لو رفتن محل دپوی چوب های تاغ قاچاق در سمنان

 لو رفتن محل دپوی چوب های تاغ قاچاق در سمنان

ووکس/سمنان فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از شناسایی محل دپوی یک تن و 500 کیلوگرم چوب تاغ قاچاق و دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد.

سرهنگ عباس عرب 25 فروردین ماه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی اعلام یکی از هموطنان مبنی بر قطع درختان چوب تاغ توسط عده ای سودجو در اطراف شهرستان سمنان، بلافاصله ماموران گشت کلانتری 12 مسکن ووکس به همراه کارکنان یگان حفاظت منابع طبیعی به محل اعزام شدند.

 وی به بررسی میدانی پلیس در منطقه اعلامی اشاره کرد و افزود: ماموران در آن اطراف به یک دستگاه پژو پارس مشکی مظنون و با بررسی داخل خودرو مقادیری مواد مخدر و تجهیزات مرتبط با قطع درختان کشف کردند.

 سرهنگ عرب گفت: در ادامه طی گشت زنی ماموران انتظامی در آن اطراف محل دپوی بیش از یک تن و 500 کیلوگرم چوب تاغ کشف و ضبط شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان سمنان تصریح کرد: پرونده برای فرد متخلف تشکیل و تحت پیگرد قرار گرفت.
به گزارش ووکس، درختچه کویری تاغ یکی از سازگارترین گونه های گیاهی برای مقابله با پیش روی کویر است. زغال این درختچه به دلیل ماندگاری بالا، قیمت زیادی دارد و به همین دلیل، قاچاق آن در سال های اخیر افزایش یافته است. تاغ زارهای جنوب استان سمنان که عمدتاً از جنگل های دست کاشت استان هستند، در 50 سال گذشته، با تلاش منابع طبیعی و سازمان جنگل ها ایجاد شدند. مساحت تاغ زارهای دست کاشت استان سمنان بیش از 120 هزار هکتار ارزیابی می شود.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " لو رفتن محل دپوی چوب های تاغ قاچاق در سمنان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " لو رفتن محل دپوی چوب های تاغ قاچاق در سمنان"، کلیک کنید.