رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ووکس، آیین اختتامیه دومین رویداد بین المللی رسانه ای «صبح»، در قالب جمعی محدود از هنرمندان ایرانی و مهمانان ویژه از کشور های مختلف و با حضور رییس سازمان صداوسیما و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان صداوسیما در سالن خورشید مرکز همایش های بین المللی صداوسیما و در حالی برگزار شد که رییس جمهور شهید کشورمان با حضور و سخنرانی در این مراسم موافقت اجمالی کرده بود و جشنواره «صبح» در تدارک برگزاری اختتامیه با احتمال بالای حضور آیت الله رییسی، رییس جمهور محبوب ایران بود.

تغییر برنامه ها به احترام شهیدجمهور و خدمتگزاران صادق ملت ایران

در ابتدای این مراسم، محسن یزدی، دبیر رویداد، در جایگاه قرار گرفت و با بزرگداشت یاد و جایگاه عزتمند شهیدان در سخنانی، به تغییر نحوه برگزاری این آیین به سبب هم زمانی برنامه با شرایط ویژه حادثه منجر به شهادت رییس جمهور اسلامی ایران، وزیر امورخارجه و دیگر مسیولان بلندپایه کشورمان، اشاره و بیان کرد: دومین دوره جشنواره صبح قرار بود در یک سالن بزرگ و باشکوه برگزار شود. مقدمات فراهم شد و تدارک لازم دیده شد؛ اما طبیعی بود که به رغم همه پیش بینی ها و دعوت گسترده مهمانان اختتامیه، آیین پایانی «صبح» تحت تاثیر قرار بگیرد و شکل اجرا دچار تغییر اساسی شود.

وی افزود: به دلیل مدت زمان محدود حضور مهمانانی که از دیگر کشور ها داشتیم و بخش اعظم آنها در ساعات نخست بامداد به کشورهایشان عزیمت خواهند کرد، تصمیم بر این شد این رویداد طبق زمان بندی قبلی، اما با تغییر در رویکرد و نحوه برگزاری به سرانجام برسد. امیدواریم پیام فداکاری و شهادت مقامات جمهوری اسلامی ایران، در پرتو برگزاری این رویداد بین المللی، بازتابی شایسته و درخور شان این عزیزان یابد.

رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید

اعتراض به نسل کشی در غزه؛ نقطه پیوند آزادگان جهان

در ادامه، احمد نوروزی، معاون برون مرزی صداوسیما، مدیر و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره، پشت تریبون قرار گرفت و ضمن تسلیت شهادت خادمان شهید ایران، در سخنانی عنوان کرد: بعداز مواجهه با حادثه تلخ سقوط بالگرد حامل رییس جمهور شهید و هییت همراه ایشان، باید تصمیم می گرفتیم یا مراسم پایانی «صبح» را تعطیل کنیم یا آن را تبدیل به دورهمی کوچک تری کنیم که هم جوایز عزیزانی که در این آیین شرکت کرده اند، تقدیم شود و هم یاد مردانی را که نقش مهمی در تعین بخشی به نظم نوین جهانی در غرب آسیا و جهان داشتند، گرامی بداریم.

مدیر دومین جشنواره رسانه ای «صبح» سپس، به درونمایه اصلی این جشنواره و هدف از برگزاری آن اشاره کرد و از اعتراض به نسل کشی آشکار رژیم صهیونیستی در غزه به عنوان مهم ترین دغدغه و نقطه اشتراک فعالان رسانه ای مستقل جهان یاد کرد که در شرایط کنونی و تحولات در جریان دنیا، محل پیوند شرکت کنندگان و مهمانان ویژه این رویداد شده است.

او تصریح کرد: باوجود 228 روز نسل کشی و کشتار برادران و خواهرانمان در غزه، از ابتدا هم دلیلی برای جشن گرفتن رویداد «صبح» نداشتیم؛ اما فاجعه شهادت رییس جمهور ایران و وزیر امورخارجه و همراهان دیگرشان، برنامه های از پیش طراحی شده مان را تغییر داد و ما امروز را، هم به یاد هزاران شهید غزه و هم حامیان مهم مردم غزه، شهید آیت الله رییسی و شهید امیرعبداللهیان گرامی می داریم.

