فراکسیون مطبوعات و رسانه ها در مجلس تشکیل شود – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

فراکسیون مطبوعات و رسانه ها در مجلس تشکیل شود - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ووکس، ساسان شیخی عصر جمعه در گفت وگو با خبرنگاران بر ضرورت تشکیل فراکسیون مطبوعات و رسانه ها در مجلس دوازدهم به منظور تعامل بیشتر و رفع مشکلات مطبوعات و رسانه ها تاکید کرد.

شیخی با اشاره به آغاز به کار مجلس دوازدهم اظهار داشت: تشکیل فراکسیون مطبوعات و رسانه های خبری در مجلس شورای اسلامی امری ضروری است و یکی از ضعف های مجلس در حوزه رسانه و کمک به اهالی مطبوعات و رسانه ها در دوره گذشته، عدم وجود چنین فراکسیونی بوده است و متاسفانه نتوانسته است آن طور که بایسته و شایسته باشد از حوزه مطبوعات و رسانه ها در مجلس حمایت کند.

وی ادامه داد: اما اکنون با شروع به کار مجلس دوازدهم انتظار می رود فراکسیون مطبوعات و رسانه ها را تشکیل دهد و به حوزه مطبوعات و رسانه ها در مباحث قانونگذاری، اقتصاد رسانه ها، یارانه رسانه ها و… کمک شایانی کنند و بنابراین از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست تشکیل این فراکسیون را دارم.

رییس هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه های ایران با بیان اینکه در همین راستا با چند تن از نمایندگان گفتگوهایی انجام شد تا چنین فراکسیونی تشکیل شود، گفت: با خوش فکری و درایت نماینده مردم شریف شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد تشکیل فراکسیون مطبوعات و رسانه ها به هییت رییسه مجلس داده شد که به امضای 51 نماینده مجلس به ثبت رسیده است و امیدواریم هر چه زودتر هییت رییسه این فراکسیون انتخاب شود تا در حوزه مطبوعات و رسانه ها گام های اساسی برداشته شود.

وی ابراز امیدواری کرد: قطعاً وجود این فراکسیون می تواند در بحث رسانه در استان ها و تقویت خانه های مطبوعات استان ها و رسانه های محلی کمک حال باشد.

شیخی عنوان کرد: مقرر شد پس از تشکیل فراکسیون مطبوعات و رسانه ها، نشست های تخصصی به صورت ماهانه با حضور رسانه ها و تشکل های صنفی به ویژه خانه های مطبوعات استان ها برگزار شود تا مسایل رسانه ها در سطوح ملی و استانی مطرح و چاره اندیشی شود.

وی تاکید کرد: فراکسیون مطبوعات و رسانه ها به پویایی رسانه ها از جنبه های مختلف کمک می کند و مشکلات و موانع این حوزه را برطرف کند.

رییس هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه های ایران همچنین خاطرنشان ساخت: در دوره دهم مجلس، این فراکسیون وجود داشت که با مطرح شدن مباحث مختلف رسانه ای به اوضاع مطبوعات در آن دوره بسیار کمک کرده است و کارنامه بسبار قابل قبولی نیز داشته است و در بسیاری از موارد ورود کرده و با برگزاری نشست های متعدد با اهالی خبر و رسانه ها توانسته است به دغدغه رسانه ها با حضور مسیولان مربوطه پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم این فراکسیون فعالیت خود را به زودی شروع کند، افزود: از آقای پولادی نماینده مردم شریف شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت که دغدغه مطبوعات و رسانه ها را دارد تشکر و قدردانی می کنم که برای تشکیل این فراکسیون پا پیش گذاشته است.

شیخی گفت: یقیناً مطبوعات کشور و به ویژه رسانه های تاثیرگذار کشوری از این اقدام خوشحال خواهند شد زیرا در یک فراکسیون تخصصی مسایل و دغدغه های آنها مطرح می شود و به آن پاسخ داده خواهد شد.

وی ابراز داشت: امیدواریم این مسیری که نمایندگان مجلس در پیش گرفتند، مسیری موفق باشد قطعاً با برگزاری جلسات مستمر ماهانه با حضور رسانه ها، خانه های مطبوعات و تشکل های صنفی به آینده این فراکسیون امیدوار خواهیم بود و مطمیناً رسانه ها می توانند بهترین جایگاه را در فراکسیون مطبوعات و رسانه ها داشته باشند تا دغدغه ها و مسایل خود را مطرح کنند و پاسخ لازم را دریافت نمایند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراکسیون مطبوعات و رسانه ها در مجلس تشکیل شود – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراکسیون مطبوعات و رسانه ها در مجلس تشکیل شود – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.