«زهرا رحیمی» مسافر پارالمپیک پاریس شد – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

«زهرا رحیمی» مسافر پارالمپیک پاریس شد - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ووکس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، به منظور حضور پرقدرت در رقابت های پارالمپیک پاریس 2024، رقابت های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان امروز صبح دوشنبه 21 خردادماه به میزبانی خانه تکواندو، با حضور دکتر مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، محسن سلگی، مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک، هادی ساعی رییس، دکتر اصغر رحیمی دبیرکل و لیلا سلیمی نایب رییس بانوان فدراسیون تکواندو، جمشید سهرابی رییس انجمن پاراتکواندو و علی تاجیم رییس سازمان تیم های ملی و با قضاوت رسمی داوران برگزار شد.

در وزن 52- کیلوگرم 3 نماینده کشورمان از جمله آیلار جامی، زهرا رحیمی و رزا ابراهیمی برای کسب جواز حضور در پارالمپیک با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت «زهرا رحیمی» فنی ترین بازیکن آسیا در رقابت های قهرمانی پاراتکواندو به میزیانی ویتنام، با پیروزی برابر رقبا مسافر پاریس شد.

پیشتر «آیلار جامی» با حضور در رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک پاریس به میزبانی کشور چین سهمیه را به نام ایران از آن خود کرده بود اما با پیروزی رحیمی در رقابت های انتخابی، وی جانشین جامی در پارالمپیک است و به همراه مریم عبدالله پور در وزن 47- کیلوگرم 2 نماینده کشورمان در گروه بانوان در این رویداد خواهند بود.

دکتر کاظمی پور با پایان رقابت های انتخابی در جمع ملی پوشان بیان کرد: خیلی خوشحالم که توفیق حضور در جمع شما را داشتم و باید زودتر در جمع صمیمی تان حضور پیدا می کردم. حقیقتاً علاقه شخصی بالایی به بازیکنان پاراتکواندو دارم و امیدوارم تک تک شما در رویدادهای آتی به ویژه پارالمپیک پاریس موفق باشید.

وی ادامه داد: پاراتکواندو در هانگژو درخشان بود و امیدواریم این روند رو به رشد خود را ادامه دهند. باید از حق نگذشت و عنوان کرد هادی ساعی و دکتر رحیمی برای پاراتکواندو زحمات زیادی کشیده اند و بابت این اتفاق از مجموعه تکواندو سپاسگزارم و برای همه تکواندوکاران آرزوی موفقیت دارم.

همچنین در ادامه محسن سلگی برای تکواندوکاران در رویدادهای پیش رو آرزوی موفقیت کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«زهرا رحیمی» مسافر پارالمپیک پاریس شد – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«زهرا رحیمی» مسافر پارالمپیک پاریس شد – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.