معاون برون مرزی صداوسیما عنوان کرد: ملت ایران قدرتمندتر از گذشته از این تراژدی عبور می کند و امیدواریم هرچه زودتر شاهد پایان نسل کشی در غزه نیز باشیم و بر جنایت های متجاوزان نقطه پایان گذاشته شود.

رییس شورای سیاستگذاری دومین جشنواره رسانه ای «صبح» ادامه داد: 228 روز از آغاز نسل کشی در غزه می گذرد و درحالی که وجدان های بیدار مردم جهان و برخی دولت های مستقل برای خاتمه 76 سال ظلم و پاک سازی قومی و غصب سرزمین فلسطینیان فریاد اعتراض سر می دهند، برخی قدرت های ضد بشر نه تن ها چشم بر این جنایات بسته اند، که بی شرمانه به تداوم و تشدید آن کمک می کنند. دومین دوره جشنواره صبح می توانست یک جشن بزرگ باشد؛ اما درحالی که جان های عزیز زنان، مردان و کودکان بی دفاع در فلسطین، از غزه گرفته تا کرانه باختری، هدف جنایات بی رحمانه صهیونیست هاست و گرسنگی، بی پناهی، مهاجرت اجباری از چادر های موقت، از دست دادن اعضای خانواده، محرومیت از دارو و درمان و جراحت و قطع عضو و شهادت بر آنان سایه افکنده، جشن گرفتن ظلمی بزرگ است.

رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید

نوروزی اضافه کرد: اندوه آمیخته به خشممان از این ستم آشکار نگذاشت جشنواره صبح که با ایده «رسانه و نظم نوین جهانی» شکل گرفت، در دومین ایستگاه خود، به قریب هشت ماه نسل کشی در غزه و 76 سال ظلم به فلسطینیان بی تفاوت باشد و بدین گونه، بخش ویژه فلسطین بر تمامی اجزای مراسم اختتامیه تاثیر گذاشته است.

به گفته او، جشنواره صبح «نقش رسانه در شکل گیری نظم نوین جهانی» را در چهار ساحت دنبال می کند: ارزشمندی هویت های محلی و منطقه ای؛ معنویت گرایی و اقتدار فرهنگی؛ اصالت خانواده و گفتمان مقاومت و استکبارستیزی؛ چهار شاخصه مهمی که در 228 روز نسل کشی در غزه، نمودی عیان تر از همیشه یافت، آن چنان که: باگذشت 76 سال از روز نکبت و توطیه محو سرزمین فلسطین و جعل کشوری برای مهاجران اروپایی توسط استعمارگران، مردم پرافتخار فلسطین و غزه هویت فلسطینی و حق خود برای سکونت و بازگشت به اراضی اشغالی را حفظ و روزبه روز آن را تقویت کرده اند.

معاون برون مرزی رسانه ملی با اشاره به آنکه 228 روز نسل کشی در غزه نقطه اوج ارتباط خالق و مخلوق بود و ارتباط معنوی و شدت ایمان مردم غزه مسلمان و غیرمسلمان را در بهتی عمیق فروبرد، گفت: این معنویت عمیق و والا، درخشش فرهنگ فلسطینی را در تمام دنیا در پی داشت و با نمادهایی، چون «حسبنا الله نعم الوکیل»، درخشش غنا و اقتدار آن را پیش چشم جهانیان نهاد. ازسوی دیگر، 228 روز نسل کشی در غزه، داغ صحنه های جانکاهی، چون وداع با «روح الروح» را بر پیشانی تاریخ زد؛ عاشقانه هایی که معنایی نو از عشق، تعلق و خانواده را بازنمود و عجب از دنیا که بندبندش از غم در آغوش کشیدن کودکان شهید توسط مادرانشان و وداع کودکان با پیکر های پدران و مادرانشان، از هم نگسسته و هنوز برجاست.

