هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد دارو‌های تقلبی درمان دیابت و کاهش وزن

هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد دارو‌های تقلبی درمان دیابت و کاهش وزن

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخیرا درباره تقلبی بودن برخی از دارو‌های درمان دیابت نوع ۲ و کاهش وزن هشدار داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری ووکس، این هشدار پزشکی مربوط به سه دسته تقلبی از داروی تزریقی سماگلوتاید است. یکی از نسخه‌های پرفروش آن با نام تجاری «اوزمپیک» شناخته می‌شود و در سال ۲۰۲۳ در کشور‌های برزیل، انگلیس و ایالات متحده شناسایی شده است.

یوکیکو ناکاتانی، دستیار مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: سازمان بهداشت جهانی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، مقامات نظارتی و مردم توصیه می‌کند که از این دسته‌های تقلبی دارو‌ها آگاه باشند. ما از ذینفعان می‌خواهیم که هرگونه استفاده از دارو‌های مشکوک را متوقف کرده و به مقامات مربوطه گزارش دهند.

این دارو‌ها با تقلید از عملکرد هورمونی که در روده ترشح می‌شود باعث تولید انسولین بیشتری توسط پانکراس شده و خروج غذا را از معده کند می‌کند.

سماگلوتید‌ها خطر حوادث قلبی عروقی را کاهش می‌دهند. اکثر محصولات سماگلوتید باید به صورت هفتگی زیر پوست تزریق شوند، اما به صورت قرص خوراکی نیز در دسترس هستند و این دارو‌ها علاوه بر کاهش سطح قند خون، اشتها را سرکوب می‌کنند و بنابراین در برخی کشور‌ها برای کاهش وزن نیز تجویز می‌شوند.

مردم همیشه هنگام خرید دارو‌ها باید بسته بندی و تاریخ انقضا آنها را بررسی کنند و طبق دستور از محصولات استفاده کنند. در مورد سماگلوتید‌های تزریقی، بیماران باید از نگهداری آنها در یخچال اطمینان حاصل کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد دارو‌های تقلبی درمان دیابت و کاهش وزن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد دارو‌های تقلبی درمان دیابت و کاهش وزن"، کلیک کنید.