زلنسکی: به شرط رعایت تمامیت ارضی اوکراین، آماده مذاکره با روسیه هستیم

زلنسکی: به شرط رعایت تمامیت ارضی اوکراین، آماده مذاکره با روسیه هستیم

«ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین گفت، کی یف آماده است تا همین فردا با مسکو مذاکره کند، مشروط بر اینکه روسیه به «تمامیت ارضی اوکراین» احترام بگذارد.

به گزارش ووکس، زلنسکی یکشنبه پس از کنفرانسی در سوییس که با محوریت «صلح» اما بدون حضور روسیه برگزار شد، گفت: «اگر روسیه به تمامیت ارضی ما احترام بگذارد، ما آماده هستیم تا از فردا مذاکرات با روسیه را آغاز کنیم.»

سوییس از 15 تا 16 ژوین میزبان کنفرانسی درباره اوکراین در استراحتگاه بورگن اشتوک بود. ولادیمیر خوخلوف، سخنگوی سفارت روسیه در برن، در ماه آوریل به اسپوتنیک گفت روسیه دعوت نامه ای دریافت نکرد، اما حتی اگر دریافت کرده بود، در این کنفرانس شرکت نمی کرد.

روسیه به طور مداوم اعلام کرده است، اگر اوکراین دستاوردهای ارضی نیروهای روسیه از زمان آغاز عملیات نظامی را به رسمیت بشناسد، برای مذاکرات صلح آماده است. با این حال، کی یف با چنین شرایطی موافق نیست و خواستار خروج نظامیان روس از مرزهای بین المللی خود است.

به گزارش اسپوتنیک، از سوی دیگر زلنسکی به دنبال وقوع جنگ، قانونی را در کشورش به تصویب رساند که هرگونه مذاکرات صلح با مسکو، تا زمانی که ولادیمیر پوتین در مقام ریاست جمهوری روسیه باشد، رد می کند. علاوه بر این، دوره ریاست جمهوری زلنسکی به اتمام رسیده و انتخابات تازه ای برگزار نشده است و مسکو مشروعیت زلنسکی را زیر سوال می برد و تاکید دارد اگر بحث امضای سندی برای پایان جنگ مطرح باشد، اعتبار زلنسکی مساله است.

پایان خبر ووکس  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلنسکی: به شرط رعایت تمامیت ارضی اوکراین، آماده مذاکره با روسیه هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلنسکی: به شرط رعایت تمامیت ارضی اوکراین، آماده مذاکره با روسیه هستیم"، کلیک کنید.