مدیر جشنواره رسانه ای «صبح» اضافه کرد: 228 روز نسل کشی در غزه نشان داد دشمن هرقدر ددمنش تر، متحدانش هرقدر قدرتمندتر و سازوبرگ نظامی شان هرقدر پیشرفته تر، این اراده ملت هاست که سرانجام از دریای خون گذر خواهد کرد و بر قله پیروزی خواهد ایستاد و این وعده صادق خداوند است. هیچ رویداد رسانه ایِ مردمی و انسانی ای نمی تواند به آنچه گفته شد، بی تفاوت باشد و اگر امروز در اینجا می توانیم بخشی از آنچه را که در غزه گذشت، روایت کنیم، از یک سو، مدیون خون و ایمان تابناک شهدای رسانه ای فلسطین و ازسوی دیگر، مرهون مردمی است که گوشی های تلفنشان عریض ترین پرده نمایش حقیقت پیش چشم مردم دنیا شد؛ مردمی که نشان دادند نظم نوین جهانی با اراده ملت ها در حال تولد و صبح در راه است، که «قسم به صبح آنگاه که می دمد و با نورش تاریکی را می زداید.»

در اوج ایستاده ایم

وحید جلیلی، قایم مقام فرهنگی رییس رسانه ملی نیز در آیین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی صبح با بیان اینکه پس از گذشت 45 سال همچنان شاهد آن هستیم که انقلاب نیرو می سازد و پیامش را منتقل می کند گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که روزی به معنای دقیق کلمه، مستعمره آمریکا بود؛ اما امروز در اوج ایستاده است و در قله ها مبارزه می کند.

وی افزود: کشور عزیزمان امروز جزو کشورهای برتر هسته ای جهان است و در ردیف کشورهای دارای فناوری بالای نانو قرار دارد. میلیون ها دانشجو و صدهاهزار عضو هییت علمی داریم که با دیگر جوامع قابل مقایسه نیست.
جلیلی بااشاره به حضور مهمانان و خبرنگارانی از دیگر کشورها در جشنواره بین المللی «صبح» گفت: مایل بودیم در شرایط بهتری میزبان تان باشیم، اما سوگوار رییس جمهور شهیدمان شدیم. مفتخریم پرچمی که امام خمینی (ره) برافراشته، همچنان در اهتزاز است و ما در چنین کشور سربلندی میزبان همسنگران عزیزی از جبهه مقاومت و مبارزه علیه امپریالیسم هستیم. امیدوارم این همبستگی روزبه روز افزون شود و روزی شاهد شکست حتمی جریان امپریالیسم در جهان باشیم و هر روز با همبستگی بیشتر، مظلومان جهان را امیدوارتر کنیم.

«صبح» هسته اولیه شبکه مستقل مقابله با امپریالیسم رسانه ای غرب است 

پیمان جبلی، رییس رسانه ملی نیز دیگر سخنران این مراسم بود. رییس رسانه ملی در اختتامیه دومین جشنواره بین المللی رسانه ای صبح در مقدمه ای با اشاره به اینکه امشب توفیق شنیدن سخنان رییس جمهور شهید از این جمع گرفته شد؛ چراکه موافقت اجمالی حضور ایشان را در این مراسم گرفته بودیم، اما در یک حادثه تلخ از دستشان دادیم، خطاب به مهمانان حاضر گفت: شما همسنگران ما در جبهه های مقاومت ضدامپریالیسم، فردا شاهد رویدادی مهم خواهید بود که حضور میلیونی مردم سوگوار ما در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه اخیر را به مثابه یک حرکت تاریخی در حافظه بشریت به یادگار خواهد گذاشت.

وی افزود: فردا دوباره صحنه های به یادماندنی حضور مردم در صحنه تشییع پیکر شهید سلیمانی تکرار خواهد شد. بی تردید، این لحظات برای ما بسیار دشوار خواهد بود، اما نظام اسلامی ایران به برکت استقلال، خودباوری، حقیقت طلبی و شجاعت و نیرو های پرورش یافته انقلاب به چنان زیرساخت های استواری دست یافته است که حتی چنین ضایعه دردناک و جبران ناپذیری هم خللی در اراده آن برای تداوم مسیر انقلاب وارد نمی کند.

