شهید رئیسی چگونه کام مردم را شیرین کرد؟

شهید رئیسی چگونه کام مردم را شیرین کرد؟

احتمالا کمتر کسی به یاد می‌آورد که استان خوزستان همین چند سال قبل، با بحران شدید کم آبی دست به گریبان بود و گروهک‌های ضد انقلاب وابسته به سرویس‌های غربی، چگونه روی این بحران، اسکی می‌رفتند.

به گزارش ووکس، کیهان نوشت: «پیش‌بینی‌های فصلی، بیانگر افزایش ۴ تا ۵ درجه‌ای دمای بالاتر از حد معمول در تابستان امسال است». این خبر را یکی از مدیران سازمان هواشناسی عنوان کرده است. همزمان، پایگاه hotcitiesworld گزارش داده که اهواز با دمای ۵۱ درجه گرم‌ترین شهر بزرگ جهان است.
اما احتمالا کمتر کسی به یاد می‌آورد که استان خوزستان همین چند سال قبل، با بحران شدید کم آبی دست به گریبان بود و گروهک‌های ضد انقلاب وابسته به سرویس‌های غربی، چگونه روی این بحران، اسکی می‌رفتند.

کمتر کسی به یاد می‌آورد که با پیگیری بی وقفه شهید رئیسی، طرح تامین آب ۲۶ شهر و ۱۶۰۰ روستای خوزستان، ظرف ده ماه به سرانجام رسید و شهریور دو سال قبل، مورد بهره برداری قرار گرفت.
اجرای پروژه آبرسانی غدیر، که آب شرب ۴.۷ میلیون نفر را در ۲۶ شهر و ۱۶۰۰ روستای خوزستان و مناطق اطراف تامین کرد، متاسفانه ۱۲ سال به طول انجامیده بود.
بهانه، فقدان منابع مالی بود. پروژه تا سال ۱۴۰۰، فقط ۴۵درصد پیشرفت داشت و قرار بود سه سال دیگر هم طول بکشد! اما با همت دولت رئیسی و قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیا(ص)، ظرف ده ماه به سرانجام رسید.

این تنها پروژه آبرسانی نبود که در اثر فعالیت‌های خستگی ناپذیر دولت شهید رئیسی عملیاتی شد و کام مردم را شیرین کرد. مردم سنندج از سال۹۳ با مشکل آب‌ با کیفیت مواجه‌ بودند. طرح انتقال آب سد آزاد به سنندج، از بهمن ۹۹ آغاز شد و تا ابتدای ۱۴۰۰، فقط ۱۵ درصد پیشرفت داشت.
با این سرعت، ۳ تا ۴ سال دیگر زمان لازم بود. اما طرح با کار شبانه‌ روزی ۶۰۰ نفر ظرف ۸ماه به ثمر نشست. مسیر پروژه ۶۰ کیلومتر و ارتفاع پمپاژ ۴۸۰ متر است.

همچنین:

-بهره‌برداری از تونل ۳۶ کیلومتری و انتقال سالانه ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب برای احیای دریاچه ارومیه
-بهره برداری از سد چمشیر در استان کهگیلویه و بویراحمد، بلندترین سد بتنی غرب آسیا پس از ۲۸ سال انتظار و تامین آب شرب ۲/۵ میلیون نفر در  ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا
-بهره برداری از بزرگترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی غرب آسیا  در سیستان و بلوچستان، از طریق ساخت ۷۳ حلقه چاه و ۹۵ کیلومتر خطوط انتقال آب، با ظرفیت  تامین ۱۰۰ هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز برای حدود یک‌میلیون نفر در شهر زاهدان و شهرها و روستاهای شمال استان.
-بهره برداری از آب‌ شیرین‌ کن وحدتیه و دالکی با ظرفیت تامین ۴۲هزار متر مکعب  آب سالم برای مردم استان بوشهر
-اجرای پروژه احداث ۸ سایت جدید آب شیرین‌کن ‌در سطح استان هرمزگانُ با ظرفیت بیش از ۲۵ هزار متر مکعب برای تامین آب پایدار شهرهای بستک، جزیره قشم، هرمز و ابوموسی
-تامین زیرساخت‌ها برای بهبود وضعیت آبرسانی به مناطق مختلف (از کردستان و خوزستان و همدان و آذربایجان، تا سیستان و بلوچستان و یزد و هرمزگان).

بنا بر اعلام وزیر نیرو، در طول هزار روز دولت آیت الله رییسی، روزانه بیش از ۳ کیلومتر خط لوله آب اجرا شده است. و این، غیر از خدمات مربوط به پایدار سازی تولید و تامین برق و گاز مورد نیاز در کشور است.

یادآوری این نکته هم بجاست که آقای روحانی رئیس جمهور سابق، اسفند ۱۳۹۶ در نشست کارگروه مبارزه با ریزگرد ها در اهواز گفته بود: «چی شد الان خشکسالی شد؟ اینکه در روایات آمده اگر معروف را زیر پا گذاشتید، اگر منکر ترویج شد، عذاب الهی می‌آید؛ بعضی از عذاب ها همین‌هایی است که می‌بینیم. فکر می‌کنیم و می‌گوییم اِ مقصود این است که ما دروغ گفتیم و سیل آمد. نه معروف و منکر فقط دروغ و نماز نیست». 
اما از وقتی که دوره ریاست روحانی تمام شد، بخش مهمی‌از چالش ناکارآمدی هم برطرف شد و دولت توانست کام مردم را شیرین کند.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید رئیسی چگونه کام مردم را شیرین کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید رئیسی چگونه کام مردم را شیرین کرد؟"، کلیک کنید.