نجابت برنج ایرانی، شطینت کنسرو ماهی/ بیشترین کاهش و افزایش قیمت خوراکی ها اعلام شد

نجابت برنج ایرانی، شطینت کنسرو ماهی/ بیشترین کاهش و افزایش قیمت خوراکی ها اعلام شد

به گزارش خبرگزاری ووکس در دی ماه 1402 تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام رشته آش با 3,4 درصد و ماکارونی با 2.2 درصد و بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به برنج ایرانی درجه یک با 0.7- درصد است.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها:

در این گروه، اقلام گوشت گوسفند با 10,9 درصد، گوشت گاو یا گوساله با 3.9 درصد و کنسرو تن ماهی با 3.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با 7,8 درصد، تخم مرغ ماشینی با 1.9 درصد و کره پاستوریزه با 1,7 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به روغن نباتی جامد با 3.2- درصد و روغن مایع با 1.8- درصد است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با 17,2 درصد، انار با 13.9 درصد و کشمش پلویی با 7.8 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به خربزه با 15.9- درصد و پرتقال با 4.4- درصد است.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به پیاز با 17,7 درصد، قارچ با 4.9 درصد و فلفل دلمه ای با 4.0 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به گوجه فرنگی با 13.5- درصد و کدو سبز با 1.9- درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها:

به گزارش ووکس، در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به سس گوجه فرنگی با 3,1 درصد، چای خارجی بسته ای با 1.8 درصد و رب گوجه فرنگی با 1.5 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به شکر با 0.4- درصد و قند با 0.3- درصد است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نجابت برنج ایرانی، شطینت کنسرو ماهی/ بیشترین کاهش و افزایش قیمت خوراکی ها اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نجابت برنج ایرانی، شطینت کنسرو ماهی/ بیشترین کاهش و افزایش قیمت خوراکی ها اعلام شد"، کلیک کنید.