جبلی با بیان اینکه ساختار جمهوری اسلامی در بالاترین سطح خود، در چارچوبی طراحی شده که فارغ از آسیب ها و خلل ها به مسیرش ادامه دهد، گفت: خوشبختانه انقلاب اسلامی ایران در طول مسیر سختی که طی کرده، با اتکا به چند عنصر مهم روزبه روز قوی تر شده است که استقلال، حقیقت طلبی و دفاع از محرومان از جمله آنهاست و قوام آن را در ابعاد داخلی و بین المللی تضمین می کند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های رییس جمهور شهید نیز بلند کردن پرچم حقیقت طلبی در جهان است که مصادیقش را در نمایش عکس حاج قاسم و قرآن کریم در مقطع بروز اهانت به قرآن کریم در سازمان ملل دیدیم. همین خصلت ها را در وزیر امور خارجه شهیدمان هم شاهد بودیم.

جبلی افزود: او تلاشگری جهادی و فردی خستگی ناپذیر بود و شجاعانه در جبهه نبرد دیپلماتیک مبارزه کرد؛ تاجایی که بعد از عملیات وعده صادق که ایران در پاسخ به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی، با 130 موشک بالستیک اهدافی را در سرزمین های اشغالی مورد هدف قرار داد، حتی یک بیانیه علیه ایران صادر نشد. این نتیجه یک تلاش شجاعانه، مجاهدانه و مستمر در حوزه دیپلماسی بود که شهید امیرعبداللهیان آن را رهبری می کرد.

رییس رسانه ملی با بیان اینکه نظام از این پس رویش هایی، چون حاج قاسم، رییس جمهور شهید و شهید امیرعبداللهیان را بیشتر به خود خواهد دید، به جریان مقاومت و بروز و نمود قهرمانی های نسلی بااراده در طول بیش از هشت ماه گذشته اشاره کرد و گفت: «اسراء البحیصی» خبرنگار العالم، افتخار ما و نماد مقاومت رسانه ای ما در غزه است. امثال او کم نبوده و نیستند که تبدیل به انسان رسانه هایی شده اند که مردم جهان را در جریان جنایات غزه قرار می دهند. در ماه های گذشته ده ها هزار فعال رسانه ای بدون آنکه تحت تاثیر سمپاشی نظام سلطه قرار بگیرند، افکار عمومی دست نخورده غرب را در جریان وقایع غزه قرار دادند.

جبلی افزود: اینکه ما امروز شاهد خیزش عمومی بیداری دانشگاهیان در غرب و نقاط مختلف جهانیم، نتیجه فعالیت های شما خبرنگاران و فعالان رسانه ای است که در پی آن برای اولین بار حقیقت به افکار عمومی دنیا رخنه کرد. اینها همه از برکات نسل جدید رسانه ای است که شما بخشی از آن را نمایندگی می کنید.

رییس سازمان صداوسیما در پایان ضمن تشکر از برگزاری این دوره از رویداد رسانه ای صبح، گفت: جشنواره صبح نیز به عنوان رویدادی که می تواند دستاورد های خوبی را به جای بگذارد، می تواند حلقه و هسته اولیه شکل گیری شبکه مقابله با امپریالیسم رسانه ای غربی در سطح منطقه و جهان باشد. دوره دوم جشنواره صبح فراتر از انتظارات ما ظاهر شد و می تواند منشا اتفاقات خوبی در عرصه بین المللی در دوره های بعدی باشد

نکوداشت اسراء البحیصی؛ قهرمان رسانه های مقاومت

نکوداشت اسراء البحیصی، بانوی خبرنگار شبکه العالم در غزه به خاطر مجاهدت رسانه ای درخشان در انعکاس جنایات رژیم صهیونیستی و افشای نسل کشی بی رحمانه علیه مردم مظلوم غزه، مهم ترین برنامه رویداد اختتامیه جشنواره «صبح» بود که با تقدیر ویژه رییس رسانه ملی از او همراه بود. در متن تقدیرنامه جبلی از این خبرنگار نمونه و فداکار آمده است:
«حمد و سپاس خدای بزرگی را که یوسف (ع) را از چاه، یونس (ع) را از ظلمات شکم ماهی، نوح (ع) را از طوفان، گهواره موسی (ع) را از امواج نیل، عیسی (ع) را از کید بدخواهان و محمد (ص) را از دسیسه مشرکان نجات داد و ایمان به «صبح» روشن بعداز گسترده شدن تیرگی قیرگون شب ظلمت بر جهان را در قلب هایمان به ودیعت نهاد.

