هشدار مهم به مالکان مسکن

نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به ضرورت اجرای قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره بها و تعیین سقف اجاره بها در استان هایی که تورم عمومی سالانه آنها از حد تعیین شده بالاتر باشد، گفت: جریمه مالیاتی در انتظار مالکانی که سقف اجاره بها را رعایت نکنند.

هشدار مهم به مالکان مسکن

آفتاب نیوز :

احمد دنیامالی با اشاره به ضرورت مدیریت بازار مسکن و نظارت بر اجاره خانه ها گفت: در مجلس یازدهم قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره بها به تصویب رسیده و برای اجرا توسط رییس مجلس ابلاغ شده است. در قانون مذکور برای کنترل قیمت اجاره بها، به شورای عالی مسکن اجازه داده شده در استان هایی که تورم عمومی بالاتر از 30 درصد دارند، به میزان 50 الی 100 درصد تورم سالانه سقف اجاره بها تعیین کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تعیین سقف اجاره بها مانع از افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن می شود، گفت: برای مالکانی که سقف اجاره بها را رعایت نکنند نیز جریمه مالیاتی در نظر گرفته شده است و امیدواریم این امر به درستی اجرایی شود. به صورت کلی اثار وضعی اجاره بها در مناطق مختلف کشور و حتی کلانشهری مانند تهران با هم متفاوت است به نحوی که افزایش 25 درصد اجاره در مناطق 1 تهران با افزایش همین میزان اجاره در مناطقه 15 و 16 تهران کاملا متفاوت بوده و عموما فشار وارده به اقشار کم درآمد بسیار بیشتر است.

وی ادامه داد: در کنار تعیین سقف قیمتی تلاش کردیم با افزایش تسهیلات بانکی شرابط بهتری را برای مستاجران در پرداخت رهن و اجاره خانه فراهم کنیم. در شرایط فعلی که تورم در کشورمان بالای 40 درصد اعلام می شود، حقوق کارکنان دولت و بانزشتگان کمتر این میزان رشد می کند که موجب کوچکتر شدن سفره مردم می شود.

نماینده مردم انزلی در مجلس خاطرنشان کرد: در مجلس تلاش کردیم افزایش ها حقوق ها را واقعی تر در نظر بگیریم، اما برخی متعتقد بودند که این امر موجب بروز ناترازی در بودجه می شود. در حالی که ما سعی کردیم دستمزد ها را واقعی تر ببینیم. امیدواریم با اجرای قانون ساماندهی اجاره بها، وضعیت بهتری را در حوزه اجاره شاهد باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مهم به مالکان مسکن" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مهم به مالکان مسکن"، کلیک کنید.