نکاتی برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه موسیقی – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ووکس، در گوشه و کنار شهر آموزشگاه های موسیقی شروع به کار کرده و اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را با کلاس های موسیقی پر می کنند. با نزدیک شدن فصل تعطیلات و افزایش روزافزون علاقه جوانان به موسیقی، آموزشگاه های موسیقی رشد چشمگیری پیدا کرده اند.

نکاتی برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه موسیقی

برای پیدا کردن یک آموزشگاه موسیقی خوب و مناسب باید چندین نکته را در نظر داشت:

فاصله تا خانه: بهترین آموزشگاه موسیقی برای فرزند شما، بعد از اطمینان از سطح علمی مناسب اساتید آن، آموزشگاهی است که به محل زندگی شما نزدیک تر باشد. چرا که مسافت زیاد با محل زندگی یکی از دلایل اصلی دل زدگی و خستگی هنرجویان در ادامه مسیر سخت ولی لذت بخش آموزش موسیقی می باشد. مخصوصاً برای کودکان این مورد بسیار مهم است. چرا که کودکان توانایی تحمل کمتری نسبت به بزرگسالان دارند و هرچه مسافت کمتری را در خودرو یا در ترافیک بگذارند تا به آموزشگاه خود برسند ذوق و اشتیاق بیشتری برای آموزش موسیقی خواهند داشت.

سطح علمی اساتید: مهم تر از فاصله آموزشگاه تا خانه، سطح علمی اساتید است. هرچند نمی تواند منکر اهمیت فاصله زمانی یک آموزشگاه تا محل سکونت شد، ولی اگر سطح علمی اساتید آموشگاه موسیقی را نادیده بگیریم نمی توانیم انتخاب مناسبی داشته باشیم. یک آموزشگاه موسیقی خوب همیشه باید بهترین اساتید موسیقی را برای همکاری گرد هم جمع کرده باشد تا شما بتوانید با بررسی دقیق حق انتخاب داشته باشید و با توجه به خلقیات و روحیه هنرجو، بهترین استاد آموزش موسیقی را برای خود پیدا کنید.

شهریه مناسب: شهریه مناسب آموزشگاه موسیقی نیز یکی دیگر از مهمترین ملاک های انتخاب آموزشگاه مناسب است. یک آموزشگاه موسیقی خوب علاوه بر ارایه خدمات با کیفیت باید شهریه مناسب و منطقی داشته باشد که همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

10 توصیه برای پیدا کردن بهترین استاد برای آموزش موسیقی:

هدف خود را از یادگیری مشخص کنید: برای چه منظوری می خواهید ساز زهی یاد بگیرید؟ (علاقه شخصی، ارتقای مهارت، …)

بودجه خود را تعیین کنید: چقدر می توانید برای آموزش ساز زهی هزینه کنید؟

منطقه مورد نظر خود را مشخص کنید: آیا به دنبال استاد حضوری هستید یا آنلاین؟ در چه شهری به دنبال استاد هستید؟

سطح مهارت خود را در نظر بگیرید: مبتدی هستید یا تجربه نوازندگی دارید؟

سبک موسیقی مورد نظر خود را مشخص کنید: به چه سبکی از موسیقی علاقه دارید؟

از طریق جستجوی آنلاین: از طریق موتورهای جست جو و وب سایت های آموزش موسیقی، به دنبال اساتید ساز زهی بگردید.

از طریق آموزشگاه های موسیقی: با آموزشگاه های موسیقی معتبر در منطقه خود تماس بگیرید و از اساتید ساز زهی آنها سوال کنید. می توانید از آموزشگاه موسیقی ماهور در کرج و در منطقه گوهردشت برای مشاوره و دریافت راهنمایی کمک بگیرید.

از طریق نوازندگان دیگر: از نوازندگان ساز زهی که می شناسید، برای معرفی استاد خوب سوال کنید. بهترین اساتید موسیقی کرج را در صفحه اساتید آموزشگاه موسیقی ماهور ببینید.

تجربه و سابقه کار استاد را بررسی کنید: سابقه کار و تجربه استاد در آموزش و نوازندگی را بررسی کنید.

جلسه اول را امتحان کنید: قبل از ثبت نام نهایی، حتماً یک جلسه حضوری یا آنلاین با استاد داشته باشید تا از نحوه آموزش خود با او مطمین شوید.

و البته در انتخاب بهترین استاد به نکات زیر نیز دقت کنید:

ویژگی های یک استاد خوب: به دنبال استادی باشید که صبور، با حوصله، و دارای مهارت های آموزشی خوب باشد.

هزینه آموزش: هزینه آموزش را با توجه به بودجه و کیفیت آموزش تعیین کنید.

برنامه و زمان بندی: برنامه و زمان بندی کلاس ها را با توجه به برنامه خود تنظیم کنید.

تعهد و نظم: برای پیشرفت در نوازندگی، به تعهد و نظم در تمرین و حضور در کلاس ها نیاز دارید.

ارتباط با استاد: ارتباط خوب و صمیمی با استاد می تواند در یادگیری شما موثر باشد.

لذت بردن از یادگیری: مهم تر از همه، از یادگیری ساز زهی خود لذت ببرید!

معرفی آموزشگاه موسیقی ماهور

آموزشگاه موسیقی ماهور در محله گوهردشت کرج و در بلوار رستاخیز واقع شده است. این آموزشگاه فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال 1389 زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری جمعی از اساتید دانشگاهی آغاز نموده است.

آموزشگاه موسیقی ماهور با تکیه بر تیم اساتید مجرب خود و با تجربه بیش از یک دهه آموزش تخصصی موسیقی، با ارایه خدمات تخصصی زیر همواره در راه اعتلای فرهنگ و سواد موسیقی مردم بویژه کودکان و نوجوانان عزیز کوشیده است.