این روز ها فقط این ایمان و یقین شورآفرین است که تسلایمان می دهد. از عمق جان باور داریم که گریه های جگرخراش پدران فرزند ازدست داده، دست های بی قرار مادرانی که کفن های کوچک خونین را در آغوش می فشارند و فریاد پراستیصال کودکانی که آغوش پدر و مادر از کف داده اند، سد ستم را خواهد شکست و تبسم «صبح» بر لبان خشکیده و چهره های غمگین شب زده خواهد نشست.

خواهر عزیز مجاهده ام! تردید نکن که گرچه جسممان کنار تو در غزه خونین نبوده؛ روح، یاد و قلب ما با تو در آن معرکه نبرد حق و باطل، جنگ حقیقت و دروغ و پیکار صاحبان واقعی خاک فلسطین و غاصبان آن حاضر بوده و دلاوری های شجاعانه ات را هر روز و شب جهاد بزرگ تو برای رساندن صدای بی صدایان غزه، به چشم دیده ایم.

دومین جشنواره رسانه ای صبح بهانه ای است تا بگوییم چه اخلاص و تکاپو و ایمانی شایسته تر از آنچه در وجود شیرزن خبرنگار العالم در غزه نمود یافته، تا مقابل شکوهش تعظیم کنیم و از خداوند کریم مسیلت کنیم به زودی خبر پیروزی مقاومت و آزادی غزه و مسجد الاقصی از سیطره رژیم صهیونیستی را با صدا و سیمای مقتدر و شاد «اسراء البحیصی، خبرنگار شبکه العالم از غزه» بشنویم؛ به امید آن والصبح اذا تنفس.»

رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید 

برگزیدگان دومین جشنواره رسانه ای» صبح «جوایز برندگان جشنواره بین المللی صبح به برگزیدگان هییت های داوری در بخش اصلی با درونمایه “رسانه و نظم نوین جهانی” مبتنی بر: ارزشمندی هویت های محلی و منطقه ای؛ معنویت گرایی و اقتدار فرهنگی؛ اصالت خانواده؛ گفتمان مقاومت و استکبارستیزی و در بخش تولیدات رسانه ای معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در بخش ویژه ی فلسطین اهدا شد.

برندگان بخش اصلی

جایزه بهترین ولاگ به ریچارد مدهرست از کشور انگلستان برای مجموعه ی فعالیت هایش در این حوزه تعلق گرفت.

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به سیدمحسن پورمحسنی شکیب برای انیمیشن “پوتین” رسید.

جایزه بهترین مستند به علیرضا دهقان برای “ایساتیس”رسید.

جایزه بهترین موشن گرافیک به شبکه العالم رسید.

جایزه بهترین درام رادیویی را جواد پیشگر، کارگردان رادیو نمایش دریافت کرد.

جایزه بهترین برنامه رادیویی نیز به هانیه پیرامی رسید.

جایزه بهترین مستند رادیویی به فرشید زبوری اهدا شد.

جایزه بهترین گزارش خبری به گیتی محمدی تعلق گرفت.

جایزه بهترین برنامه تلویزیونی نیز به برنامه “عالمکم” از شبکه العالم سوریه تعلق گرفت که به باسل ابوشش، تهیه کننده این برنامه اهدا شد.

برندگان بخش معاونت برون مرزی

جایزه بهترین برنامه رادیویی به عبدالهادی فروغیان رسید.

همچنین جایزه بهترین گزارش خبری رادیویی به غلام عباس حیدری اهدا شد.

جایزه بهترین نماهنگ به ضحی شهریاری رسید.

بهترین برنامه ترکیبی تلویزیونی، برنامه «EXPOSE» از شبکه پرس تی وی اعلام شد که خانم مروه عثمان تهیه کننده و مجری آن این جایزه را دریافت نمود و بهترین برنامه تلویزیونی گفتگو محور این بخش نیز به “دردشه” از شبکه العالم سوریه رسید.

جایزه بهترین آنونس رادیویی به محدثه احمدی رسید.

جایزه بهترین مستند به رضوان مرتضی، مستندساز لبنانی برای مستند ایران و عراق رسید.

