قوانین جراحی زیبایی در اروپا سخت تر می شود

قوانین جراحی زیبایی در اروپا سخت تر می شود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ووکس، مقامات بهداشتی فرانسه نسخه پزشک را برای استفاده از هیالورونیک اسید تزریقی اجباری کردند.

با افزایش محبوبیت هیالورونیک اسید برای درمان های زیبایی، استفاده از آن توسط افراد غیر حرفه ای در فرانسه افزایش یافته است به همین منظور اخیرا مقامات بهداشتی این کشور قوانین جدیدی برای استفاده از این محصول وضع کرده اند. 

وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: از این پس برای دریافت محصولات «مبتنی بر اسید هیالورونیک تزریقی» نسخه پزشک اجباری است.

اسید هیالورونیک (HA) یک ماده محبوب در لوازم آرایشی است که از آن به صورت تزریقی در درمان های زیبایی از پر کردن چین و چروک گرفته تا حجم دادن به لب ها یا گونه ها استفاده شود.

این ماده به طور طبیعی در بدن انسان یافت می شود و احتمال کمی دارد که باعث ایجاد آلرژی یا عوارض جانبی شود. هرچند عوارض جانبی این محصولات نادر است اما  زمانی که یک فرد غیرمتخصص این درمان ها را انجام می دهند، خطر ایجاد عوارض این محصولات بیشتر می شود. آلرژی، نکروز، عفونت یا حتی نابینا شدن از جمله عوارض این محصولات است.  

افزایش محبوبیت روش های زیبایی غیرجراحی، معروف به «ترفندها» و تبلیغات افراد غیر متخصص در رسانه های اجتماعی منجر شده برخی از افراد برای جوانسازی، ایجاد تغییر در صورت خود با روش هایی از جمله تزریق موادی مانند هیالورونیک اسید با قیمت پایین تر به مراکز غیر مجاز روی بیاورند.

وزارت بهداشت فرانسه می گوید: « چندین سال است که یک بازار غیررسمی و پرسود ایجاد شده است که افراد غیر متخصص در آن با استفاده از هیالورونیک اسید تزریق های زیبایی انجام می دهند». 

طی سال های اخیر چندین نفر در فرانسه به دلیل انجام تزریقات زیبایی غیرقانونی محکوم شده اند از جمله دو خواهر در سال 2023 و  یک اینفلوینسر آلمانی در اینستاگرام که در سال 2019 به چهار سال زندان محکوم شد. 

دولت بریتانیا اواخر سال میلادی گذشته اعلام کرد که در حال بررسی یک روند قانونی جدید برای ایمن تر کردن روش های زیبایی غیرجراحی در این کشور است. این کشور همچنین  از سال 2021 استفاده از مواد تزریقی برای افراد زیر 18 سال را ممنوع کرده است.

برخی از کارشناسان هشدار داده اند که بریتانیا همچنان در وضعیت وخیمی قرار دارد و اسکاتلند «بدترین کشور در اروپا» برای عمل های زیبایی پرخطر است. گفته می شود ممنوعیتی برای اقدامات زیبایی زیر سن قانونی در اسکاتلند وجود ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قوانین جراحی زیبایی در اروپا سخت تر می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قوانین جراحی زیبایی در اروپا سخت تر می شود"، کلیک کنید.