مرگ 168 نفر در حوادث هفته گذشته در کشور/ مصدومیت حدود 2500 تن

مرگ 168 نفر در حوادث هفته گذشته در کشور/ مصدومیت حدود 2500 تن

رییس سازمان اورژانس کشور، از ثبت 647 مورد حادثه ویژه در هفته گذشته خبر داد و گفت: در این بازه زمانی، 2 هزار و 468 نفر زخمی و 168 نفر جان خود را از دست داده اند.

جعفر میعادفر در گفت وگو با ووکس، به تشریح حوادث مهمی که هفته گذشته در کشور رخ داد پرداخت و گفت: در هفته گذشته، از هجدهم تا بیست و چهارم فروردین ماه، 647 مورد حادثه ویژه در سامانه 115 اورژانس کشور به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد این حوادث نسبت به هفته گذشته پانزده درصد کاهش یافته است؛ افزود: در این بازه زمانی، 250 حادثه ویژه ترافیکی و 507 مورد حادثه ویژه غیرترافیکی داشتیم. درحالی که در هفته گذشته از چهارم تا یازدهم فروردین ماه، تعداد حوادث ویژه ترافیکی 226 مورد و تعداد حوادث ویژه غیرترافیکی در همین بازه زمانی، 381 مورد بوده است بنابراین به ترتیب شاهد افزایش شش درصدی و کاهش 25 درصدی نسبت به هفته گذشته هستیم.

 رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در مجموع از این تعداد حوادث مهم، 41 درصد حوادث مربوط به حوادث ترافیکی و 59درصد به حوادث غیرترافیکی تعلق می گیرد. 

میعادفر درباره تعداد فوتی ها و مصدومان این حوادث نیز گفت: در مجموع 2468 مصدوم، خدماتی درمانی و بهداشتی دریافت کرده اند و متاسفانه 168 نفر نیز در این حوادث جان خود را از دست داده اند. از مجموع تعداد مصدومان، 65 درصد در تصادفات رانندگی و 35 درصد مجروحان در سایر حوادث دچار آسیب شده اند. 

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در مجموع، هزار و 840 نفر از مجروحان به مراکز درمانی انتقال یافته اند که 72 درصد از آنها در تصادفات رانندگی، مجروح و زخمی شده بودند.

میعادفر گفت: 628 نفر از آسیب دیدگان، در محل درمان شده اند. از این تعداد، 67 درصد متعلق به آسیب دیدگان حواد غیرترافیکی بود.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرگ 168 نفر در حوادث هفته گذشته در کشور/ مصدومیت حدود 2500 تن" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرگ 168 نفر در حوادث هفته گذشته در کشور/ مصدومیت حدود 2500 تن"، کلیک کنید.