جایزه بهترین پوشش خبری تلویزیونی به شبکه پرس تی وی تعلق گرفت.

جایزه بهترین گزارش خبری تلویزیونی نیز به مارچلو علی سانچز از شبکه هیسپان تی وی رسید.

جایزه بهترین برنامه رادیویی را عاطفه عرفانی دریافت کرد.

تقدیر ویژه برای بهترین پادکست از فاطمه باقری انجام شد.

تقدیر ویژه بهترین مجله رادیویی نیز به ساناز احسانی اختصاص یافت.

بهترین وب سایت این بخش، سایت پرس تی وی اعلام شد که جایزه آن به سیدظفر مهدی، مدیر وب سایت اهدا شد.
جایزه بهترین شبکه اجتماعی نیز به صفحه شبکه پرس تی وی در شبکه اجتماعی X اهدا شد که جایزه آن را احسان فتاحی، مسیول بخش شبکه های اجتماعی وب سایت پرس تی وی دریافت کرد.

برندگان بخش ویژه فلسطین

جایزه بهترین نماهنگ به علی احمد دیاب از کشور کویت رسید.

بهترین فیلم کوتاه، اثر سعید ملتجی از کشور ایران بود که جایزه این بخش را دریافت کرد.

جایزه بهترین پوشش خبری نیز به شبکه “فلسطین الیوم” از کشور فلسطین رسید.

جایزه بهترین تصویرسازی کارتونی به کارلوس لاتوف از کشور برزیل رسید.

بهترین برنامه تلویزیونی PALESTINE DECLASSIFEID از شبکه پرس تی وی شد و جایزه ویژه جشنواره برای نوآوری در حمایت از فلسطین و مقابله با نفرت پراکنی صهیونیستی به STOP ZIONIST HATE تعلق گرفت.

جایزه شهروند خبرنگار به احمد ابوالروس از کشور فلسطین برای ثبت لحظه و جهانی سازی تصاویر شهادت و وداع با “ریم، روح الروح” رسید.

جایزه بهترین موشن گرافیک به شبکه پرس تی وی رسید.

جایزه بهترین گزارش خبری تلویزیونی به علی شعیب خبرنگار شبکه المنار اهدا شد.

جایزه بهترین پادکست در قالب دو اثر منتخب به عباس منتقم از ایالات متحده و فاطمه روشن رسید.

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به محمد لطفعلی از ایران اهدا شد.

همچنین، جایزه بهترین تصویرسازی گرافیکی را احمد وجدان نژاد از ایران دریافت کرد.

جایزه بهترین تصویرسازی؛ نقاشی و پوستر به میکاییل براتی از ایران رسید.

جایزه محتوای مکتوب به علی ابوجبرا از کشور لبنان رسید.

جایزه بهترین مستند نیز به احسان شادمانی از ایران برای “آن هفت روز” تعلق گرفت.

جوایز و تقدیر های ویژه «صبح» از فعالان رسانه ای مستقل

تجلیل از مروه عثمان از جمله بخش های دیگر این مراسم بود. او با دریافت جایزه اش بیان کرد: این جایزه را به دختر 6 ساله فلسطینی تقدیم می کنم که سمبلی است برای کسانیکه جان شان را در اراضی اشغالی در فلسطین از دست دادند.

احمد کابالو دیگر چهره این مراسم بود که «جایزه ویژه دبیر جشنواره» را برای نقش رسانه ای «افریقا استریم» در نشان دادن هویت های محلی و منطقه ای از آفریقا دریافت کرد.

وی در سخنانی گفت: باید در مقابل کسانی که با مقاومت و ایستادگی از جان خود می گذرند، سر تعظیم فرود آورد؛ در برابر این افراد و مقاومتی که مردم فلسطین در این روز ها از خود نشان دادند.

«جایزه ویژه بخش فلسطین» نیز به سهاد خطیب برای نقاشی های تاثیرگذارش برای نشان دادن مظلومیت مردم فلسطین و نسل کشی در غزه رسید.

همچنین تاد هیکی، فعال رسانه و طنزپرداز ایرلندی برای فعالیت اثرگذار در حوزه مجازی برای فلسطین تقدیر شد.

