مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست

مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست

ووکس/خراسان رضوی کارشناسان اظهار کردند باکتری هایی که با آنها می خوابید می توانند باعث عفونت در بدن شما شوند.

به نقل از ساینس، آیا می دانستید که باکتری های مسری ازجمله اشرشیاکلی (E.Coli) ممکن است در رختخواب شما زندگی کنند؟ این باکتری در کنار 10 میلیون کنه گرد و غبار و استافیلوکوک اوریوس است که می تواند باعث عفونت پوست و در برخی موارد ذات الریه شود.

علاوه بر این، عادات به ظاهر بی ضرر شما قبل از خواب نیز می تواند اوضاع را بدتر کند، البته برای جلوگیری از این مشکلات، چند راهکار وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است.

همیشه هنگام بیدار شدن از خواب به مدت 30 دقیقه تخت خود را در معرض هوا قرار دهید و ملحفه رختخواب خود را هر هفته عوض کنید. هر روز صبح تخت خود را در معرض هوا قرار دهید زیرا همانطور که گفته شد، کنه ها و باکتری ها به تشک شما علاقه دارند، اما هوای خنک و نور برعکس چیزی است که آنها نیاز دارند. بنابراین، هنگامی که از رختخواب بیرون آمدید، به جای اینکه بلافاصله آن را مرتب کنید، لحاف را از تشک خود جدا کرده و به مدت 30 دقیقه آن را در معرض هوا قرار دهید. اگر بتوانید مدت طولانی تری اجازه دهید، رختخواب شما در معرض هوا قرار بگیرد عالی است، اما حتما 30 دقیقه را فراموش نکنید.  

هرگز در رختخواب خود غذا نخورید و ننوشید و از قرار دادن هر چیز خیس روی تشک خودداری کنید. خوردن و آشامیدن در رختخواب می تواند توجه موجودات ناخوشایندی یعنی مگس ها، مورچه ها و حتی سوسک ها را به رختخواب شما جلب کند.

با توجه به اینکه که سودوموناس آیروژینوزا می تواند روی جوراب های شما زندگی کند هرگز جوراب خود را در رختخواب نپوشید.

از غذا خوردن در حالت دراز کشیده درون رختخواب نیز اجتناب کنید زیرا می تواند بر خواب شما تاثیر بگذارد و شما را در معرض خطر رفلکس اسید قرار دهد و شما را در طول شب بیدار نگه دارد. در حالت ایده آل، حدود 3 ساعت قبل از خواب غذا بخورید و همیشه نوشیدنی ها را روی میز کنار تخت خود قرار دهید تا از هرگونه ریزش روی تشک خود جلوگیری کنید.

دوش گرفتن در شب باعث می شود هنگام رفتن به رختخواب تمیز باشید. عرق می تواند باعث ایجاد رطوبت در رختخواب شود که به رشد باکتری ها کمک می کند، به ویژه اگر اتاق خود را تهویه نکنید.

در حالت ایده آل، درست قبل از خواب دوش بگیرید زیرا تغییر دما از دوش آب گرم به اتاق خنک می تواند دمای بدن شما را نیز کاهش دهد. دمای بدن شما به طور طبیعی در هنگام خواب کاهش می یابد، بنابراین این افت به شما کمک می کند سریعتر به خواب عمیق بروید.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست"، کلیک کنید.