واردات بیش از 42 هزار تن گوشت قرمز در 8 ماه گذشته – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

واردات بیش از 42 هزار تن گوشت قرمز در 8 ماه گذشته - خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ووکس، حسین شیرزاد در خصوص نقش شرکت پشتیبانی امور دام در تعادل بخشی و جلوگیری از افزایش قیمت ها در حوزه مواد پروتیینی گفت: در راستای حمایت از مصرف کنندگان و تنظیم بازار محصولات پروتیینی کشور، از ابتدای نیمه دوم سال 1402 تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری 193 فقره تفاهم نامه سه جانبه واردات دام زنده و گوشت قرمز بین شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بخش خصوصی با محوریت واردات گوشت گوسفندی و گوساله و دام زنده منعقد گردیده است که تاکنون بخش عمده محموله های مورد نظر با رعایت دستورالعمل های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی وارد کشور شده و باقی نیز در حال انجام است.

مدیر عامل پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به اینکه تاکنون 42 هزار و 476 تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله در قالب تنظیم تفاهم نامه های سه جانبه با 163 شرکت واردکننده، وارد کشور شده است، افزود: 30 شرکت واردکننده به میزان 37 هزار و 339 راس دام زنده سبک و سنگین وارد کشور کردند و این حرکت به تثبیت و کاهش قیمت گوشت قرمز، جبران کسری گوشت قرمز و جلوگیری از اخلال در تنظیم بازار گوشت کمک بسیاری کرده است به طوری که این تفاهم نامه ها عامل واردات مناسب گوشت گرم گوساله گردید و بازار را به تعادل نسبی رسانده و سبب جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها شده است.

شیرزاد ادامه داد در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی گوشت مرغ با توجه به روند افزایش میزان جوجه ریزی و به دنبال کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ، به استناد آیین نامه اجرایی تامین، ذخیره سازی، برداشت و عملیات گردش ذخایر راهبردی مصوب هیات وزیران، شرکت پشتیانی امور دام کشور با تدوین ضوابط و دستورالعمل های مربوطه در چهارچوب مقررات و مصوبات ابلاغی از ابتدای نیمه دوم سال 1402 تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به خرید و ذخیره سازی میزان 42 هزار تن گوشت مرغ منجمد داخلی اقدام کرده است.

وی با اشاره به اینکه در هر مقطع زمانی از سال که تولید گوشت مرغ توسط واحدهای تولیدی از بیش بود برخوردار باشد انجام فرآیند خرید مازاد تولید در دستور کار شرکت قرار می گیرد، تصریح کرد: در راستای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای گوشت مرغ، شرکت پشتیبانی امور دام کشور حسب وظیفه ذاتی خود در مقاطع زمانی که قیمت مرغ از روند افزایشی برخوردار است نیز توزیع کالای یاد شده را به استناد تکلیف و مصوبات ابلاغی از سوی مراجع ذیصلاح و مرتبط (کارگروه تنظیم بازار، قرارگاه امنیت غذایی و..) در دستور کار قرار می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واردات بیش از 42 هزار تن گوشت قرمز در 8 ماه گذشته – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واردات بیش از 42 هزار تن گوشت قرمز در 8 ماه گذشته – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.