نمایش شبانه زشت تلویزیون از فوتبال ایران؛ تهمت، فحاشی و درگیری!

نمایش شبانه زشت تلویزیون از فوتبال ایران؛ تهمت، فحاشی و درگیری!

آفتاب نیوز :

برنامه زنده تلویزیونی دیشب شبکه سه صداوسیما یکی از بی سابقه ترین دعوا های رنگی در تاریخ فوتبال ایران را به نمایش درآورد که در هیچ نقطه ای از دنیا نظیرش پیدا نمی شود.

شاید برای نخستین بار طی بیست وسه دوره برگزاری لیگ برتر، و به تبع آن چند دهه برگزاری مسابقات باشگاهی قبل از آن، سابقه نداشته که مدیرعامل تیمی که مدعی متضرر شدن از داوری است، مقابل داور بازی پایانی تیم رقیب رودررو شده باشد و درگیری لفظی آن ها روی آنتن زنده برای مخاطبان پخش شود!

در واقع این فرصتی طلایی برای فرشید هاشم سمیعی بود تا وفاداری و تعصب خود را با جملاتی برگرفته از ادعا های هواداران استقلال در 48ساعت گذشته، ثابت کند و شانس ابقای او در هیات مدیره آتی آبی ها را بالا ببرد.

جدول سود و زیان سرخابی از داوری: لیگ از سوگلی ها طلبکار شد

برنامه بامداد امروز فوتبال برتر، با آیتم جالب بررسی سود و زیان استقلال و پرسپولیس از تصمیمات داوران در لیگ برتر بیست و سوم شروع شد. بر این اساس پرسپولیس یازده مرتبه از داوری سود برده و 9 بار متضرر شده است و در مقابل استقلال 12 بار از داوری سود برده و هفت بار ضرر کرده است.

به این ترتیب تمام ادعا های سرمربی و مدیران سابق و فعلی استقلال مبنی بر قهرمان شدن رقیب با کمک داوری، با اتکا به آمار تا حدودی فرو ریخت، چراکه در بهترین شرایط، سود و زیان دو باشگاه رقیب پایتخت از داوری، برابر بوده است و هیچکدام از دو تیم بر دیگری برتری نداشته است. 

اما یک نکته جالب رو شده که هر دو سوگلی پایتخت، در داوری ها منتفع شده اند و حق رقبای شان خورده شده است!

جملات پرکنایه درویش به استقلالی ها

بعداز این، نوبت به ورود رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس رسید تا با کنایه هایش سراغ سمیعی جوان و پرهیجان برود. او گفت: به استقلال تبریک می گویم که هفته ها صدرنشین بود و تا دقیقه 87 هفته آخر هم قهرمان بود، ولی سوت پایان آخرین بازی قهرمان را مشخص خواهد کرد.

استقلال فصل قبل سوم شده بود و امسال نایب قهرمان شد که پیشرفت محسوب می شود. اگر ناراحت هستند می توانیم یک جام برای آن ها در نظر بگیریم!

درویش سپس با طعنه به حرف های نکونام گفت: هیچ جامی پرشرافت تر از این جامی نیست که ما به دست آوردیم. جای طرح اتهام به این و آن، بهتر است اختلافات داخلی خود را کنترل کنند و اینقدر به دیگران تهمت نزنند. اگر نتوانستند نساجی را در قایمشهر ببرند و صدر را به ما دادند، تقصیر کسی نیست. 

سپس رضا درویش به گل مشکوک به آفساید پرسپولیس مقابل مس واکنش نشان داد و گفت: کسانی که این نظرات را می دهند، آیا درباره پنالتی قبل از این گل – لگد حامد لک به سروش رفیعی – هم حرفی می زنند؟ به جای این حرف ها تیم خودتان را قوی و همدل کنید! جام شرافت برای تیمی است که برای آن زحمت کشیده است و هیچ جامی شریف تر از جامی که ما به دست آوردیم، وجود ندارد.

 «درویش» در این میان از دلالی که در تلویزیون کارشناسی می کرد و برای جانشینی گل محمدی، مربی یک میلیون دلاری به علاوه تضمین حمایت سکو ها به باشگاه پرسپولیس معرفی کرده بود، پرده برداری کرد.

 درویش سپس به ادعای نکونام درخصوص هزینه کرد یک میلیون دلاری پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی واکنش نشان داد و گفت: ما مزد آرامش مان را با قهرمانی گرفتیم. مشکل این دوستان این است که راحت حرف می زنند و بیشتر به کار رسانه ای علاقه دارند تا به کار تیمی… کادر فنی پرسپولیس ماشاریپوف را تایید نکرد که ما طی 4-5 ساعت با ارونوف قرارداد بستیم.

اتهامات واضح سمیعی به داوری لیگ و واریز مبالغ پشت پرده

از همین جا به بعد جنجال بین مدعوین برنامه فوتبال برتر با مجری و یکدیگر کلید خورد.

مقدمه پراتهام و هجومی سمیعی مجموعه ای حملات سراسر فصل سرمربی استقلال، بازیکنان این تیم و سکو های آبی بود و بلافاصله بحث فرشید سمیعی سرپرست موقت باشگاه استقلال با محمدحسین میثاقی مجری برنامه در گرفت.

سمیعی ابتدا عکسی از صفحه کمک داور اول بازی پرسپولیس – مس رفسنجان را شاهد گرفت که برای کری خوانی رنگی عدد 6 نشان داده است.

