سه مدال طلا و یک برنز برای تیم ملی آزاد ایران در پنج وزن نخست – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

سه مدال طلا و یک برنز برای تیم ملی آزاد ایران در پنج وزن نخست - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ووکس، در پایان مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در شهر بیشکک قرقیزستان رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن 70 کیلوگرم و محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم به مدال طلا یافتند و محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه 8 بر 10 مغلوب اودیت از هند شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. خواری در این گروه با نتیجه 6 بر 4 از سد آلماز سامانبیکوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر 4 مغلوب کوم هیوک کیم از کره شمالی شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد در دور اول با نتیجه 4 بر 2 اولوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر سیون هو یو از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر عباس رحمان اف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد در این دیدار با نتیجه 2 بر 1 از سد تولگا تومور اوچیردارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی های آسیایی از مغولستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 مقابل علی بک عثمان اف از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان با نتیجه 8 بر 3 به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. یزدانی عصر امروز در دیدار فینال با نتیجه 13 بر 9 یوشینوسوکه آیویاگی از ژاپن را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 79 کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 5 بر 4 از سد خیدیر سیف الدین اف از بحرین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماگومد اولویف از تاجیکستان با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. نخودی در دیدار پایانی ب نتیجه 12 بر 2 انخبایار بایامبادورج از مغولستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در مصاف با احمد تاج الدینوف قهرمان جهان و بازی های آسیایی از بحرین با نتیجه 8 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. محمدیان در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر هیبیکی ایتو از ژاپن را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

مسابقات پنج وزن دوم این رقابت ها از ساعت 8:30 صبح جمعه برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه مدال طلا و یک برنز برای تیم ملی آزاد ایران در پنج وزن نخست – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه مدال طلا و یک برنز برای تیم ملی آزاد ایران در پنج وزن نخست – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.