نظارت آتش‌نشانی به ساختمان‌های دولتی و مراکز زیبایی/ هشدار به ناایمن‌ها

نظارت آتش‌نشانی به ساختمان‌های دولتی و مراکز زیبایی/ هشدار به ناایمن‌ها

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تاکید بر اینکه  تمامی بیمارستان‌های تهران باید تائیدیه ایمنی داشته باشند، گفت: آتش‌نشانی تهران در سال جاری ورود جدی به موضوع ایمنی ساختمان‌های دولتی و همچنین سالن‌ها ‌ مراکز زیبایی خواهد داشت.

به گزارش ووکس، قدرت‌الله محمدی در نشست خبری که با موضوع ششمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی آتش‌نشانی ‌ ایمنی شهری برگزار شد، گفت:  موضوع ایمنی ساختمان‌ها امر مهمی است که در همین راستا سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اقدامات خوبی را در این زمینه  و البته در حد توان و بضاعت خود آغاز کرد. در چند سال اخیر و پس از حادثه متروپل دیگر دستگاه‌ها نیز به این موضوع ورود کردند و هماهنگی خوبی در این خصوص شکل گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۸ هزار ساختمان در تهران مورد ارزیابی ایمنی قرار گرفته و موارد ناایمنی در هرکدام از این ساختمان‌ها احصا و به مالکان و متصدیان آنها اعلام شده است، گفت: یکی از اولویت‌های ما مراکز درمانی است که در همین راستا هماهنگی خوبی هم با وزارت بهداشت داریم، در تهران حدود ۲۵۰۰ مرکز درمانی داریم که ۱۰۰۰ موزد آن هنوز برای ارزیابی ایمنی به ما مراجعه نکرده‌اند.

وی افزود: البته با تعامل خوبی که با وزارت بهداشت داریم، اگر این مراکز درمانی تائیدیه ایمنی را از آتش‌نشانی دریافت نکنند، دیگر پروانه و مجوز فعالیتشان تمدید نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد، بعد از مراکز درمانی موضوع ایمنی مراکز زیبایی هم جزو اولویت‌های ماست و از این رو هشدار جدی میدهیم که این مراکز نیز باید موارد ایمنی را رعایت کنند. کا نیز در سالجاری  به ایمنی این مراکز نظارت خواهیم کرد و حتما با موارد نا ایمنی برخورد خواهد شد.

محمدی همچنین نسبت به وضعیت ایمنی ساختمان‌های دولتی هشدار داد و گفت: امسال، اولویت دیگر ما نظارت بر ساختمان‌های متالق به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی است. بعضی از این ساختمان‌ها حتی پایان کار هم ندارند، درحالی که روزانه حدود ۱۰۰۰ نفر علاوه بر ارباب رجوع در آن مستقر هستند.

وی ادامه داد: در همین راستا ما به سراغ تک تک وزارتخانه‌ها می‌رویم و اگر تخلفی داشته یا به هشدارها برای ایمن‌سازی توجه نکرده باشند، با آنان برخورد خواهیم کرد.

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظارت آتش‌نشانی به ساختمان‌های دولتی و مراکز زیبایی/ هشدار به ناایمن‌ها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظارت آتش‌نشانی به ساختمان‌های دولتی و مراکز زیبایی/ هشدار به ناایمن‌ها"، کلیک کنید.