وی در سخنانی بیان کرد: رسانه های غربی سعی دارند جو ایران هراسی را القا کنند؛ اما مردم ایران مردمی باوقارند و در وضعیت و شرایطی که امروز به وجود آمده است، مقاومت باید ادامه داشته باشد.

رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید

رونمایی از «فتح قریب»؛ جدیدترین اثر حسن روح الامین

در ادامه این مراسم از جدیدترین تابلو نقاشی حسن روح الامین رونمایی شد که با موضوع اقتدار مقاومت و مظلومیت مردم غزه ترسیم شده است.

روح الامین درباره تصویر نقاشی شده در این تابلو گفت: این تصویر از آیه نصر من الله و فتح قریب گرفته شده است.

غزه بیش از اینها به کمک ما نیاز دارد

رضوان مرتضی، ازجمله مهمانان غیرایرانی و برندگان جشنواره در دور دوم، در سخنانی بیان کرد: ما نسبت به غزه کوتاهی کرده ایم. واقعیت این است که غزه بیش از اینها به کمک ما نیاز دارد و من از جشنواره «صبح» که روزنامه نگاران و فیلمسازان را از سراسر کشور ها دعوت کرد تا در این مراسم حضور داشته باشند و به غزه بپردازند، تشکر می کنم.

«صبح» دریچه امیدی برای آرمان خواهان فلسطین در دنیا

شان مورای، مستندساز و از داوران این مراسم نیز خطاب به مهمانان ایرانی مراسم گفت: شما دارای رهبران و مسیولانی هستید که محیطی آرام و انقلابی برای شما ساخته اند تا بتوانید به راحتی از آرمان فلسطین حمایت کنید.
وی اضافه کرد: ما در کشور های اروپایی در جوی زندگی می کنیم که سیاست مردم و افکار عمومی با سیاست مقامات مغایر است. ازاین رو، امیدوارم این جمع و حمایت از فلسطین ادامه یابد.

رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید

گفتن حقیقت تنها راه برای حمایت از یک حرکت

ایگور لوپاتونک، فیلمساز و دیگر داور این بخش نیز در سخنانی عنوان کرد: وقتی در حوزه مقاومت صحبت می کنیم، باید به تلاش ها و کوشش هایی اشاره کنیم که همه خبرنگاران و روزنامه نگاران برای کشف حقیقت دارند. سخن از واقعیت و حقیقت گاهی دشوار است؛ چراکه فشار ها زیاد است. اما این نباید رسالت ما را در خبرنگاری زیر سوال ببرد. گاهی حقیقت گفتن تنها راه برای حمایت از یک جنبش است.

دومین جشنواره رسانه ای «صبح» از سی ام اردیبهشت تا یکم خرداد، با دبیری محسن یزدی برگزار شد. در این رویداد بین المللی بیش از 3 هزار اثر داخلی و خارجی مورد بررسی و داوری قرار گرفت و طی آن بیش از 33 مهمان از میان اندیشمندان، مستندسازان، خبرنگاران و فعالان رسانه ای شاخص کشور های مختلف در ایران حضور یافتند که با برگزاری سه نشست تخصصی در پردیس سینمایی ملت  و کارگاه های متعدد در دانشگاه ها و مراکز فرهنگی-رسانه ای، تجارب هنری و رسانه ای شان را با برنامه سازان، فیلمسازان، هنرمندان، روزنامه نگاران و دانشجویان ایرانی به اشتراک گذاشتند. 

نقطه پایان این رویداد بین المللی، مراسم اختتامیه آن در شامگاه یکم خرداد بود که با حضور پیمان جبلی، رییس رسانه ملی؛ مهدی مجتهد، قایم مقام اجرایی و رییس حوزه ریاست؛ وحید جلیلی، قایم مقام در امور فرهنگی؛ احمد نوروزی، معاون برون مرزی؛ محسن برمهانی، معاون سیما؛ حسن عابدینی، معاون امور استان ها؛ سیدتقی سهرابی، معاون حقوقی و امور مجلس و حسین قرایی، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما و مهمانان داخلی و خارجی، مدیران و همکاران رسانه ملی برگزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رویداد رسانه ای «صبح» برگزیدگانش را شناخت/ «شهید جمهور» مهمان ویژه ای که به مراسم نرسید"، کلیک کنید.