او گفت: مگر می شود لیگ به نفع یک تیم با گل آفساید شروع و با گل آفساید تمام شود؟! خیلی ساده انگارانه است که فکر کنیم این ها اتفاقی است.

سپس ادعای دیگری از فرشید سمیعی درخصوص پول و املاک گرفتن همسر بازیکنان برای دور زدن سقف بودجه، مطرح شد: به حساب همسران و خانواده درجه یک بعضی بازیکنان مبالغی واریز شده و املاک به نام آن ها خورده که در قرارداد ها دیده نمی شود، ولی استقلال، چون ابزار دور زدن قانون ندارد پاسوز شد.

فدراسیون فوتبال تا وقتی که در همکاری با مراجع قضایی به حساب بانکی بازیکنان و خانواده درجه یک آن ها و همچنین صرافی ها نظارت نداشته باشد، نمی تواند جلوی بی قانونی را بگیرد.

ورود میثاقی به اتهامات تند سمیعی و جدل با داور!

محمدحسین میثاقی بعداز صحبت های ابتدایی سمیعی به او گفت: با شما حرف می زنم حس می کنم با صفحه هواداری مجازی صحبت می کنم. تعامل با شما سخت است.

فرشید سمیعی هم در پاسخ به او اتهام سنگینی زد و گفت: کنایه های شما به استقلال تمامی ندارد. من هم با شما صحبت می کنم حس می کنم با ادمین صفحه هواداری پرسپولیس حرف می زنم.

بعداز آن درگیری لفظی شدید فرشید سمیعی و امیر عرب براقی، داور بازی پرسپولیس – مس رفسنجان روی آنتن زنده رخ داد که هیچکس فکرش را هم نمی کرد چنین تقابلی در رسانه رقم بخورد. خبطی که تهیه کننده و سردبیر برنامه با همراهی مجری پرمدعا مرتکب شدند و عواقب آن ظهر امروز با احضار داور بازی به کمیته انضباطی نمایان شد.

سمیعی خطاب به داور بازی هفته پایانی رقیب گفت: شما با آفسایدی که نگرفتی قهرمانی را از ما گرفتی و باید پاسخگو باشی. 

عرب براقی هم در جواب گفت: به کسی اجازه نمی دهم به خانواده من توهین کند. قهرمان نشدن استقلال در قبال اشتباه ما نبوده است. برای ادعاهای تان باید سند ارایه دهید با آن لبخند شیرین تان. من داور وسط بودم نباید پاسخگو باشم کمک داور باید بگوید. 

سپس سمیعی عقب نشینی کرد و گفت: مخاطب من اصلا آقای عرب براقی نبود؟!

درویش به سمیعی: وقیح و دروغگو هستید!

بعداز صحبت های سمیعی، درویش روی خط برنامه آمد و خطاب به سمیعی گفت: آنقدر وقیح هستید که برای دروغ تان عذرخواهی نمی کنید؛ شما اگر فرصت می کردید در درجه اول لهجه تون و جراحی می کردید!

کنایه سمیعی به درویش درباره قرارداد بیرانوند

سمیعی که روی صندلی برنامه نشسته بود، برای بخشی از اتهام های خود نمونه و مصداق رو کرد: وقتی بازیکن خودشان به ما پیشنهاد 90 میلیاردی داده چطور می گویند 15 میلیارد با این تیم قرارداد بسته است؟

جواب علیرضا بیرانوند و افشای پیشنهاد استقلال 

داستان پیوستن من به استقلال در نقل و انتقالات یک بازی هماهنگ شده بود و از قبل با سروش رفیعی، دانیال اسماعیلی فر، مهدی ترابی و آقا یحیی هماهنگ و صحبت کردم که درویش به خودش بیاد و پرسپولیس رو جمع کنه.

باشگاه استقلال به من 40 میلیارد تومان نقد به عنوان پیش پرداخت که شامل سکه و درهم بود پیشنهاد داد، علاوه بر 70 میلیارد تومان در قرارداد برای دو سال و 10 میلیارد تومان یک زمین فول آپشن در کرج!

به این ترتیب اگر ادعای بیرو درست باشد، استقلال مرتکب همان خطایی شده که سمیعی علیه آن افشاگری کرده است!

احضار فوری عرب براقی، درویش و سمیعی به کمیته انضباطی 

با اعلام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، امیر عرب براقی به دلیل اظهارات شب گذشته و نقض ماده 51 مقررات انضباطی، جهت ادای پاره ای از توضیحات باید در محل این کمیته حضور پیدا کند.

همچنین مدیران سرخابی ها هم به کمیته انضباطی احضار شدند. با اعلام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، فرشید سمیعی و رضا درویش به دلیل اظهارات شب گذشته در برنامه فوتبال برتر و نقض ماده 71 مقررات انضباطی، جهت ادای پاره ای از توضیحات به محل این کمیته فراخوانده شدند.

یکی از اتهامات عادل فردوسی پور و برنامه 90 برای حذف از آنتن صداوسیما، ایجاد دوگانه های جنجالی و تفرقه روی آنتن برای جذب مخاطب بود، اما گویا شبکه سه برای فرار از سقوط برنامه جایگزین، از همین حربه حتی شدیدتر از قبل بهره گرفته و برای تماشاگر، ابایی از قتل فوتبال ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایش شبانه زشت تلویزیون از فوتبال ایران؛ تهمت، فحاشی و درگیری!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایش شبانه زشت تلویزیون از فوتبال ایران؛ تهمت، فحاشی و درگیری!"، کلیک کنید.