شهدا پرچمداران ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت هستند

شهدا پرچمداران ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت هستند

ووکس/لرستان مدیرکل و مسیول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: هریک از شهدا، پرچمداران ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت هستند و گرامیداشت نام و یاد شهدا فرصتی در راستای ترویج این فرهنگ است.

حجت الاسلام والمسلمین هبت الله هاشمی امروز (20 خرداد ماه) در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان کوهدشت، اظهار کرد: سال 1371 در منطقه آلواتان 14 نفر از فرزندان لرستان را منافقان به شهادت رساندند که همه فرمانده عملیات بودند. این اتفاق سنگینی بود، این روزها سالروز شهادت آن عزیزان است.

وی با بیان اینکه هر کدام از شهدا پرچمدار فرهنگ ایثار و شهادت هستند، ادامه داد: شهید سیر رحمان حسینی، یکی از شهدای آلواتان، فرزند شهرستان کوهدشت بود.

وی در ادامه بیان کرد: در دولت شهید رییسی، طبق دستورالعملی هر شش ماه یک بار جلسه شورای ترویج به صورت منظم در کل کشور برگزار می شود.

هاشمی با بیان اینکه رسالت بنیاد شهید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و کارهای خدماتی و مددکاری است، گفت: مددکاری یعنی برای رفع مشکلات جامعه هدف اقدامات لازم انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به اینکه دومین کنگره شهدای استان لرستان شروع به کار کرده است، بیان کرد: همین جلساتی که برگزار می شود در ذیل برنامه های کنگره است.

هاشمی با اشاره به نصب المان شهدا در ورودی و خروجی شهرستان کوهدشت، ادامه داد: این شهرستان همیشه در خط مقدم انقلاب بوده است و خواهد بود.

وی با بیان اینکه در «درب گنبد» برنامه هایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می شود، اظهار کرد: روستای حیدرخانی جزو مصوبات است و اداره راه و اداره برق موظفند برای برق و آسفالت روستا اقدامات لازم را انجام دهند.

او با اشاره به اینکه ساماندهی قبور شهدا توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می شود، گفت: حفظ، مرمت و نگهداری قبور شهدا برعهده دهیاری، بخشداری و شهرداری هاست. در این راستا باید اقدامات لازم را انجام دهند.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهدا پرچمداران ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت هستند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهدا پرچمداران ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت هستند"، کلیک کنید.