سال گذشته 285 موتور سوار در تهران فوت شدند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

سال گذشته 285 موتور سوار در تهران فوت شدند - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ووکس به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور، ضمن تاکید بر استفاده راکبین موتورسیکلت از کلاه ایمنی گفت: در سال 1401 در شهر تهران 208 نفر فوتی موتورسیکلت بر اثر تصادفات داشته ایم که این آمار در سال 1402 به تعداد 285 نفر رسیده است.

وی افزود: 77 تعداد نفر یعنی معادل 37 درصد نیز افزایش فوتی موتورسیکلت سواران را در شهر تهران داشته ایم. متاسفانه 70 درصد از این موتورسواران که بر اثر تصادف فوت کرده اند کلاه ایمنی بر سر نداشته اند.

موسوی پور گفت: استفاده از کلاه ایمنی در شهر تهران توسط نهایت به 40 درصد می رسد. این در حالی است که وقتی موتورسواری قصد سوار شدن بر موتورسیکلت را دارد کلاه ایمنی می بایست جز لباس او باشد و حتماً قبل از روشن کردن موتورسیکلت کلاه ایمنی را بر سر بگذارد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن اشاره به ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی افزود: همان مقرراتی که در بحث حمل و نقل برای خودروها وجود دارد برای موتورسیکلت سواران نیز جاری است یعنی موتورسیکلت ها نمی توانند داخل پیاده روها تردد کرده و نمی توانند در آن محل ها توقف کنند.

وی گفت: حرکات مخاطره آمیز، حرکت بسیار خطرناک تک چرخ، حرکات مخاطره آمیز و حرکت خلاف جهت نیز برای موتورسواران ممنوع است و باعث بروز حوادث تلخ و جبران ناپذیری برای آنان می گردد.

موسوی پور بیان داشت: اگر موتورسیکلت سواری مرتکب این نوع از تخلفات گردد برابر ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی ضمن اعمال قانون، موتورسیکلت نیز به مدت یک هفته در پارکینگ متوقف می شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: درصد استفاده از کلاه ایمنی بسیار کم است و اگر استفاده از کلاه ایمنی را در کنار جان راکبین قرار بدهیم این دو اصلاً قابل مقایسه نیستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سال گذشته 285 موتور سوار در تهران فوت شدند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سال گذشته 285 موتور سوار در تهران فوت شدند – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.