موشک با سوخت موم شمع به مدار رفت

برای حفظ محیط زیست؛

موشک با سوخت موم شمع به مدار رفت

یک شرکت آلمانی به تازگی موشکی را به مدار زمین فرستاد که سوخت آن از طریق موم شمع تامین می شود و دیگر به سوخت های فسیلی نیاز ندارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ووکس به نقل از رویترز، شرکت آلمانی هایمپولس (HyImpulse) برای نخستین بار با موفقیت یک موشک دوستدار محیط زیست را با قابلیت حمل ماهواره های تجاری در یک پرواز آزمایشی زیر مداری به فضا پرتاب کرد.

ماریو کوبالد، مدیر اجرایی این شرکت در بیانیه ای گفت: ما نشان می دهیم که آلمان به عنوان یک کشور مهم در صنعت هوایی و نقطه عطف اروپا در این صنعت می تواند تاثیرگذار باشد و اقدامات عظیمی را به ثمر بنشاند.

 

موشک آزمایشی این شرکت که 12 متر طول و 2.5 تن وزن دارد، موسوم به «اس آر75» (SR75) است و حدود بامداد جمعه به وقت گرینویچ از یک سایت پرتاب در کونیبا، استرالیای جنوبی بلند شد.

به گفته محققان، این موشک می تواند ماهواره های کوچک با وزن تا 250 کیلوگرم (551 پوند) را تا ارتفاع 250 کیلومتری (155 مایل) حمل کند، در حالی که سوخت آن توسط پارافین یا موم شمع و اکسیژن مایع تامین شده است.

طبق گفته های این استارت آپ آلمانی، پارافین می تواند به عنوان سوخت جایگزین ارزان تر و ایمن تر برای موشک ها استفاده شود و هزینه های حمل و نقل ماهواره ای را تا 50 درصد کاهش دهد.

این موشک با استفاده از مواد اولیه ساده ای مانند موم شمع به عنوان سوخت خود، به جای استفاده از سوخت های فسیلی مانند گاز به فضا پرتاب شد.

این تکنولوژی نوآورانه نشان می دهد که با استفاده از منابع طبیعی و پایدار می توان به پیشرفت های بزرگی در حوزه سفر های فضایی دست پیدا کرد. این امر همچنین می تواند به کاهش آلودگی محیط زیست و افزایش پایداری در صنعت فضایی کمک کند.

پرتاب موفقیت آمیز این موشک به فضا البته تنها یک گام اولیه است و این فناوری نیاز به توسعه و بهبود دارد، اما این اتفاق نشان می دهد که ایده های نوآورانه و پایدار می توانند به واقعیت تبدیل شوند و به دانشمندان و متخصصان کمک کنند تا مسیر بیشتری به سوی توسعه پایدار طی کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موشک با سوخت موم شمع به مدار رفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موشک با سوخت موم شمع به مدار رفت"، کلیک کنید.