شمار زایران ایرانی در سرزمین وحی به مرز 77 هزار نفر رسید

شمار زایران ایرانی در سرزمین وحی به مرز 77 هزار نفر رسید

شمار زایران ایرانی در شهر های مکه و مدینه به مرز 77 هزار نفر رسید و اعزام های مدینه قبل پایان یافت. ستاد عملیات مکه تعداد زایران ایرانی تا بامداد امروز در سرزمین وحی را 76936 نفر و در جوار حرم نبوی را 10088 نفر اعلام کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزری علم و فناوری ووکس، امسال قرار است حدود 87 هزار و 550 نفر از ایران در موسم «حج تمتع» حضور یابند و در کنار سایر مسلمانان اعمال عبادی این ایام را انجام می دهند.

بر اساس این گزارش، دربازه زمانی تا بامداد امروز(جمعه 18 خرداد ماه) 365 کاروان ازایستگاه های پروازی در کشورمان وارد فرودگاه مدینه منوره شده اند و جمعیت ورودی  حجاج ایرانی به این شهر بالغ بر 50 هزار و 179 نفر شده الست. زایران مدینه قبل 5 روز در شهر پیامبر اقامت دارند و با احرام بستن درمیقات شجره راهی مکه مکرمه می شوند. از تعداد ورودی ها به مدینه منوره، تاکنون 40 هزار و 91 نفر به مکه رهسپار شده اند.

بر اساس گزارش ستاد عملیات مکه، روند ورود زایران مدینه قبل پایان یافته است و ورود حجاج کشورمان از طریق فرودگاه جده به مکه به صورت طبیعی ادامه دارد و تا بامداد امروز 66 هزار 848 زایر در جوار بیت الله الحرام اسکان یافته اند که 26 هزار و 757 نفر آنان از طریق فرودگاه جده به مکه مکرمه وارد شده اند.

این گزارش حاکی است درحال حاضر 486 کاروان ایرانی در بیش از 60 هتل مکه مکرمه مستقر شده اند و ازابتدای اعزام های حج تا بامداد امروز 220 پرواز به فرودگاه مدینه و 123 پرواز به فرودگاه جده صورت گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمار زایران ایرانی در سرزمین وحی به مرز 77 هزار نفر رسید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمار زایران ایرانی در سرزمین وحی به مرز 77 هزار نفر رسید"، کلیک کنید.