مقام آمریکایی: سلاح های یمنی ها به دریای مدیترانه می رسد

مقام آمریکایی: سلاح های یمنی ها به دریای مدیترانه می رسد

یک مقام آمریکایی با اذعان به توان نظامی نیروهای مسلح یمن، گفت که سلاح های صنعا می توانند به دریای مدیترانه برسند.

به گزارش ووکس، خبرگزاری بلومبرگ به نقل از این مقام نظامی آمریکایی گزارش داد: «حوثی ها در یمن (انصارالله) دارای سلاح هایی هستند که می تواند به دریای مدیترانه برسد».

این مقام آمریکایی که به دلیل محرمانه بودن اطلاعات حاضر به افشای نامش نشده است، در این باره افزود: دولت آمریکا نگران است که یمنی ها بتوانند حملات خود را به کشتی ها تا دریای مدیترانه گسترش دهند و به دریای سرخ و خلیج عدن در اقیانوس هند بسنده نکنند.

وی افزود: «حوثی ها به سلاح های پیشرفته دسترسی دارند و به کار گیری موشک های بالستیک ضد کشتی توسط آنها تقریباً بی سابقه است».

این اظهارات درحالی بیان شده است که پیشتر نیروهای مسلح یمن آمریکا و رژیم صهیونیستی را تهدید به انجام عملیات در دریای مدیترانه کرده بود.

«ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در این باره اظهار کرده بود تا زمانی که جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه متوقف نشود، عملیات آغاز شده توسط نیروهای مسلح یمن پایان نخواهد یافت.

وی در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفته بود: عملیات در دریای مدیترانه آغاز خواهد شد و به همین منظور نظارت دقیقی وجود دارد و طی روزهای آینده شاهد اعلام اولین عملیات خواهیم بود.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته است.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به رغم اصرار برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در واکنش به یمن، اما صنعا بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقام آمریکایی: سلاح های یمنی ها به دریای مدیترانه می رسد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقام آمریکایی: سلاح های یمنی ها به دریای مدیترانه می رسد"، کلیک کنید.