آن جهت آزادی به هییت امنا ارجاع داده می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهایی 31 زندانی مالی در سال جاری/ 8 محکوم مهریه آزاد شدند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهایی 31 زندانی مالی در سال جاری/ 8 محکوم مهریه آزاد شدند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.